Хорор филмови

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Aко сакате атмосферични и ултра окултни хорори = Suspiria (77) > се. Како мал кога го гледав, 90% од филмот со перница пред фаца го поминав, damn scary! :place::gjavol:

Најсериозно можеш да ја осетиш мрачната енергија и цел окуклтизам во објектот, буквално те јаде внатре, е тоа е режисер!!!
 
Член од
22 јуни 2016
Мислења
23
Поени од реакции
20
само што го изгледав Leatherface па и не е толку лош ..препорака ....сега го чекам Cult of Chucky,Jeepers Creepers 3,Day of the Dead-Blodline,Hellraiser,а наредната година во октомври Halloweeen ;) Jamie Lee Curtis се враќа во новото продолжение can't wait !!!![DOUBLEPOST=1506116492][/DOUBLEPOST]
Aко сакате атмосферични и ултра окултни хорори = Suspiria (77) > се. Како мал кога го гледав, 90% од филмот со перница пред фаца го поминав, damn scary! :place::gjavol:

Најсериозно можеш да ја осетиш мрачната енергија и цел окуклтизам во објектот, буквално те јаде внатре, е тоа е режисер!!!
наредната година излегува римејкот :)
 
Член од
21 септември 2016
Мислења
831
Поени од реакции
1.135
Go gledav IT i mislam deka bolji e od stariot, pokratok e i podobri efekti ima, realno ima strasni sceni, posebno scenata u garazata koga go vrtat filmot so sliki stvarno jeziva scena, samo sto muzikata bese mnogu podobra u toj od 90-ta.
 

Vlatko_Gjorce

Ѓубре
Член од
17 април 2009
Мислења
2.550
Поени од реакции
2.511
само што го изгледав Leatherface па и не е толку лош ..препорака ....сега го чекам Cult of Chucky,Jeepers Creepers 3,Day of the Dead-Blodline,Hellraiser,а наредната година во октомври Halloweeen ;)
A Пила 8 кај ти е? :D
Хелрејзер, џабе чекаш, последниве делови се лоу т.е. ноу-буџет, ги штанцаат само да не изгубат права, демек ќе правеа високобуџетен римејк... ништо од тоа

Ит = Странгер Тхингс :)
 
Член од
22 јуни 2016
Мислења
23
Поени од реакции
20
A Пила 8 кај ти е? :D
Хелрејзер, џабе чекаш, последниве делови се лоу т.е. ноу-буџет, ги штанцаат само да не изгубат права, демек ќе правеа високобуџетен римејк... ништо од тоа

Ит = Странгер Тхингс :)
го заборавив It чекам да излезе на Blu-Ray ..го мразам Saw серијалот затоа и не го спомнав а знам дека ќе има нов Jigsaw ..
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
it follows gledam site ste go izgledale i visoki oceni, mene mi beshe spor nekako, klishe da recam. edvaj 2/5 :D
 
Член од
22 јуни 2016
Мислења
23
Поени од реакции
20
иии конечно го изгледав и Cult of Chucky и тотално ме разочара....збрка тотална ...ништо не сватив ..
мислев дека ќе биде едноставен како останатите делови на крајот испаднаа повеќе Chucky кукли ххаха само со различни фризури :pos:и плус главата на Chucky o_O:confused::confused:
 
Последно уредено од модератор:

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.428
Поени од реакции
9.333
А баш сакав да го гледам. Чаки бе. Кој дел е, 7ми? Што има страшно во Чаки? Не е комедија тоа?
А мене ме напаѓате за моите нестрашни хорори :(
 
Член од
22 јуни 2016
Мислења
23
Поени од реакции
20
А баш сакав да го гледам. Чаки бе. Кој дел е, 7ми? Што има страшно во Чаки? Не е комедија тоа?
А мене ме напаѓате за моите нестрашни хорори :(
да 7 подобро не го гледај...па има комични моменти[DOUBLEPOST=1506466218][/DOUBLEPOST]
па што ?!:zloo:
 
Член од
30 август 2017
Мислења
997
Поени од реакции
1.433
IT ми беше глупав филм, единствена страшна сцена бешо
кога Pennywise е со излгедот на жената од сликата кога се обидува да го убије малиот евреј
 
Последно уредено од модератор:

Kajgana Shop

На врв Bottom