Хорор филмови

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.584
Поени од реакции
81.164
ОК е Чаки за тепање време, не е страшен (нормално) цело време се потпира на џампскерс, клише... Нема крај за оваа франшиза, ќе прават филмови додека не цркне Бред Дуриф човекот кој му го позајмува гласот на Чаки

Таа жената Кајл што се појави ептен на крај, после одјавната шпица е полусестрата од вториот дел.
 
Член од
25 јули 2016
Мислења
1.084
Поени од реакции
950
од толку филмови вие најдовте седми дел од некој си ш класа филм да гледате.

дајте предлог за некој хорор мистерија, нешто напуштен град од кој не може да избегаш
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Ова филмов со Чаки ко јас да сум го режирал, новиов мислам. Инаку првиот и вториот дел имаат јака музика, онака језива на моменти, секако ништо нема да ги надмине Егзорцист и Ave Satani ама и од музикава на Чаки немам спиено.
Инаку глуп филм, не е ни страшен од што е глуп.
 

Vlatko_Gjorce

Ѓубре
Член од
17 април 2009
Мислења
2.550
Поени од реакции
2.511

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.584
Поени од реакции
81.164
Ова филмов со Чаки ко јас да сум го режирал, новиов мислам. Инаку првиот и вториот дел имаат јака музика, онака језива на моменти, секако ништо нема да ги надмине Егзорцист и Ave Satani ама и од музикава на Чаки немам спиено.
Инаку глуп филм, не е ни страшен од што е глуп.
Директ то видео е филмот, затоа е и така глупо направен :))). Инаку јас ги гледам новиве делови чисто ради носталгија према старите, да беше некое рандом филмче немаше воопшто да трошам мегабајти да го симнувам.

Иначе кога сме кај 80те, изгледајте го Pumpkinhead (y)
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.594
Поени од реакции
10.238
од толку филмови вие најдовте седми дел од некој си ш класа филм да гледате.

дајте предлог за некој хорор мистерија, нешто напуштен град од кој не може да избегаш
Серија имаш ваква ретко кој ја знај доста добра
http://www.imdb.com/title/tt1333050/

 

Vlatko_Gjorce

Ѓубре
Член од
17 април 2009
Мислења
2.550
Поени од реакции
2.511
Иначе кога сме кај 80те, изгледајте го Pumpkinhead (y)
Уште као помал коа го гледав ми е останат у сеќавање Тиквоглавиов:D како едно од најдобрите филмски чудовишта што сум ги видел, језив у пм, гуд ол' практикал ефектс...
 
Член од
25 јули 2016
Мислења
1.084
Поени од реакции
950
овој одамна гледан
Серија имаш ваква ретко кој ја знај доста добра
http://www.imdb.com/title/tt1333050/

серијата ми е гледана
слична на (има доста позајмено од)
The Prisoner (1967) (TV Series)


овој можно е да е гледан, ама да проверам пак ќе го изгледам

Кучкава од Fright Night сите не има исплашено... :LOL:



Дајте линк од џампскерот ако имате.
http://dagobah.net/flash/Zoeken.swf

побарај zoeken.swf некој друг сајт кај што нема предупредување
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.084
Поени од реакции
15.920
Aко сакате атмосферични и ултра окултни хорори = Suspiria (77) > се. Како мал кога го гледав, 90% од филмот со перница пред фаца го поминав, damn scary! :place::gjavol:

Најсериозно можеш да ја осетиш мрачната енергија и цел окуклтизам во објектот, буквално те јаде внатре, е тоа е режисер!!!
Уфф фала за препораката, ретко интензивна мрачна атмосфера, фасцинира музиката која совршено се надополнува со секоја сцена.

Предложи нешто слично на ова, сигурен сум дека имаш на листата :)
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Уфф фала за препораката, ретко интензивна мрачна атмосфера, фасцинира музиката која совршено се надополнува со секоја сцена.

Предложи нешто слично на ова, сигурен сум дека имаш на листата :)
Нема гајле, glad you like it. Си го гледал Black Christmas? скроз друга тематика али кине атмосфера, и тензија. Друго, од Dario Argentо режисерот на Suspiria, - Inferno.

Од поновите, различна тематика и стилски али одлични - Kill List, House Of The Devil, Session 9, The Autopsy Of Jane Doe, Cube, REC, Needful Things, Storm Of The Centurty, The Orphange...
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.584
Поени од реакции
81.164
London After Midnight од 1927 година се смета за Светиот Грал меѓу хорор филмовите. Се смета за изгубен филм, а последната позната копија изгорела во пожар во архивите на MGM. Единствениот оргинален постер од филмот е продаден на аукција за 470.000 долари... Е сега замислете ако еден постер чини скоро 500.000 долари, колку би чинело ако некој случајно најде копија од филмот :). Во главната улога е Лон Чејни, познат како "човекот со 1000 лица" а неговиот син Лон Чејни Јуниор се појавува во многу хорори во текот на 40те, 50те и 60те години од минатиот век.

Постерот


 
Последно уредено:
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.084
Поени од реакции
15.920
Нема гајле, glad you like it. Си го гледал Black Christmas? скроз друга тематика али кине атмосфера, и тензија. Друго, од Dario Argentо режисерот на Suspiria, - Inferno.

Од поновите, различна тематика и стилски али одлични - Kill List, House Of The Devil, Session 9, The Autopsy Of Jane Doe, Cube, REC, Needful Things, Storm Of The Centurty, The Orphange...
Го имам гледано тој од 2006. година, овој стариот не. Ќе го гледам обавезно.

Инферно не сум го гледал, а од листата подоле нешто имам гледано, нешто не. Баш ми фалат добри хорори во последно време и добро ќе ми дојдат препоракиве (y)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom