Хорор филмови

Член од
9 мај 2015
Мислења
224
Поени од реакции
83
Ако сакаш нешто во тој стил, најдобро гледај го Anabelle, нели поврзани се приказните сигурно знаеш. Друг добар филм со демони и опседнатост ти е The Rite, со Ентони Хопкинс, феноменална глума од негова страna. Филмот ми е меѓу поомилените хорори од поново време.
Ма да некако си мислам Babadook, најпогоден ќе ти биде. Мене ми беше доста језив кога го гледав првпат.
Anabelle gledan,definitivno ke go gledam The Rite,fala ti.Babadook mi e bullshit.
 

Vlatko_Gjorce

Ѓубре
Член од
17 април 2009
Мислења
2.550
Поени од реакции
2.511
Kazhete eden horor sho stvarno ke te naezhi onaka jako,The Conjuring 2 me ima naterano da ne odam do WC,ima nekoj sho ke me natera da ne izlezam od pod kebe?
Го даваа порано на МТВ, според вистински настан за опседната куќа
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Дојде ред и ова да го прочитам. Изгледа само ти и фамилиите на актерите мислите дека е солиден.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
И голем број од гледачите кои го оцениле на имдб, бидејќи има просечна оцена околу 6.5 што е солидна, ако не и одлична за Хорор филм:icon_lol:
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Јас сеа ќе му ставам 10ка и навистина нека мислат дека е солиден.
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.417
Поени од реакции
9.305
За хоророт е заебано да бараш туѓи мислења и оцени пошто некој смета дека кај хоророт е најбитно да те извади од памет без разлика на се друго, а некој си го гледа филмот ко целина и така си го оценува. Може да има солидна оцена а да е глуп ама ги исплашил тие што го оцениле, и од друга страна па на некој прекрасен филм тие истите му дале ниска оцена пошто немал такви моменти, а го пишале ко хорор, некој сака да гледа само добар филм, некој строго по жанрот си го оценува, т.е по своја дефиниција за жанрот и така...
За хорори, оцените воопшто ништо не ми значат, а препораки само од некој што ептен ми го знае вкусот. Мада, си гледам редовно се што ќе излезе хорор.

Еве сега гледав еден многу глуп филм, ама толку неочекувани ми беа тоа моментите и ефектите и звуците ми беа толку страшни што 3 дена трчав ко без душа за накај дома кога ќе ми се исклучеше светлото во влезот. Backtrack 2015
И оние така ми беа глупи а страшни.
The Haunting in Connecticut.

И сега да го знаеш човекот и да ти побара хорор ќе знаеш што да му предложиш. Од овие страшните или од оние "може не е страшен ама е добар". Вака... 50-50 дека ќе му погодиш.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Според мене најбитна е музиката, лично јас во сите хорори што сум ги гледал сум се серел од страв само на тие со језива музика. На пример има филмови кои само се сечат раце, ти рипаат наеднаш духови и слични работи. Тоа е краткотрајно плашење, ќе рипнеш од столчето за секунда и готово пак си во игра после, ко ништо да не било. Додека со перфектна музика работите се други, ти влегува во мозок и не е така лесно да ја заборавиш додека трае филмот, има некои и после филмот не ја забораваат. Така да, заебете филмови каде те плашат како кога се плашевме ко помали од позади грб.
Еве уште некои мои препораки, се препорачува гледање сами со себе.

Tales of Terror: Haunted Apartment(2005)
One Missed Call (2003)
The Booth (2005)
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
It (2017) - видов ќе го даваат во Синеплекс, според роман на Стивен Кинг. Оцената на imdb ме заинтересира да одам да го гледам деновиве.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom