Хорор филмови

Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.911
Поени од реакции
41.874
Ноќ на вештерките сите 8 делови - класика се останато е копија. :)
 

Борче

Мадридиста
Член од
9 октомври 2010
Мислења
215
Поени од реакции
290
А дали го спомна некој ова интересно хорор фикција филмче .. Event Horizon
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.541
Поени од реакции
33.749
И повеќе од тоа!

А дали го спомна некој ова интересно хорор фикција филмче .. Event Horizon
Io Sono Interista, го зборевме уште кога Дезмонд го стискаше копчето..
Мислам дека и во темата за тапчовци го има.

Потценет филм, квалитетно филмче, онака суво зло е филмот.
 
А

Анноун

Гостин
Ок гајс , баш се мислев што да гледам веќе кога не излегувам вечерва. Даунлоудинг ин д маут оф меднес виа замунда.

Инаку пред 2 дена го слегнав стариот Fright Night , и можам да кажам еден од најслабите хорори(ако може да се каже хорор) од класиките што се вртат од тој период. Ужасно бледо . Сега барем знам да не го слегнувам воопшто новиот Fright Night .
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
Ок гајс , баш се мислев што да гледам веќе кога не излегувам вечерва. Даунлоудинг ин д маут оф меднес виа замунда.

Инаку пред 2 дена го слегнав стариот Fright Night , и можам да кажам еден од најслабите хорори(ако може да се каже хорор) о
Комедија-хорор ;)

Evil Dead, гледај го обавезно ако сакаш класици.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.496
Suspiria го гледав пред некој ден, тие што не го имате гледано а сакате хорор, ѕирнете го :)
 
А

Анноун

Гостин
Комедија-хорор ;)

Evil Dead, гледај го обавезно ако сакаш класици.
на watchlist е :) . a гледам има и evil dead 2 , со оцена 7.8 :eek: ќе треба овие двата дела да ги изгледам значи.

и де помогнете , хорор исто класика , на бадник или божиќ се одвива во куќа , масакар им праат :pos: . од синоќа се мислам за насловот , не можам да го слегнам .
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
и де помогнете , хорор исто класика , на бадник или божиќ се одвива во куќа , масакар им праат :pos: . од синоќа се мислам за насловот , не можам да го слегнам .
Не ми текнува кој е тој филм, (уморен сум ме мрзи да мислам) ама ако овој не ти е гледан, симнувај и гледај одма!
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.911
Поени од реакции
41.874
Кој постар хорор филм е копија на ноќ на вештерките? еве пример, и така го спомнаваме, In the Mouth Of Madness, дали е копија што мислиш?
Мислам на сцени не на цел филм, веќе видено веќе се знае што се случува, класика хорор од пред 34 години барем според мене за други не знам.
In the Mouth Of Madness не сум го гледал ќе го изгледам па ќе дадам коментар дали нешто имаат земено. :)
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
Мислам на сцени не на цел филм, веќе видено веќе се знае што се случува, класика хорор од пред 34 години барем според мене за други не знам.
In the Mouth Of Madness не сум го гледал ќе го изгледам па ќе дадам коментар дали нешто имаат земено. :)
Карпентер не зима од другите, другите зимаат од Карпентер, немој уште еднаш да чујам вакво нешто :D

Иначе добар серијал е ама има далеку подобри филмови,(Halloween далеку подобар) еве ѕирни го и тој од горниот пост.
 
А

Анноун

Гостин
Не ми текнува кој е тој филм, (уморен сум ме мрзи да мислам) ама ако овој не ти е гледан, симнувај и гледај одма!
тој е филмот :pos: . ќе го слегнам .
-in the mouth of madness
-suspiria
- prince of darkness
- evil dead 1,2
-black christmas
следни класици за гледање.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom