Хомосексуалност (општо)

Дали ги оправдувате хомосексуалните врски,бракови и посвојувањето на деца од страна на хомосексуалци


  • Вкупно гласачи
    1.112

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Види го ти него што сурфал.... :popce:
Не знам како го начекав редитов пред месец дена, ми се отвори еден цел нов свет... страшно е колкав е порастот на нешта кои зимаат HRT.
А и резултативе се страшни...
 

Munze

Dr. Oetker
Член од
21 јули 2020
Мислења
203
Поени од реакции
195
Педер е карактерна особина. Педер може да биде секој без разлика на пол или сексуална ориентација.
Чист пример за педер е ако имаш пријател кој ти вреска дека ти е најдобар другар и одеднаш му признаваш дека си Хомосексуалец (или друга нација или вера) и он ти вика ,,не си ми веќе другар уопште", а ти си бил секогаш тука за него кога и да му требало помош за било што.
Немаш хомосексуалец бре друже. ЗА што се дискутира. Педери постојат. Не ќе седам тука на форум да читам теми за педерлук кога и онака ни е уништено она морално нешто што не спојуваше машко и женско како што било и мора пак да биде. Не ќе седам и ќе ги оправдувам. Па геј им смислиа како назив за да не звучи педер полошо. Па сега коментари одсекогаш постоело па вака па онака освестете се.
 
D

dARK_ElementaL

Гостин
Немаш хомосексуалец бре друже. ЗА што се дискутира. Педери постојат. Не ќе седам тука на форум да читам теми за педерлук кога и онака ни е уништено она морално нешто што не спојуваше машко и женско како што било и мора пак да биде. Не ќе седам и ќе ги оправдувам. Па геј им смислиа како назив за да не звучи педер полошо. Па сега коментари одсекогаш постоело па вака па онака освестете се.
Имаш Хомосексуалец бре друже. ЗА хомосексуалност се дискутира, читај насловот на темата.
Педери постојат, да, не негирав. Тоа се луѓе што гледаат на секој можен начин да испозаебат некого и луѓе што забиваат нож во грб.

Моралното е уништено од оние што прават деца за да ги прават војници на нивните посрани системи уместо да си ги сакаат. Моралното е уништено од оние што глумат поштени а си ги изневеруваат партнерите/ките. Моралното е уништено од оние што си ги млатат жените и децата за да си го задоволат болното его. Моралното е уништено од хоштаплерите и убијците кои потоа дремат во црквите наводно многу побожни се. Моралното е уништено од оние што во животот подалеку од суета, омраза и завист не мрднале, а наводно служат на богот наречен Љубов.
Не мора да биде машко и женско за да биде совршено. Не се сите уметници, не се сите војници, не се сите архитекти, земјоделци, доктори, научници... Така да, не се ни сите хетеро. Ако некој не може на еден начин да придонесе за светот, на друг начин може. Земи го за пример Alan Turing.

,,Секој е гениј, но ако и се суди на рибата според способноста да се качи на дрво, цел живот ќе биде во заблуда дека е глупава" - А. Ајнштајн :ljubove:
 
Последно уредено од модератор:
D

dARK_ElementaL

Гостин
Не знам, многу ми е блед, ко бел ден да не видел...тоа башка што има жолти очи, не знам што е со тоа.
Инаку браво, и анимето се расипа...
Таков беше од секад, блед. Има доста експерименти правено врз сам себе затоа очите му се такви. Во Наруто и Боруто немаш ниту еден карактер што е претставен како луѓето од реалноста така да.
Анимето се расипа ради тупење со непотребни епизоди.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
Таков беше од секад, блед. Има доста експерименти правено врз сам себе затоа очите му се такви. Во Наруто и Боруто немаш ниту еден карактер што е претставен како луѓето од реалноста така да.
Анимето се расипа ради тупење со непотребни епизоди.
Значи во превод отишол со паметот... :D

Види другар имаш факти. Никој не може да тврди дека има 5 год, кога има 50, а самиот мисли и смета дека има 5. Никој не може да смета дека е висок 185, а тој е висок метар и желба да порасне. Никој не може да тврди дека е црнец, а тој бел ко снег.* Никој не може да рече дека е роден во Германија, а фактички е роден во Македонија.** Има одредени факти кои не се менуваат. Ти можеш да мислиш дека си пророк, Бог, па и да тврдиш дека вршиш одредена професија, а реалноста е многу спротивна. Твоите лични перцепции за твојот пол (ако сметаш дека си женско, не тврдам ништо, карикирам), не се факти и не можат се сметаат за факти затоа што и тука настанува правен проблем. Кога тој ќе се смета за жена:кога ќе се смета себе за жена, кога ќе земе хормонална, а нема да го смени полот или кога сето тоа плус промената на полот? На крајот на денот ако седнеш додека мочаш (повторно не мислам директно на тебе, зборам во етер) не си жена. ;)

Ништо ова не се однесува директно на тебе, само непосредноста ја земав како фактор.
*И за тврдењето. Ти можеш да мислиш и сметаш сѐ, ама проблемот настанува кога твоите погледи се судираат со општеството и правото. За одредени професии се бара одредена висина, на пример, а некогаш и пол.
**Ако смета дека има факти, може да покрене спор, ама сопственото мислење не е факт. И за ова има полемики, ама не е предмет сега на темава.
 
D

dARK_ElementaL

Гостин
Значи во превод отишол со паметот... :D

Види другар имаш факти. Никој не може да тврди дека има 5 год, кога има 50, а самиот мисли и смета дека има 5. Никој не може да смета дека е висок 185, а тој е висок метар и желба да порасне. Никој не може да тврди дека е црнец, а тој бел ко снег.* Никој не може да рече дека е роден во Германија, а фактички е роден во Македонија.** Има одредени факти кои не се менуваат. Ти можеш да мислиш дека си пророк, Бог, па и да тврдиш дека вршиш одредена професија, а реалноста е многу спротивна. Твоите лични перцепции за твојот пол (ако сметаш дека си женско, не тврдам ништо, карикирам), не се факти и не можат се сметаат за факти затоа што и тука настанува правен проблем. Кога тој ќе се смета за жена:кога ќе се смета себе за жена, кога ќе земе хормонална, а нема да го смени полот или кога сето тоа плус промената на полот? На крајот на денот ако седнеш додека мочаш (повторно не мислам директно на тебе, зборам во етер) не си жена. ;)

Ништо ова не се однесува директно на тебе, само непосредноста ја земав како фактор.
*И за тврдењето. Ти можеш да мислиш и сметаш сѐ, ама проблемот настанува кога твоите погледи се судираат со општеството и правото. За одредени професии се бара одредена висина, на пример, а некогаш и пол.
**Ако смета дека има факти, може да покрене спор, ама сопственото мислење не е факт. И за ова има полемики, ама не е предмет сега на темава.
Да ти објаснам бидејќи изгледа не си запознает со анимето.
Орочимару е лик на кој најголема амбиција му беше да стане бесмртен за да ги научи сите техники (jutsu). Поради тоа вршеше разни експерименти меѓу кои и префрлање од едно тело во друго не важно дали телото е женско или машко. Тоа се обидува да го каже со ,,there have been times when I was a man, and times a woman". Оригинално е роден како машко, но со тек на време од експериментите станува тоа што е сега и затоа во Боруто го нарекуваат само родител, ни мајка ни татко. И изгледот на лицето дури му е androgynous, за разлика од времето во Наруто каде што има помашка појава.

Он сам никад не покажуваше ни дека има осет за било каква полова припадност (нешто како мене во моментов). Исто како што никад не покажуваше ни дека поседува нагон за секс (веројатно беше асексуалец).
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
Он сам никад не покажуваше ни дека има осет за било каква полова припадност (нешто како мене во моментов). Исто како што никад не покажуваше ни дека поседува нагон за секс (веројатно беше асексуалец).
Како мислиш дека немаш осет за полова припадност? Јас знам дека шараш со очите уште кога ја видов сликата со задникот на Аце... :D
 
D

dARK_ElementaL

Гостин
Како мислиш дека немаш осет за полова припадност? Јас знам дека шараш со очите уште кога ја видов сликата со задникот на Аце... :D
Добар задник има, да си ибе векот :ROFLMAO:

Зборувам за внатрешно, ајде да се изразам, во душата. Надворешно, т.е. физички сум свесен дека сум машко секако.
Да претпоставиме дека постои реинкарнација, дека јас сега умирам и дека се реинкарнирам како женско, но се сеќавам на се од овој претходен животен век. Тоа што сум била претходно во машко физичко тело само по себе нема да ми игра никаква улога, на пр., кога ќе ме плеска некој. Или еве ако се реинкарнирам на друга планета каде што жителите се, да речеме, Безполни и се размножуваат на истиот начин. Исто тоа само по себе не би требало да ми игра никаква улога со тоа што во претходниот животен век сум бил машко. Карактерот си е карактер. Што имаш меѓу нозе е сосема небитно
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
Добар задник има, да си ибе векот :ROFLMAO:

Зборувам за внатрешно, ајде да се изразам, во душата. Надворешно, т.е. физички сум свесен дека сум машко секако.
Да претпоставиме дека постои реинкарнација, дека јас сега умирам и дека се реинкарнирам како женско, но се сеќавам на се од овој претходен животен век. Тоа што сум била претходно во машко физичко тело само по себе нема да ми игра никаква улога, на пр., кога ќе ме плеска некој. Или еве ако се реинкарнирам на друга планета каде што жителите се, да речеме, Безполни и се размножуваат на истиот начин. Исто тоа само по себе не би требало да ми игра никаква улога со тоа што во претходниот животен век сум бил машко. Карактерот си е карактер. Што имаш меѓу нозе е сосема небитно
Реинкарнацијата не е факт. Ти се базираш на претпоставка. Да претпоставиме дека има рај и пекол, не се враќаш назад нели? Да, Иан Стивенсон пишувал, ама неговите приказни не се фактички потврдени. :)

пи.ес. Читни го него. Интересни приказни има.
 

Skylake

proseCUTE
Член од
7 јули 2016
Мислења
1.078
Поени од реакции
1.711
Леле, ќе налеташ на нешто вакво, ќе ти се ебе мамата... што нè чека во иднина Божееее

Прегледај го приврзокот 265289
Го отворив редитов и стварно има некои доста добри "цури".

"Оваа" би ја чукнал, ама око нема да ми трепне... а тоа што била пред да стане женско, подобро да не знам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom