Хомосексуалност (општо)

Дали ги оправдувате хомосексуалните врски,бракови и посвојувањето на деца од страна на хомосексуалци


  • Вкупно гласачи
    1.112
D

dARK_ElementaL

Гостин
Jas ne znam zosto postoi ovaa bolna tema. I za sto sr diskutira. Dali treba da se diskutira za bolest. Ne bolest se lekuva. Ovaa tesko.
Nema homoseksualec postoi peder pedercinja ako se vo mnozina i pederiste analogno na fraeriste samo vo vakva bolna konatacija sporedeno.
Педер е карактерна особина. Педер може да биде секој без разлика на пол или сексуална ориентација.
Чист пример за педер е ако имаш пријател кој ти вреска дека ти е најдобар другар и одеднаш му признаваш дека си Хомосексуалец (или друга нација или вера) и он ти вика ,,не си ми веќе другар уопште", а ти си бил секогаш тука за него кога и да му требало помош за било што.
 
Член од
10 декември 2019
Мислења
77
Поени од реакции
221
Како сеа ова нели сите сме еднакви
Не разбирам во кој контекст ти е прашањето?
Идејата за еднаквост потекнува од јудео-христијанската идеја за создавањето на човекот, каде сите души се создадени еднакви пред бога.

Еволуцијата функционира на разлики, не на еднаквости. Секоја единка носи различен генетски код и е изложена на различни надворешни влијанија уште пред раѓањето, што неминовно води до оформување на различни квалитативни својства.

Ако под еднаквост мислеше дека исти закони и правила треба да важат за сите човечки суштества без исклучок, тука нема што да се спори.
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
2.814
Поени од реакции
4.665
Јас не сум размислувал многу на оваа тема. И на многу други теми не сум размислувал, али еве сега се погоди да пишувам за гејовите, хомосексуалците, педерите и за сите тие што така некако се осеќаат.
Можда се они така родени, можда има пропаганда шо ги тера да мислат дека се педери а уствари не се, као што има бели рапери во Европа, црнци што мислат дека се луѓе и сл. Понатаму има агресивни вегани, јеховини сведоци и други духовни терористи, како и мајки што знаат повише за внукот на Цеца отколку за сопствените деца но никој не се гади од нив, како што не се гади (или не се срами кога веќе спомнуваме) ни од засрамувачкото ниво на простотилак, безобразност, неписменост, сиромаштија.
Всушност, мене темава никако не ме засега. Ловот на вештерки ме иритира исто толку колку што ме иритира постојаното истакнување на посебност, различност. Ама се чини дека сме позаинтересирани за тоа што се случува во нечиј живот или кревет отколку во нашиот.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.621
Поени од реакции
34.865
Јас не сум размислувал многу на оваа тема. И на многу други теми не сум размислувал, али еве сега се погоди да пишувам за гејовите, хомосексуалците, педерите и за сите тие што така некако се осеќаат.
Можда се они така родени, можда има пропаганда шо ги тера да мислат дека се педери а уствари не се, као што има бели рапери во Европа, црнци што мислат дека се луѓе и сл. Понатаму има агресивни вегани, јеховини сведоци и други духовни терористи, како и мајки што знаат повише за внукот на Цеца отколку за сопствените деца но никој не се гади од нив, како што не се гади (или не се срами кога веќе спомнуваме) ни од засрамувачкото ниво на простотилак, безобразност, неписменост, сиромаштија.
Всушност, мене темава никако не ме засега. Ловот на вештерки ме иритира исто толку колку што ме иритира постојаното истакнување на посебност, различност. Ама се чини дека сме позаинтересирани за тоа што се случува во нечиј живот или кревет отколку во нашиот.
Мене еве исто не ме засега ниту пак ме интересира кој со кого се плеска во кревет, единствено ме нервира пропагандата и глумењето на жртва само за екстра бенефити или внимание. Јас сум и апла против лигушење на хетеро во јавност (лапање, дрпање за газ дури се шетаат по улица, екстра разголување само да се добие уште нешто на картата „сексуалност“, лигушење по социјални мрежи и тн.).

Проблемот на луѓето воопшто е што патат по внимание и на секој начин пробуваат да искориста кривина за некаков бенефит и тоа на различни начини: глумење жртви на сексуална основа, на полова основа, во поглед на исхрана, во поглед на релија, во поглед на национална припадност и тн.
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
2.814
Поени од реакции
4.665
Мене еве исто не ме засега ниту пак ме интересира кој со кого се плеска во кревет, единствено ме нервира пропагандата и глумењето на жртва само за екстра бенефити или внимание. Јас сум и апла против лигушење на хетеро во јавност (лапање, дрпање за газ дури се шетаат по улица, екстра разголување само да се добие уште нешто на картата „сексуалност“, лигушење по социјални мрежи и тн.).

Проблемот на луѓето воопшто е што патат по внимание и на секој начин пробуваат да искориста кривина за некаков бенефит и тоа на различни начини: глумење жртви на сексуална основа, на полова основа, во поглед на исхрана, во поглед на релија, во поглед на национална припадност и тн.
Делумно укажав, можеби недоволно, и на тој проблем погоре: „...ме иритира постојаното истакнување на посебност, различност.“ Всушност овде си имаме две крајности: агресивност при демонстрирањето на сексуалната ориентација и барање секогаш нешто повеќе, само поради таа посебност (што веројатно дава резултати), односно агресивност при задушувањето на различноста (при што барањата од спротивната страна ни оддалеку не се така гласни, слично како и невидливоста на феминистките кога во шеријатски стил каменуваат силувани жени), и нешто во средината каде што треба малку повеќе разумност од двете страни.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Леле, ќе налеташ на нешто вакво, ќе ти се ебе мамата... што нè чека во иднина Божееее

1599414330780.png
 

Kajgana Shop

На врв Bottom