Хомосексуалност (општо)

Дали ги оправдувате хомосексуалните врски,бракови и посвојувањето на деца од страна на хомосексуалци


  • Вкупно гласачи
    1.106

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.273
Поени од реакции
4.093
Паметните се на страна на хомосексуалноста.
Сектите немат паметни луѓе деновиве. Ти тоа го знаеш, и ја го знам, само си во одрекување.
Автоматски споено мислење:

Fetish is a form of sexual desire

Asexuality is the absent interest in or desire for sexual activity

Kako moze i dvete?
Кога се осврнува за целиот поглед на светот, може и да биде фетиш. Интензивен фетиш со немање секс. Исто така
an inanimate object worshipped for its supposed magical powers or because it is considered to be inhabited by a spirit.
Што има дупла смисла зборот. Во овој случај не е предмет туку е концепт.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.379
Поени од реакции
33.300
Кога се осврнува за целиот поглед на светот, може и да биде фетиш. Интензивен фетиш со немање секс. Исто така
an inanimate object worshipped for its supposed magical powers or because it is considered to be inhabited by a spirit.
Што има дупла смисла зборот. Во овој случај не е предмет туку е концепт.
Pak ne sfakam so pisuvas.

Sto ima vrska innanimate fucking objects osven sto me potseti na Ralph Finneas vo In Bruges? Thanks.

Znaci edno e da IMAS sexual desires a namerno da nemas sex kako forma na fetish, najcesto abstinencija za pogolem payload (get it, load?) no NE moze da bide fetish kade mora da ima sexualna konotacija za da se klasificira kako taka a ti da si vsusnost asexualen kade nemas voopsto sex drive, zelbi & da e praveno so cel.

Izgleda kako da sakas sve osven straight da go podvedis pod trend so toa Кога се осврнува за целиот поглед на светот, може и да биде фетиш. Togas i tvoeto pisuvanje na forum tema gaming mozam vaka vaguely da ti go klasificiram kako fetish samo oti na forumot postojat i temi za sex.

Koga napagas sve razlicno od tebe, od normalnoto (nemam problem da napisam), sam si ubivas kredibilitet. Aseksualcite ne gi razbiram, no ne se glasni, nemaat agenda, ne povreduvaat ili kastriraat drugi da se kako niv, ne idat i zabranuvaat sex za drugi… ne znam zosto mora da bidat pod kapata na celo ludilo?

Popravi me kade gresam.
Jas ne gledam fetish uste pomalku glorificiran.
Moze treba da zborime za asexualnost prvo oti sega ke premines na livadarki, kompleksi i frustracii kako primeri.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.273
Поени од реакции
4.093
Pak ne sfakam so pisuvas.

Sto ima vrska innanimate fucking objects osven sto me potseti na Ralph Finneas vo In Bruges? Thanks.

Znaci edno e da IMAS sexual desires a namerno da nemas sex kako forma na fetish, najcesto abstinencija za pogolem payload (get it, load?) no NE moze da bide fetish kade mora da ima sexualna konotacija za da se klasificira kako taka a ti da si vsusnost asexualen kade nemas voopsto sex drive, zelbi & da e praveno so cel.

Izgleda kako da sakas sve osven straight da go podvedis pod trend so toa Кога се осврнува за целиот поглед на светот, може и да биде фетиш. Togas i tvoeto pisuvanje na forum tema gaming mozam vaka vaguely da ti go klasificiram kako fetish samo oti na forumot postojat i temi za sex.

Koga napagas sve razlicno od tebe, od normalnoto (nemam problem da napisam), sam si ubivas kredibilitet. Aseksualcite ne gi razbiram, no ne se glasni, nemaat agenda, ne povreduvaat ili kastriraat drugi da se kako niv, ne idat i zabranuvaat sex za drugi… ne znam zosto mora da bidat pod kapata na celo ludilo?

Popravi me kade gresam.
Jas ne gledam fetish uste pomalku glorificiran.
Moze treba da zborime za asexualnost prvo oti sega ke premines na livadarki, kompleksi i frustracii kako primeri.
Напаѓање се што е различно, или заштита на нормативата? Пошто алфбетската заедница и сите нивни следбеници имаат проблем со нормативата. Сите нивни глупости се некаков тип на незрел бунт пошто секој со здрав памет не би ги валидизирал нивните хирови и нагони. Неуродивергенција? Atention-seeking-itis. И не сум наивен дека сакаат само да бидат прифатен. Да си облечен во БДСМ кожа и да предаваш на деца? Ајде. Кое право, кои ингеренции им го дава тоа. Да перат памет? Елгибитова младина повеќе како. Сето тоа, е квази-нацистичко однесување. Сакаат нивиот злобен, анти човечки, анти општествен фетиш-догматизам да биде цело општество. Лицемерно е да кажеш јас напаѓам после сите гомна изедени по фејбуци дури и овде.
 
Член од
17 јануари 2023
Мислења
8
Поени од реакции
4
Понастрана од асексуални луѓе што многу мислат и мудруваат
За да не паднете под нивно влијание
после и од вас нема да остане ништо ако ви се допаѓаат нивните идеи
што поплукуваат на се` свето
може да рече дека не сака од отаквите работи
но само тоа го зборува
и рече не сака
не, за тоа живее и дише
нека не сере, кого нашол да му зборува
нели зборува со некој бидејќи мајка му го родила, не? ОК, со среќа
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.379
Поени од реакции
33.300
Напаѓање се што е различно, или заштита на нормативата? Пошто алфбетската заедница и сите нивни следбеници имаат проблем со нормативата. Сите нивни глупости се некаков тип на незрел бунт пошто секој со здрав памет не би ги валидизирал нивните хирови и нагони. Неуродивергенција? Atention-seeking-itis. И не сум наивен дека сакаат само да бидат прифатен. Да си облечен во БДСМ кожа и да предаваш на деца? Ајде. Кое право, кои ингеренции им го дава тоа. Да перат памет? Елгибитова младина повеќе како. Сето тоа, е квази-нацистичко однесување. Сакаат нивиот злобен, анти човечки, анти општествен фетиш-догматизам да биде цело општество. Лицемерно е да кажеш јас напаѓам после сите гомна изедени по фејбуци дури и овде.
Znaci od glorifikacija na aseksualnosta kako fetish sto e definiciski netocno ja svrte na bdsm koza pred deca za da mozes da mi go klasificiras postot vo “za” ili “protiv” i da si go izverglas istoto samo malce izvrteno za tebe da ti e interesno.

Jas te citirav bidejki toa sto go imase pisano e oksimoron a ti mi vikas sum opravduval bdsm koza pred deca koga ocigledno ne go opravduvam toa i sum prilicno jasno protiv i se sto e povrzano so deca.

Kul.

Vas treba da ve ostavat izolirani vaka po internet kjoshinja da ja stitete normativata dodeka go gubite svetot. I toa mi e poentata koga rekov napagas se razlicno, OKEJ e i TREBA da napagas bdsm koza pred deca, menuvanje polovi na 13, hormonski blokovi, propaganda niz site crtani i ucebnici no prasav zosto napagas aseksualci koi nemaat konj? Za tebe site se nekoja mala grupa tamu vo amerika koi se tirkizni i zloupotrebuvaat deca. Ti nemas perspektiva, nemas pretstava za brojkata na funkcionalni i normalni gej lica i ne poznavas licno nitu edna takva normalna i funkcionalna od MILIONI, ama ete navecer saka da se fuka u gz ili ekvivalentot scissoring i tuka veke regresiras i zaglavuvas po internet kjoshinja kade pocnuvas da izgledas ti kako nenormalniot ekstremist koj saka ubivanje in mass. Ne go, famously, sitni otporot! Koja ti e tebe krajnata cel vo otporot, kompletno iskorenuvanje na homoseksualnosta od postoenje? Mislis toa e vozmozno ili ednostavno samo ne sakas crni biseksualni dzudzinja vo tvoite lotr serii?

Cuvarot na normativata haha, he-man, bel vitez na internet kjoshe kade se tapka po ramo so isti profili bez da procita drugata strana tuku samo ceka red da gi kompartmentalizira vo edna ili druga papka i svoeto da si go povtori. Jas pominav so desetka pravo na decata i covekovi prava, zena mi magistrirase internacionalno covekovi prava na top 50 fakultet. Sheki koj ne znae edno obicno nachelo ne moze mene da mi kaze kade i kako se krsele nivnite prava ili za ustavnost tuku moze jas da mu kazam, no samo ke prestane da diskutira i ke te citira tebe, ekstremniot, oti mu e toa poveke vo polza koga ke mu kazes ti i drugite da se ubie premnogu slikovito

Sfakas?

Mu davate platforma so edvaj cekanje da mu se izredite koga doagja da ve naelektrezira so nesto koe namerno precekoruva linija za da go izvadi najekstremnoto

Dali sfakas?

Samo eden bot vi go pravi ova. Sto ako dojdat brojcano kako vas, kako li samo ke uspees da prodolzis da ja stitis normativata ili ke vlezes vo nekoj rainbow klub so poluavtomatsko, oni tebe normativata…
 

Kajgana Shop

На врв Bottom