Хомосексуалност (општо)

Дали ги оправдувате хомосексуалните врски,бракови и посвојувањето на деца од страна на хомосексуалци


  • Вкупно гласачи
    884
Член од
3 мај 2019
Мислења
2.059
Поени од реакции
1.750
Поентата е рационално да размислуваш. Ако има голем број на емпириски докази за деца со истополови родители што живееле удобно и среќно (а има), тогаш следи дека нема некаков значителен бенефит родителите да се од различен пол.
Па можеби е така, но треба прво неколку посвоени деца во такви бракови да ги видам и да ми раскажат како изгледа нивниот живот, имаат ли проблеми во средината каде што живеат, дали и они самите се задоволни во тоа семејство, мечтаат ли некогаш за правите родители, за својата мајка и ред други прашања..
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
1.736
Поени од реакции
1.546
Поентата е рационално да размислуваш. Ако има голем број на емпириски докази за деца со истополови родители што живееле удобно и среќно (а има), тогаш следи дека нема некаков значителен бенефит родителите да се од различен пол.
Ти се утепа од рационално размислување. Си нашол слика на Googlе и мислиш децава живеат перфектен живот.
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
152
Поени од реакции
68
...не ми одговори на прашањето околу „напредни доктори“ , значи скриено жарче си во твоја средина и те лечат „уназадени доктори“ , а и дома не те знаат за толку „напреден“ !
...ај што те гледам чуден, како тука така и таму, па полнолетен си, што се криеш?
Не те сфаќам што прашуваш. Поима немам што мисли матичниот.[DOUBLEPOST=1560715349][/DOUBLEPOST]
Ти се утепа од рационално размислување. Си нашол слика на Googlе и мислиш децава живеат перфектен живот.
Артикл беше тоа, не слика. Се разбира дека не живеат перфектен живот, туку живеат живот како секое обично, функционално семејство.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
4.458
Поени од реакции
5.381
Не те сфаќам што прашуваш. Поима немам што мисли матичниот.
... ајде вака, дали матичниот (не знам дали напреден или уназаден доктор) знае дека си хомо и го одобрува тоа при твои здравствени прегледи? или „се криеш“ и кај него и дома дека си хомосексуалец?
некако многу сложени работи „ги разбираш“ па ни докажуваш овде опширно, а некои лесни прашања некако не ти се јасни, па не можеш да ги одговориш?
тоа е доказ на твојата слабост и се уште знаеш посвесно дека не е во ред да се биде хомосексуалец, ама се експонираш со сила тука можеби се надеваш на вработување по тој основ?!
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
152
Поени од реакции
68
... ајде вака, дали матичниот (не знам дали напреден или уназаден доктор) знае дека си хомо и го одобрува тоа при твои здравствени прегледи? или „се криеш“ и кај него и дома дека си хомосексуалец?
некако многу сложени работи „ги разбираш“ па ни докажуваш овде опширно, а некои лесни прашања некако не ти се јасни, па не можеш да ги одговориш?
тоа е доказ на твојата слабост и се уште знаеш посвесно дека не е во ред да се биде хомосексуалец, ама се експонираш со сила тука можеби се надеваш на вработување по тој основ?!
Јас сум само 20% геј (или 25 ако сум доста расположен ;)). Не сум од оние луѓе што сака да зборува за сексуални работи со лекарот. И тоа е доста за персонални работи од мене.
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
1.736
Поени од реакции
1.546
Јас сум само 20% геј (или 25 ако сум доста расположен ;)). Не сум од оние луѓе што сака да зборува за сексуални работи со лекарот. И тоа е доста за персонални работи од мене.
А другите 80% односно 75% што си?
 
Член од
19 ноември 2018
Мислења
83
Поени од реакции
90
Wow, дека зарем не расте светската популација по милијарда секои една-две години. Тоа ти е таа сељачка логика - сме имале проблеми со наталитетот. А кој ти е изворот за оваа доега неслушната вест? :pos:
Ocite sirokosupac, ocite
Pozz
 

staycalm

prof. d-r potpaluvach na konzervi
Член од
12 јануари 2013
Мислења
2.259
Поени од реакции
1.556
sirokosupac :pos:[DOUBLEPOST=1560728390][/DOUBLEPOST]Додека тука хомофобите мрсат муда, луѓето у светот ствараат уметност.
 
Последно уредено:

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
10.804
Поени од реакции
15.937
sirokosupac :pos:[DOUBLEPOST=1560728390][/DOUBLEPOST]Додека тука хомофобите мрсат муда, луѓето у светот ствараат уметност.
А може ли бе таа уметност да ја направат без да се прикаже нивната угнетеност?
Може ли да се прикаже без ретардирани шминки, стајлинзи?
Секако дека може. Ставај такви содржини.

И на крај бев увреден, не било за мене... и не ова не е како оние кои ја посветуваат уметноста на своите деца/родители/партнери.
 

staycalm

prof. d-r potpaluvach na konzervi
Член од
12 јануари 2013
Мислења
2.259
Поени од реакции
1.556
А може ли бе таа уметност да ја направат без да се прикаже нивната угнетеност?
Може ли да се прикаже без ретардирани шминки, стајлинзи?
Секако дека може. Ставај такви содржини.

И на крај бев увреден, не било за мене... и не ова не е како оние кои ја посветуваат уметноста на своите деца/родители/партнери.
Чим ти бараш, не може.

Па ако не си LGBT зошто сакаш да е посветено за тебе? Сѐ да не сакаш да се врти околу тебе и твоите проблеми?[DOUBLEPOST=1560758436][/DOUBLEPOST]
 
Последно уредено:
Член од
14 јануари 2015
Мислења
5.833
Поени од реакции
8.051
VIDEO: Transgender’s Complete Domination In 2nd Women’s State Championship In A Row

Немав досега видено дека и овие имале право да се натпреваруваат како жени, малку дискутабилно е дали навистина треба да е иста категоријата. Али ајде, кога не можат да успеат во тоа што се родени природно, ќе се радуваат вака :tapp:
 

Shahbaz

Северен Шиптaр
Член од
15 октомври 2013
Мислења
416
Поени од реакции
770
Не те сфаќам што прашуваш. Поима немам што мисли матичниот.[DOUBLEPOST=1560715349][/DOUBLEPOST]
Артикл беше тоа, не слика. Се разбира дека не живеат перфектен живот, туку живеат живот како секое обично, функционално семејство.
 

Паланчански

ГрЕбач
Член од
12 јануари 2008
Мислења
1.287
Поени од реакции
1.038
И да бидеме реални, сите знаеме што ќе биде ако на пример двајца гејови излезат на улица и се држат за рака-реакциите ќе бидат најмногу негативни, да не речам страшни, а мислам дека секој заслужува да си има право на љубов и истата да може да ја искаже без страв. :)
Кога ќе ги видам кучињата и мачките на улица (и онака ги има премногу скитници) да практикуваат истополов секс, веднаш ќе се согласам дека треба да се одржи геј-парада, па дури и ќе ја поддржам. Зарем паднавме на пониско ниво од животните? :lut:
 
На врв Bottom