Хомосексуалност (општо)

Дали ги оправдувате хомосексуалните врски,бракови и посвојувањето на деца од страна на хомосексуалци


  • Вкупно гласачи
    1.112
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.503
Поени од реакции
9.408
Да, бидејќи тоа не би било точна дијагноза според листата на ментални растројства. Исто како некој доктор да види дека си левак и да ти каже „имаш некаква болест со рацете“.[DOUBLEPOST=1560714227][/DOUBLEPOST]
https://www.joe.ie/life-style/i-was-raised-by-gay-parents-and-it-was-the-same-as-your-childhood-in-every-way-that-matters-496111

Еве ти нешто поемоционално.
Што ти е поентата, што всушност сакаш да ми докажеш, да ме расплачеш ли??
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.258
Поени од реакции
1.899
Што ти е поентата, што всушност сакаш да ми докажеш, да ме расплачеш ли??
Поентата е рационално да размислуваш. Ако има голем број на емпириски докази за деца со истополови родители што живееле удобно и среќно (а има), тогаш следи дека нема некаков значителен бенефит родителите да се од различен пол.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
Да, бидејќи тоа не би било точна дијагноза според листата на ментални растројства. Исто како некој доктор да види дека си левак и да ти каже „имаш некаква болест со рацете“..
...не ми одговори на прашањето околу „напредни доктори“ , значи скриено жарче си во твоја средина и те лечат „уназадени доктори“ , а и дома не те знаат за толку „напреден“ !
...ај што те гледам чуден, како тука така и таму, па полнолетен си, што се криеш?
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.503
Поени од реакции
9.408
Поентата е рационално да размислуваш. Ако има голем број на емпириски докази за деца со истополови родители што живееле удобно и среќно (а има), тогаш следи дека нема некаков значителен бенефит родителите да се од различен пол.
Па можеби е така, но треба прво неколку посвоени деца во такви бракови да ги видам и да ми раскажат како изгледа нивниот живот, имаат ли проблеми во средината каде што живеат, дали и они самите се задоволни во тоа семејство, мечтаат ли некогаш за правите родители, за својата мајка и ред други прашања..
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.653
Поени од реакции
4.142
Поентата е рационално да размислуваш. Ако има голем број на емпириски докази за деца со истополови родители што живееле удобно и среќно (а има), тогаш следи дека нема некаков значителен бенефит родителите да се од различен пол.
Ти се утепа од рационално размислување. Си нашол слика на Googlе и мислиш децава живеат перфектен живот.
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.258
Поени од реакции
1.899
...не ми одговори на прашањето околу „напредни доктори“ , значи скриено жарче си во твоја средина и те лечат „уназадени доктори“ , а и дома не те знаат за толку „напреден“ !
...ај што те гледам чуден, како тука така и таму, па полнолетен си, што се криеш?
Не те сфаќам што прашуваш. Поима немам што мисли матичниот.[DOUBLEPOST=1560715349][/DOUBLEPOST]
Ти се утепа од рационално размислување. Си нашол слика на Googlе и мислиш децава живеат перфектен живот.
Артикл беше тоа, не слика. Се разбира дека не живеат перфектен живот, туку живеат живот како секое обично, функционално семејство.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
Не те сфаќам што прашуваш. Поима немам што мисли матичниот.
... ајде вака, дали матичниот (не знам дали напреден или уназаден доктор) знае дека си хомо и го одобрува тоа при твои здравствени прегледи? или „се криеш“ и кај него и дома дека си хомосексуалец?
некако многу сложени работи „ги разбираш“ па ни докажуваш овде опширно, а некои лесни прашања некако не ти се јасни, па не можеш да ги одговориш?
тоа е доказ на твојата слабост и се уште знаеш посвесно дека не е во ред да се биде хомосексуалец, ама се експонираш со сила тука можеби се надеваш на вработување по тој основ?!
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.258
Поени од реакции
1.899
... ајде вака, дали матичниот (не знам дали напреден или уназаден доктор) знае дека си хомо и го одобрува тоа при твои здравствени прегледи? или „се криеш“ и кај него и дома дека си хомосексуалец?
некако многу сложени работи „ги разбираш“ па ни докажуваш овде опширно, а некои лесни прашања некако не ти се јасни, па не можеш да ги одговориш?
тоа е доказ на твојата слабост и се уште знаеш посвесно дека не е во ред да се биде хомосексуалец, ама се експонираш со сила тука можеби се надеваш на вработување по тој основ?!
Јас сум само 20% геј (или 25 ако сум доста расположен ;)). Не сум од оние луѓе што сака да зборува за сексуални работи со лекарот. И тоа е доста за персонални работи од мене.
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.653
Поени од реакции
4.142
Јас сум само 20% геј (или 25 ако сум доста расположен ;)). Не сум од оние луѓе што сака да зборува за сексуални работи со лекарот. И тоа е доста за персонални работи од мене.
А другите 80% односно 75% што си?
 
Член од
19 ноември 2018
Мислења
178
Поени од реакции
204
Wow, дека зарем не расте светската популација по милијарда секои една-две години. Тоа ти е таа сељачка логика - сме имале проблеми со наталитетот. А кој ти е изворот за оваа доега неслушната вест? :pos:
Ocite sirokosupac, ocite
Pozz
 
S

staycalm

Гостин
sirokosupac :pos:[DOUBLEPOST=1560728390][/DOUBLEPOST]Додека тука хомофобите мрсат муда, луѓето у светот ствараат уметност.
 
Последно уредено од модератор:

Kajgana Shop

На врв Bottom