Хомосексуалност (општо)

Дали ги оправдувате хомосексуалните врски,бракови и посвојувањето на деца од страна на хомосексуалци


  • Вкупно гласачи
    889

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
152
Поени од реакции
68
... бреее, зашто тебе ти одговара така?
...лекари во земји-членки на ЕУ сеуште ја сметаат хомосексуалноста како болест "Истражувањето, исто така, покажува дека се уште има голем број здравствени работници во неколку земји-членки на ЕУ кои веруваат дека ЛГБТ луѓето страдаат од патолошки болести", рече Мајкл О'Флаерти, Агенција за фундаментални права на Европската унија (ФРА)...,,
П.С:
..имам право да коментирам во сите теми на форумов, ти се свиѓало тебе или не, а тоа „да ќутам и дека замарам“ можеш дома на твоите да им кажеш ако не ти ја оправдуваат хомосексуалноста, а не мене!
Некои уназадени доктори тоа што го мислат не е битно. Битно за оваа тематика е тоа што е донесено како официјална одлука од вистинските експерти. Ова исто како антиваксериве: ќе слушнат еден квар доктор да каже дека вакцина = аутизам и останатиот свет од генијални доктори одеднаш не е битен.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
3.409
Поени од реакции
2.401
Не сите родители ги сакаат своите деца. Немој да генерализираш дека ако ти си ги сакаш своите деца дека не постојат гнас-родители кои не се замараат со нивните.
Во право си за тоа, нажалост има многу лоши родители, насилни и манијаци...уфффф...така е..но сепак мислам дека дете треба да има мајка и татко и дека е обесправено секое она детенце што е посвоено од истополови бракови, не дека нема да му биде убаво и сигурно, неможам да гледам на гравчиња и да предвидуваме нели, но треба сепак тоа дете да биде заштитено некако за кога ке порасне да не се чувствува како "посебен случај".
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
1.970
Поени од реакции
1.799
Некои уназадени доктори тоа што го мислат не е битно. Битно за оваа тематика е тоа што е донесено како официјална одлука од вистинските експерти. Ова исто како антиваксериве: ќе слушнат еден уназаден доктор да каже дека вакцина = аутизам и останатиот свет од генијални доктори одеднаш не е битен.
Уназаден доктор :pos:
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
11.327
Поени од реакции
16.830
но треба сепак тоа дете да биде заштитено некако за кога ке порасне да не се чувствува како "посебен случај".
Па тоа е и целата поента на LGBT пропагандата.
Сите да го сменат својот начин на размислување и едноставно да ги прифатиме ЛГБТ како што се, и ако немаме предрасуди према нив, никој нема да се чувствува како посебен случај.

Еве јас на пример многу полесно ќе ги прифатев да не кењаа толку по интернетов...
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
5.046
Поени од реакции
6.457
Некои уназадени доктори тоа што го мислат не е битно. Битно за оваа тематика е тоа што е донесено како официјална одлука од вистинските експерти. Ова исто како антиваксериве: ќе слушнат еден квар доктор да каже дека вакцина = аутизам и останатиот свет од генијални доктори одеднаш не е битен.
....аааааа значи тие доктори кои не ви одговараат и ви постават дијагноза за ментално растројство се „ уназадени доктори“ ? а тие други што ве тапшат по рамо и ви велат немате гајле терајте нормални психолошки склоп сте тие се „напредни доктори“ ? па зашто не ги одземете лиценците на овие „уназадени доктори“ ? што ќе ни се такви да не лечат ако нивното мислење не е битно? а?
... бај де веј, во твоја средина има „уназадени“ доктори? или подобро твојот матичен лекар е „напреден доктор“ или не? ...ама биди искрен!
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
11.327
Поени од реакции
16.830
Убава вечер :love:
Е ради ваквиве ќе имам проблеми и понатака :D
Врв на расизам патем, ниту едно дете, ниту еден од овие не е со азиско потекло... а азијците важат за исклучиво интелигентни особи... хмм...
Оди гуглај сеа "famous intelligent asian gay men adopted kids" :D ќе излезе нешто, гарант
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
152
Поени од реакции
68
....аааааа значи тие доктори кои не ви одговараат и ви постават дијагноза за ментално растројство се „ уназадени доктори“ ? а тие други што ве тапшат по рамо и ви велат немате гајле терајте нормални психолошки склоп сте тие се „напредни доктори“ ? па зашто не ги одземете лиценците на овие „уназадени доктори“ ? што ќе ни се такви да не лечат ако нивното мислење не е битно? а?
... бај де веј, во твоја средина има „уназадени“ доктори? или подобро твојот матичен лекар е „напреден доктор“ или не? ...ама биди искрен!
Да, бидејќи тоа не би било точна дијагноза според листата на ментални растројства. Исто како некој доктор да види дека си левак и да ти каже „имаш некаква болест со рацете“.[DOUBLEPOST=1560714227][/DOUBLEPOST]
Што е ова, РЕКЛАМЕН материјал..:rolleyes::confused:
Никакви емоции не пробудија овие слики, повеќе во гардеробата гледав:cool:
https://www.joe.ie/life-style/i-was-raised-by-gay-parents-and-it-was-the-same-as-your-childhood-in-every-way-that-matters-496111

Еве ти нешто поемоционално.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
3.409
Поени од реакции
2.401
Да, бидејќи тоа не би било точна дијагноза според листата на ментални растројства. Исто како некој доктор да види дека си левак и да ти каже „имаш некаква болест со рацете“.[DOUBLEPOST=1560714227][/DOUBLEPOST]
https://www.joe.ie/life-style/i-was-raised-by-gay-parents-and-it-was-the-same-as-your-childhood-in-every-way-that-matters-496111

Еве ти нешто поемоционално.
Што ти е поентата, што всушност сакаш да ми докажеш, да ме расплачеш ли??
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
152
Поени од реакции
68
Што ти е поентата, што всушност сакаш да ми докажеш, да ме расплачеш ли??
Поентата е рационално да размислуваш. Ако има голем број на емпириски докази за деца со истополови родители што живееле удобно и среќно (а има), тогаш следи дека нема некаков значителен бенефит родителите да се од различен пол.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
5.046
Поени од реакции
6.457
Да, бидејќи тоа не би било точна дијагноза според листата на ментални растројства. Исто како некој доктор да види дека си левак и да ти каже „имаш некаква болест со рацете“..
...не ми одговори на прашањето околу „напредни доктори“ , значи скриено жарче си во твоја средина и те лечат „уназадени доктори“ , а и дома не те знаат за толку „напреден“ !
...ај што те гледам чуден, како тука така и таму, па полнолетен си, што се криеш?
 
На врв Bottom