Хомосексуалност (општо)

Дали ги оправдувате хомосексуалните врски,бракови и посвојувањето на деца од страна на хомосексуалци


  • Вкупно гласачи
    884
Член од
17 јануари 2019
Мислења
898
Поени од реакции
1.048
Полошо од тоа е ем сирак оставен ем педери го посвоиле , да ти се плукнам у таква среќа


Не, двеве деца ќе го имаат најлошиот живот, ама затоа ти од тука си газиш :pos:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
78.470
Поени од реакции
166.207
Бенедикт Кумбербач? Абе зашто ти имаш ставено НЕ на анкетата? Против посвојување си?
Стара е анкетата а и повеќе ми беше интерна шала кога форсав со постар член админ на форумов, Macedalien, кој е геј ама пет пати поголем човек од сите овие со клетвите за ЛГБТ. Немам ништо против геј лицата, секогаш е подобро дом во хармонија од страдање во дисфункционален брак или дом за сирачиња.
 
Член од
25 октомври 2010
Мислења
672
Поени од реакции
534


Не двеве деца ќе го имаат најлошиот живот, ама затоа ти од тука си газиш :pos:
Жално за децата,Ако парите и славата ја одредуват среќата во животот , кусо нека е
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
4.450
Поени од реакции
5.372
Зашто некој би имал однос пред мене :pos:. Тоа е интимна работа, некој ако има однос во јавност ќе си јаде кривична пријава, било геј или стрејт.Јас колку што знам се посвојуваат деца без родители или деца од кои родителите се откажале (ваљда тврдокорни анти геј родители кои го тепале детето и на крај се откажале од него). Зашто некој нормален човек би дал свое дете на посвојување па уште би бирал кај кого :pos:
... кога некој е тоа што е, нормално дека ќе најде оправдување за тоа, макар нештото што го брани е неприродно, забегано, како ментално растројство дијагностицирано, така да немам намера да се натпреварувам, не дека се откажувам ама изгубени случаеви како грешка на природа таа ќе се погрижи да го поправи тоа на свој начин, како велат старите кој последен се смее најслатко се смее, а и не посакувај нешто ако не сакаш лично да ти се исполни, преку ноќ ќе стане реалност!
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
898
Поени од реакции
1.048
Жално за децата,Ако парите и славата ја одредуват среќата во животот , кусо нека е
Овозможеното образование, грижата, љубовта, одморите кои никогаш немало да ги добијат за нив се реалност. Парите како пари немаат вредност но она што можат да го купат има вредност. Едино нешто со пари што не може да се купи е време, инаку да може да се врати времето и ти и Биџонс да добиете правилно образование, грижа и љубов, немаше да имате вакво мислење.
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
152
Поени од реакции
66
... кога некој е тоа што е, нормално дека ќе најде оправдување за тоа, макар нештото што го брани е неприродно, забегано, како ментално растројство дијагностицирано, така да немам намера да се натпреварувам, не дека се откажувам ама изгубени случаеви како грешка на природа таа ќе се погрижи да го поправи тоа на свој начин, како велат старите кој последен се смее најслатко се смее, а и не посакувај нешто ако не сакаш лично да ти се исполни, преку ноќ ќе стане реалност!
Ама не се дијагностицира како ментално растројство, ниту во оваа држава ниту во која било развиена држава. Немој тука лаги да пушиш и да ги игнорираш фактите што не ти се свиѓаат.

Ако веруваш дека природата ќе го реши ова, тогаш ќути си и нема што педерите да ги замараш.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
2.058
Поени од реакции
1.749


Не, двеве деца ќе го имаат најлошиот живот, ама затоа ти од тука си газиш :pos:

Пред да излезе вистината на дело и да ја разбере цел свет и на децата што ги посвои и жевееа кај Мајкл Џексон им завидуваа многумина....но, сега сите згрозени од злоставувањата што ги имале таму, така да, незнаеш и овие дечиња низ што се ке поминуваат во нивното растење и воспитување.

Јас на пример кога би била едно од овие две деца, кога ке пораснам ке го тужам домот што ме дале да ме посвојат двајца мажи, што ме одгледувале двајца тн татковци, наместо како сите нормални семејства да имам мајка и татко.
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
152
Поени од реакции
66
Јас на пример кога би била едно од овие две деца, кога ке пораснам ке го тужам домот што ме дале да ме посвојат двајца мажи, што ме одгледувале двајца тн татковци, наместо како сите нормални семејства да имам мајка и татко.
Немале да те воспитаат како хомофоб во тој случај.
 
Член од
21 септември 2016
Мислења
534
Поени од реакции
573
кај Мајкл Џексон им завидуваа многумина....но, сега сите згрозени од злоставувањата што ги имале таму, така да, незнаеш и овие дечиња низ што се ке поминуваат во нивното растење и воспитување.
A dokaz ima li? FBI go istrazuval slucajot za MJ so godini i nema pronajdeno nitu eden dokaz.

Јас на пример кога би била едно од овие две деца, кога ке пораснам ке го тужам домот што ме дале да ме посвојат двајца мажи, што ме одгледувале двајца тн татковци, наместо како сите нормални семејства да имам мајка и татко.
Na primer tatko pijanica i majka drogirasica e bolje otkolku dvajca normalni licnosti od ist pol koi bi pruzale ljubov i vnimanie kon decata.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
2.058
Поени од реакции
1.749
Незнам во кое одделение те учат и воспитуваат за хомофобија:confused: јас учев за семејство како основна клетка на едно општество.

Секој заслужува нормални и здрави родители а што се однесува до посвоителите, кој може за нив да гарантира каква е нивната психофизичка состојба?
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
898
Поени од реакции
1.048
Пред да излезе вистината на дело и да ја разбере цел свет и на децата што ги посвои и жевееа кај Мајкл Џексон им завидуваа многумина....но, сега сите згрозени од злоставувањата што ги имале таму, така да, незнаеш и овие дечиња низ што се ке поминуваат во нивното растење и воспитување.

Јас на пример кога би била едно од овие две деца, кога ке пораснам ке го тужам домот што ме дале да ме посвојат двајца мажи, што ме одгледувале двајца тн татковци, наместо како сите нормални семејства да имам мајка и татко.
1. Мајкл не посвоил деца, има свои биолошки кои никогаш не изјавиле дека ги силувал.
2. Мајкл не бил Геј барем не се произјаснил. Инаку Геј и педофил не е исто.
3. Документарецот не е доказ дека ги силувал децата ( тие двајца што го тужат) барем сеуште не. Се крена многу прашина и нема никакви докази, барем за на суд каде до сега се е одбиено.[DOUBLEPOST=1560711714][/DOUBLEPOST]
Незнам во кое одделение те учат и воспитуваат за хомофобија:confused: јас учев за семејство како основна клетка на едно општество.

Секој заслужува нормални и здрави родители а што се однесува до посвоителите, кој може за нив да гарантира каква е нивната психофизичка состојба?
Никој не гарантира ама барем се подложни на секакви психо-физички тестови и мониторинг. Не е лесно да се посвои дете. Инаку нема никакви тестирања за да можеш да бидеш родител што е голема штета па секакви психопати имаат деца.
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
152
Поени од реакции
66
Незнам во кое одделение те учат и воспитуваат за хомофобија:confused: јас учев за семејство како основна клетка на едно општество.

Секој заслужува нормални и здрави родители а што се однесува до посвоителите, кој може за нив да гарантира каква е нивната психофизичка состојба?
Тоа ти е аргумент против посвојување во генерала. Никој не може да ја загарантира психичката состојба на посвоителите, било да се стрејт или геј.

Ај доста со тој збор „нормален“. Секој заслужува родители што ќе го сакаат детето и ќе можат да му обезбедат удобен живот, независно од колку е нормално да се има такво семејство. Ако беше нормално секое семејство да живее во сиромаштија и патење, секој би заслужувал нормално семејство? „Нормално“ ти кажува за нечие ниво на застапеност, а не ниво на квалитет.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
2.058
Поени од реакции
1.749
1. Мајкл не посвоил деца, има свои биолошки кои никогаш не изјавиле дека ги силувал.
2. Мајкл не бил Геј барем не се произјаснил. Инаку Геј и педофил не е исто.
3. Документарецот не е доказ дека ги силувал децата ( тие двајца што го тужат) барем сеуште не. Се крена многу прашина и нема никакви докази, барем за на суд каде до сега се е одбиено.
Ама сето тоа го знам душо, мојот одговор беше поради сликата со која сакаше да се докаже демек -вауууууууууууууууу, види која среќа у каква позната фамилија сме, да им позавидиме....
Да кажам дека треба да се проверуваат посвоителите, да се контролираат редовно а и види бе душо, неможе тој што не создал свое лично дете, неможе тој што не родил од своја утроба свое дете, е неможе да сака туѓо дете, во ова неможе никој да ме разубеди..мое е мое и најмногу ќе го сакам.
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
152
Поени од реакции
66
Ама сето тоа го знам душо, мојот одговор беше поради сликата со која сакаше да се докаже демек -вауууууууууууууууу, види која среќа у каква позната фамилија сме, да им позавидиме....
Да кажам дека треба да се проверуваат посвоителите, да се контролираат редовно а и види бе душо, неможе тој што не создал свое лично дете, неможе тој што не родил од своја утроба свое дете, е неможе да сака туѓо дете, во ова неможе никој да ме разубеди..мое е мое и најмногу ќе го сакам.
Не сите родители ги сакаат своите деца. Немој да генерализираш дека ако ти си ги сакаш своите деца дека не постојат гнас-родители кои не се замараат со нивните.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
4.450
Поени од реакции
5.372
Ама не се дијагностицира како ментално растројство, ниту во оваа држава ниту во која било развиена држава. Немој тука лаги да пушиш и да ги игнорираш фактите што не ти се свиѓаат.Ако веруваш дека природата ќе го реши ова, тогаш ќути си и нема што педерите да ги замараш.
... бреее, зашто тебе ти одговара така?
...лекари во земји-членки на ЕУ сеуште ја сметаат хомосексуалноста како болест "Истражувањето, исто така, покажува дека се уште има голем број здравствени работници во неколку земји-членки на ЕУ кои веруваат дека ЛГБТ луѓето страдаат од патолошки болести", рече Мајкл О'Флаерти, Агенција за фундаментални права на Европската унија (ФРА)...,,
П.С:
..имам право да коментирам во сите теми на форумов, ти се свиѓало тебе или не, а тоа „да ќутам и дека замарам“ можеш дома на твоите да им кажеш ако не ти ја оправдуваат хомосексуалноста, а не мене!
 
На врв Bottom