Хип хоп културата во Македонија

Член од
11 август 2006
Мислења
26
Поени од реакции
0
dobro slusaj si go ti Vrcak i uzivaj

samo da te prasam nesto, kako znaes koj kolku pari ima napraveno????
 
Член од
25 јули 2006
Мислења
22
Поени од реакции
0
ja ne gi napagam drygite raperi,ama sakam da kazam deka za mene vrcak e najdobar,i drygite se dobri,gi slysam ,RAPTORI,SAV,PYKA KOZMETIKA....,a vrcak ima najmnolgy pari zatoa sto stalno odi po golemi koncerti,prodava mnolgy cedijna,go ima stalno na televizija,i toa sekako my nosi pari,za razlika od drygite...

a da te prasam nesto SPAJDER MEN,koi se za tebe najdobri?????

[Напомена од Fortune: пишувај се` во еден пост! Не мора за секоја реченица нов пост.]
 

Ilidan

ак
Член од
19 февруари 2006
Мислења
1.574
Поени од реакции
5
sema вака е тоа врчак не пее рап затоа и продава толку цедиња тој праи нешто измеѓу рап и поп што поише иде накај поп
он порано пееше рап ама сега пее нешо поп-рап

п.с. ај кажи ми 2 песни од РНС(гин аут) , 2 песни од аго , две песни од пики сипи(саф) , и две од џака
 

betogrozdanov45

мајстор за гибаници
Член од
26 октомври 2005
Мислења
1.549
Поени од реакции
6
kaj e toj JA RULE fanot, da pise na temava koj e najdobar
 

tha CaspeR

NV.mk
Член од
1 мај 2006
Мислења
1.508
Поени од реакции
162
sema напиша:
ja ne gi napagam drygite raperi,ama sakam da kazam deka za mene vrcak e najdobar,i drygite se dobri,gi slysam ,RAPTORI,SAV,PYKA KOZMETIKA....,a vrcak ima najmnolgy pari zatoa sto stalno odi po golemi koncerti,prodava mnolgy cedijna,go ima stalno na televizija,i toa sekako my nosi pari,za razlika od drygite...

a da te prasam nesto SPAJDER MEN,koi se za tebe najdobri?????

[Напомена од Fortune: пишувај се` во еден пост! Не мора за секоја реченица нов пост.]
Друже конечно се отвори, и си призна дека си го слушаш Врчак па затоа изгледа немаш благе везе од Рап. Врчак е мекуш и прави мек рап што е на границата со РнБ... значи тоа не е рап...

После не е САВ него САФ што уште еднаш докажува дека не знаеш ништо друго освен Врчак. Си слушнал две три песни од тие што ги наброја и толку... слаб ти е репетоарот друже за да можеш да оцениш кој е добар а кој не е.:tapp:
 
Член од
11 август 2006
Мислења
26
Поени од реакции
0
sema напиша:
ja ne gi napagam drygite raperi,ama sakam da kazam deka za mene vrcak e najdobar,i drygite se dobri,gi slysam ,RAPTORI,SAV,PYKA KOZMETIKA....,a vrcak ima najmnolgy pari zatoa sto stalno odi po golemi koncerti,prodava mnolgy cedijna,go ima stalno na televizija,i toa sekako my nosi pari,za razlika od drygite...

a da te prasam nesto SPAJDER MEN,koi se za tebe najdobri?????
za mene nema najdobri ima poveke dobri raperi a da ti kazam ne slusam rap
samo ti kazuvam deka ne mozes da kazes za Vrcak deka site go sakaat.
Eve jas ne go sakam, gledas deka ne se site.I ne znaci deka ako sobira Vrcak najveke pari deka e najdobar.
 

tha CaspeR

NV.mk
Член од
1 мај 2006
Мислења
1.508
Поени од реакции
162
пошто "sema" се уби од коментирање и се искажа ко јако рапериште еве да видиме што кажа до сега:

sema напиша:
rapot e supe vo makedonija mene mi se dopaga,gi slysam saf tie se epten dobri,zakon se,
pisejte

daj ispratejte mi nekoja pesna o saft,
sema напиша:
rapot vo makedonija e za na nikade,treba da se prezemat nekoi merki,malky da se finasira vo nego,da se snimat nekoi spotcijna,itaka


dajte ako imate nekoi nasi,makedoski spotcijna,ako vopsto postojat,
Тука дафи му даде линк до спотови и заќуте.

sema напиша:
fala ti DuFFy,simnah gi,imas pravoo,jas momentalno sym vo francija na odmor tyka sym veke eden mesec,a ke sym tyka i cel avgyst,taka poima nemam so se slycyva y vaa nasta drzava,pozdrav:aplauz:

gledam oti nema tema, nikoj nisto ne pise,epa ja vi tema,.zosto pickive vo makedonija se kyrvi,pisejte ako imate myda,
сите спотови се снимени пред 3-4 месеци така да имал време да ги види. доказ дека поима нема од рап.
доказ 2: не знае шо е форум. сака да ја смени темата... ц..ц..ц...

sema напиша:
rapov e syper,sakam podobro da se zapoznaam,

bas e syper makedonskiov rap,i ona radio stanicava na internet ako ste ja slysale,na mak rap,e syper
прво беше супер, па за никаде па пак супер...

sema напиша:
jas dobro znam sto e RAP,samo ti nejke da priznaes deka rapov ni e za na NIKADE,i ako znaes podobra tema daj kazi ja da razgovaram,a ne samo mene da me napagas,
уште еден доказ дека не знае шо е форум и сака да разговара на друга тема (т.е. да се почне др. тема во истата)

sema напиша:
i go slysam,vrcak e zakon,zatoa e i najpoznat raper vo makedonija,najdobar e,site go sakaat,ne e taka za dzabe,site my gi sakaat negovite pesni.a i zatoa najmnolgy pari napravi ot rapot,
:aplauz:
NO COMMENT

sema напиша:
a sto tie ti va site tamy so se glypiraat ,da ne se poarni,zaso ne ne napravat pari,sigyrno oti nese dobri:lud:

zatoa sto gi slysam site znam koi se najdobri,a vie samo edni i sekako tie i ke vi se najdobri za vas
мак. рап е добар, па не е, па добар е па пак не е...
и значи добар рапер е тој што има многу пари...

sema напиша:
ja ne gi napagam drygite raperi,ama sakam da kazam deka za mene vrcak e najdobar,i drygite se dobri,gi slysam ,RAPTORI,SAV,PYKA KOZMETIKA....,a vrcak ima najmnolgy pari zatoa sto stalno odi po golemi koncerti,prodava mnolgy cedijna,go ima stalno na televizija,i toa sekako my nosi pari,za razlika od drygite...
мак. рап е добар, па не е, па добар е па пак не е, па е... се изгубив ја веќе у муабетов...

има ли коментар?
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
2.830
Поени од реакции
19
Абре луѓе...колку поише пари напраил чоек со рапот толку поеке не го бива.....ако го удрат парите у глава тој не праи више рап....праи све само колку да се продаде :):)

п.с. Бето шо бара Џа Рул фан у тема за Рап :pos::toe:
 
Член од
9 август 2006
Мислења
160
Поени од реакции
19
Samurai_Jack напиша:
taka e brat makedonskiov rap e za nigde a ne samo makedonskiov tuku i voopsto daj be luge znaete li so e muzika pusti si rock punk nesto brzo jako a ne ke slusam crncuga oblecen u alista 5 puti pogolemi od nego mi recitira pismena po makedonski od 3 oddelenie mislam nema smisla

ROCK N' ROLL BROTHERS
(n sisters too)
:music3:
p.S rapot e samo za mekusi koga posleden pat ste videle 1 na 1 tepacka so goli race a tipcite da se raperi?
pa i nemora da slusas rap be koj te tera slusaj si punk...a so vie rokerite samo se tepate 1 na 1 a primitivno? raperite odamna go pominaa toa, ako ima neso protiv so mic. u raka na freestyle be brat ajde da te vidam...punkerite koga taka...po4it za site ne sakam da navreduvam, koj sto saka neka si slusa...:coffee:
 
Член од
25 јули 2006
Мислења
22
Поени од реакции
0
jas mislam kazav deka enos pola godina sym vo rapot,i deka dva meseci sym vo francija i neam poim so se slycyva tamy kaj nas,ali za mene vrcak e najdobar,pa sekoj si ima pravo na svoe mislejne,koj so si saka neka slysa,ja nikoj nesakam da vregam,POZDRAV:sekss:
 

Buci

Il Padrino
Член од
4 август 2006
Мислења
300
Поени од реакции
2
braka ne slusam rap ama posle ova so go procitav od sema on pa ic!!!!!
ne se razbiram nesto posebno ama drugarive so slusaat rap epten go rugaat vrcak.mene mi e ok,ama najdobar????????????
i sema: dogovori se sea:mak rap cini ili ne?
 

Mesija

Hardcore Superstar...
Член од
13 ноември 2005
Мислења
212
Поени од реакции
1
Вака сега , Каспер, не дека го поддржувам нешто овој Шема, не ни знам кој е и што е..Ама што и да е ЗА НЕГО СИ Е ... и со тоа што му го кажа се правиш „поголем рапер„ од него а??? Не знаел дека има македонски рап спотови, и тоа значи дека поим нема од рапот???Јас мислам дека рапот во Македонија е доста развиен ама го сипат луѓе коои се преценуваат самите себеси дека се најдобри и најучени..Детето можи сега почнало да слуша рап, и се интересира, а ти му покажуваш мускули со тоа што ќе се направиш подобар од него..Ќе ми речеш, „Абе Шема напишал дека македонскиот рап не чини„..Епа брат, јас ти велам да му земеш адреса и да му пратиш некоја мп3ка, и да му го докажеш спротивното, а ти одма го сереш..Или сакаш да се направиш најдобар овде а??? епа ете ти признавам НАЈДОБАР СИ ......и тогаш ако не ја прифати музиката и пак рече дека не е добра, па секој си има свој вкус, нека си тера турбо фолк филм тој сигурно поќе ќе му одговара:tapp:...А прати му една добра мп3ка , и УПАТИ ГО ВО Хардкор РАПОТ, дај му нешто од Аго да слушне...И треба да се најде некој што ќе му даде музика да слушне, тој не ќе му паднат од небо музиките на Аго, на Камени Мост, на Парадокс на Нерв од небо, сепак треба некој да му ги даде оти ги нема во продавници т.е. не се комерцијални....Можеш да си земеш негов број од на мобилен, па ко ќе појдиш во неговиот град да станете подобри другари, а не да го плукаш пред сите...Нормално, ќе го знае само Врчак зошто само тој е на ТВ.....И немојте да го серете рапот, зошто ја знаете онаа на Аго, „РАПОТ НЕ СЕ ПРАВИ, РАПОТ СЕ ЖИВЕЕ„..
 
Член од
25 јули 2006
Мислења
22
Поени од реакции
0
fala ti brat sto me podrza,jas kazav deka sym nov vo rapod,mi se dopaga,za rapot vo makedonija nayciv malky poveke od eden skolski,toj slysase rap makedonski,pa my rekov brat daj i la nesto da slysnam ,i epten mi se dopadna,no smetam deka ima nekoi nedostatoci,se se zboryva za ista tema vo rapot,ne velam deka vo sekoja pesna no vo poveketo da,kako nie ziveeme,kriminal,droga..,.jas sakam da napravam makedonskijot rap da bide poveke slysan,da imame dobri i kvalitetni spotovi,mislam deka DyFu,ednas mi dade edni spotcijna na internet, gi simnav,kvalitetot bese zanikade,jas sakam nasiov rap da bide slysan nasekade,barem vo evropa,a toj ne e ni zastapen ni na balkanot.raperi se dodeka razmislyvame kako DyFu,kasper,i ostanatite sto dobro me iznavregafte,rapot nikogas nema da ima podobar kvalitet,ke odime vo kryg.ako rapot vo makedonija se podobri,velam da stasa do ysite na site,bidejki do pred edna godina znaev samo za vrcak,ygro,i SAF,za ostanatite ne ni bev cyl,jas govoram za podobyvajne,ane napagam nikoj,na toj nacin ke ne cyjat onie od vlada, za koj postojano rapyvate,POZDRAV:nenene:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom