Хип хоп културата во Македонија

Член од
25 јули 2006
Мислења
22
Поени од реакции
0
seloto mi e syper,se si ima,nov sym vo rapov,enos pola godina go slysam,makedonski rap,slab sym so pesni zatoa sakam nekoa da mi dadete,imam okoly 100,no malky se i stari,:aplauz:
[
rapov e syper,sakam podobro da se zapoznaam,:tv:
:motor:
:pishtoldz
:duel:
:baeh:

bas e syper makedonskiov rap,i ona radio stanicava na internet ako ste ja slysale,na mak rap,e syper


sema напиша:
seloto mi e syper,se si ima,nov sym vo rapov,enos pola godina go slysam,makedonski rap,slab sym so pesni zatoa sakam nekoa da mi dadete,imam okoly 100,no malky se i stari,:aplauz:
[


 
Член од
28 април 2006
Мислења
326
Поени од реакции
3
Abe so mu fali na Makedonskiot rap be bas ima jaki grupi i pesni nneli.Sea ima edni novi praele bum traki ako ste slusnale RAPTORI zakon se
 
Член од
9 август 2006
Мислења
160
Поени од реакции
19
da da i ja iam cueno za NIV,samo 4ekam album da izvadat pa ke vidime komentari :)
 
Член од
25 јули 2006
Мислења
22
Поени од реакции
0
abe niko ne rece nesto da my fali ama se ista temaZIVOTOT VO MAKEDONIJA,zaso ne napravat nesto kako amerikanskiot rap picki ,ovo ono,:zlo:

a za RAPTORI,epten se super,jas imam okoly desetina nivni pesni,:3:
 

tha CaspeR

NV.mk
Член од
1 мај 2006
Мислења
1.508
Поени од реакции
162
sema напиша:
abe niko ne rece nesto da my fali ama se ista temaZIVOTOT VO MAKEDONIJA,zaso ne napravat nesto kako amerikanskiot rap picki ,ovo ono,:zlo:
човек знаеш ли воопшто што е рап? Од кога слушаш ти рап? Од Нели па навака...? Да бе отвори википедиа читај кои се почетоците на рапот и што е рап, не се срами со вакви коментари...
 
Член од
11 август 2006
Мислења
10
Поени од реакции
0
LouWeed напиша:
makedonski rap?????? sto e toa................ :? :? :shock: :? :shock: :? :?
taka e brat makedonskiov rap e za nigde a ne samo makedonskiov tuku i voopsto daj be luge znaete li so e muzika pusti si rock punk nesto brzo jako a ne ke slusam crncuga oblecen u alista 5 puti pogolemi od nego mi recitira pismena po makedonski od 3 oddelenie mislam nema smisla

ROCK N' ROLL BROTHERS
(n sisters too)
:music3:
p.S rapot e samo za mekusi koga posleden pat ste videle 1 na 1 tepacka so goli race a tipcite da se raperi?
 
Член од
25 јули 2006
Мислења
22
Поени од реакции
0
jas dobro znam sto e RAP,samo ti nejke da priznaes deka rapov ni e za na NIKADE,i ako znaes podobra tema daj kazi ja da razgovaram,a ne samo mene da me napagas,:vozbud:
 

tha CaspeR

NV.mk
Член од
1 мај 2006
Мислења
1.508
Поени од реакции
162
sema напиша:
jas dobro znam sto e RAP,samo ti nejke da priznaes deka rapov ni e za na NIKADE,i ako znaes podobra tema daj kazi ja da razgovaram,a ne samo mene da me napagas,:vozbud:
ти се декларираш ко рапер а немаш благе везе од рап (особено не од македонски). прошетај по мак рап форумите ќе видиш колку многу рапери има и колку многу песни има...
 
Член од
25 јули 2006
Мислења
22
Поени од реакции
0
ja dobro znam deka ima mnolgy raperi,i pesni,ama nekako site mi se slicni,.jas nisto loso ne mislam za rapov,samo sakam nesto da se promeni vo rapov da bide nesto podobar,da im kazam na raperive da porabotat malce i na dryga tema,da napravat nesto interesno,nesto so ke ja razveseli pyblikata,dosta mi e veke od slysajne isti pesni,(kako ziveeme)
 

tha CaspeR

NV.mk
Член од
1 мај 2006
Мислења
1.508
Поени од реакции
162
па ете ти го Врчак бе... он пее за женски ова она... слушај го него... нели такви сакаш ти..?
 
Член од
25 јули 2006
Мислења
22
Поени од реакции
0
i go slysam,vrcak e zakon,zatoa e i najpoznat raper vo makedonija,najdobar e,site go sakaat,ne e taka za dzabe,site my gi sakaat negovite pesni.a i zatoa najmnolgy pari napravi ot rapot,:vozbud: :aplauz:
 

Ilidan

ак
Член од
19 февруари 2006
Мислења
1.574
Поени од реакции
5
тоа е дека он(врчак) благе везе наме со рап бе еј

дечко ти 100% си ги слушнал сите ??
 
Член од
12 август 2006
Мислења
20
Поени од реакции
0
sema напиша:
i go slysam,vrcak e zakon,zatoa e i najpoznat raper vo makedonija,najdobar e,site go sakaat,ne e taka za dzabe,site my gi sakaat negovite pesni.a i zatoa najmnolgy pari napravi ot rapot,:vozbud: :aplauz:
Vrcak raper a?!

Tell me about that. :lud:
 
Член од
11 август 2006
Мислења
26
Поени од реакции
0
sema напиша:
i go slysam,vrcak e zakon,zatoa e i najpoznat raper vo makedonija,najdobar e,site go sakaat,ne e taka za dzabe,site my gi sakaat negovite pesni.a i zatoa najmnolgy pari napravi ot rapot,:vozbud: :aplauz:
E aj ne se gori, site go sakaat Vrcak:poss::poss::poss:
 
Член од
25 јули 2006
Мислења
22
Поени од реакции
0
a sto tie ti va site tamy so se glypiraat ,da ne se poarni,zaso ne ne napravat pari,sigyrno oti nese dobri:lud:

zatoa sto gi slysam site znam koi se najdobri,a vie samo edni i sekako tie i ke vi se najdobri za vas
 

Kajgana Shop

На врв Bottom