Хип хоп културата во Македонија

Член од
17 август 2005
Мислења
1.410
Поени од реакции
23
TpH_Bo_OkO напиша:
Скелеку скас отиде у монаси...Саф е распадната социјалка....грин аут се премногу сложени за поширокава маса....просто е чудо како неможат да ги сватат...вистински МЦиња....а џака и аго се испукани пушки јебешга
amiiiiin!!!my point exacly!konecno da se slozime za nesto,sepak green out ne se premnogu slozeni,mislam deka mnogu brzo i dobro gi prifati publikata....a za Dzaka i Ago ne odgovoriv na poslednite postovi bidejki smetam deka e izlisno da se raspravam koga stanuva zbor za vkus,a i mnogu normalno deka smetam deka mojata ekipa se najdobri:)
a toa go potkrepuvam so linkov
http://eng.exitfest.org/index.php?option=com_content&task=blogsection&id=5&Itemid=116&limit=8&limitstart=56
 

tha CaspeR

NV.mk
Член од
1 мај 2006
Мислења
1.508
Поени од реакции
162
Поздрав до сите новолисичани со песнава:

[media]http://blog.com.mk/system/files?file=audio/Novo%20Lisice%20Budalo.mp3[/media]
 
Член од
25 јули 2006
Мислења
22
Поени од реакции
0
rapot e supe vo makedonija mene mi se dopaga,gi slysam saf tie se epten dobri,zakon se,:zlo:pisejte

daj ispratejte mi nekoja pesna o saft,
 
Член од
25 јули 2006
Мислења
22
Поени од реакции
0
site picki jooo

dajte nekoj strymicki rap,jas da slysnam,oti o radovis nema nikakov:pishtoldz
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
2.830
Поени од реакции
19
sema клик TUKA и ке најдеш некој песни......мислам има и од САФ (ако тоа значи сафт)....
 
Член од
25 јули 2006
Мислења
22
Поени од реакции
0
kakooooo braka

:tapp: fala brat proverih tamy nema od SAF,da ispati mi po email,:vozbud:
 
Член од
26 јули 2006
Мислења
2
Поени од реакции
0
Strumickiot e zezanje a nasiot e seriozen underground rap ima dobri grupi kako edinstvena opcija p.u.k.a urbana dimenzija ama ne postoi vise posle saf se dobri istok zapad itn taka da ima mnogu dobri i kvalitetni makedonski rap grupi

SUPER TI SE MP3KITE DuFFy SAMO DA ZNAM DA GI IZVADAM

KAKO SAMO DZAKA R.N.S . I AGO DA POSTOJAT NA OVAA RAP SCENA A P.U.K.A I EDINSTVENA OPCIJA ISTO SE KVALITETNI NA OVAA NASA MAK. RAP SCENA.......
 
Член од
25 јули 2006
Мислења
22
Поени од реакции
0
:vozbud: tha_casper, pesnata ti e zakon postojano ja slysam,epten ti s jaka daj staj yste nekoja takva,oko imas,,,,:aplauz:

brat stymickiot rap e samo zaebantija,no makedonskijot;onoj od saf,pyka kozmetika,i tie drugite,znaes,toa e vistinski rap no treba malky da porabotat na nekoja dryga tema,ne samo zivotot vo makedonija,
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
2.830
Поени од реакции
19
bozo напиша:
SUPER TI SE MP3KITE DuFFy SAMO DA ZNAM DA GI IZVADAM
У квадратчето кај шо е песната има горе пише mp3 таму ке клукнеш и ке почне да се симнува :)
 
Член од
25 јули 2006
Мислења
22
Поени од реакции
0
:pos2: rapot vo makedonija e za na nikade,treba da se prezemat nekoi merki,malky da se finasira vo nego,da se snimat nekoi spotcijna,itaka:tv:

dajte ako imate nekoi nasi,makedoski spotcijna,ako vopsto postojat,
 
Член од
25 јули 2006
Мислења
22
Поени од реакции
0
fala ti DuFFy,simnah gi,imas pravoo,jas momentalno sym vo francija na odmor tyka sym veke eden mesec,a ke sym tyka i cel avgyst,taka poima nemam so se slycyva y vaa nasta drzava,pozdrav:aplauz:

:vozbud: gledam oti nema tema, nikoj nisto ne pise,epa ja vi tema,.zosto pickive vo makedonija se kyrvi,pisejte ako imate myda,
:pos2:
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.696
Поени од реакции
4.869
sema напиша:
:vozbud: gledam oti nema tema, nikoj nisto ne pise,epa ja vi tema,.zosto pickive vo makedonija se kyrvi,pisejte ako imate myda,
:pos2:
Slushaj gi pesnite na The Most Wanted
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
2.830
Поени од реакции
19
sema напиша:
:vozbud: gledam oti nema tema, nikoj nisto ne pise,epa ja vi tema,.zosto pickive vo makedonija se kyrvi,pisejte ako imate myda,
:pos2:
:lud::lud::lud: Што ти е бре чоек???
 

tha CaspeR

NV.mk
Член од
1 мај 2006
Мислења
1.508
Поени од реакции
162
sema напиша:
dajte ako imate nekoi nasi,makedoski spotcijna,ako vopsto postojat,
Ти бе од кое село си? Уште ли нема ТВ во вашето село? сигурно ни радио нема...:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom