Хип хоп културата во Македонија

Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
hahahah iko :) ti se kachija a? :)
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
HeRbEs напиша:
Тенк ок бе тоа е мој вкус и според мене они се најдобра рап макдеонска група,се е ствар на вкус ја си го искажав моето мислење,а ако ти не се слагаш со тоа тоа е твоја работа.А и фала што ме напунивте со негативна репутација топ сте.Чоек несмее да искаже мислење на форумов очигледно.
ok tvoeto mislenje ostanuva nie odlucuvame dali e dobro ili ne mene moze ne mi se sviga nekoj drug ke te poddrzi,ne znam sto dobro gledate vo cista okolina i nekoj ke mi rece deka bila prva rap grupa u mk e nee .ocigledno nema da navleguvam vo kavga
 

CT

Член од
21 февруари 2007
Мислења
384
Поени од реакции
2
Slushnete The Most Wanted pred da zborite za chista - gatankite :)
Nego, temava e tapa, nikoj ne ja jebe, tapa izbor ima napraeno za Grupi go stavile RNS,................... blah!
 

HeRbEs

-WandereR-
Член од
21 јуни 2005
Мислења
766
Поени од реакции
272
JD не ми се качиле него онака чоек ќе каже што мисли и добива реакции од типот "како не бе","да да секако" итн :) Немам ништо против ничие мислење секој со свој вкус за работите.Глупо е да му мрчам на некој што рекол дека Пука се најдобри или Саф итн.. Сето тоа е избор и вкус за музика кој секој индивидуално си ги има.
 

The General

A Slight Case of Overbombing
Член од
6 мај 2007
Мислења
478
Поени од реакции
13
Според мене, најдобар македонски рап артист е Аго ака Темната Страна. Ми се свиѓаат и неговите инструменталки и текстовите, башка има доста придонесено за македонската рап сцена со журките што ги прави, особено Полноќна Миса 1 & 2
 
Член од
11 април 2006
Мислења
122
Поени од реакции
0
The General напиша:
Според мене, најдобар македонски рап артист е Аго ака Темната Страна. Ми се свиѓаат и неговите инструменталки и текстовите, башка има доста придонесено за македонската рап сцена со журките што ги прави, особено Полноќна Миса 1 & 2
Pa fala bogu.Ago koga praese hardcore rap nekoj recitirase detski pesnicki za gatanki,lonci, tenzerinja..........
Ej se snima nov album "THE MOST WANTED"(Ago & Tec) - Den potoa.
Ke bide partali
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
george1 напиша:
Pa fala bogu.Ago koga praese hardcore rap nekoj recitirase detski pesnicki za gatanki,lonci, tenzerinja..........
Ej se snima nov album "THE MOST WANTED"(Ago & Tec) - Den potoa.
Ke bide partali
a so bidna so elementarna nepogoda (ago i vojnik)???
 
Член од
11 април 2006
Мислења
122
Поени од реакции
0
`TENK` напиша:
a so bidna so elementarna nepogoda (ago i vojnik)???
Trebase pred mesec dena.Ama neso imale so bugarija dali neso so nekoja izdavacka kuka tamo, ama gi zaebale so vizive.Inace gotov e albumot
 

CT

Член од
21 февруари 2007
Мислења
384
Поени од реакции
2
george1 напиша:
Trebase pred mesec dena.Ama neso imale so bugarija dali neso so nekoja izdavacka kuka tamo, ama gi zaebale so vizive.Inace gotov e albumot
Koj si ti? Idesh na zhurki?
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
george1 напиша:
Trebase pred mesec dena.Ama neso imale so bugarija dali neso so nekoja izdavacka kuka tamo, ama gi zaebale so vizive.Inace gotov e albumot
znam deka e gotov samo me cudese zosto ne e iskocen uste inace ima grom traki da znaes
 
Член од
11 април 2006
Мислења
122
Поени од реакции
0
`TENK` напиша:
znam deka e gotov samo me cudese zosto ne e iskocen uste inace ima grom traki da znaes

Traki celi neam.Edna ili dve samo.Ama imam nekoi dema.Ne sumljam vo Ago da ti kazam pravo.Skoro deset godini go slusam i do sea nema promasaj.
 
Член од
11 април 2006
Мислења
122
Поени од реакции
0
-={K-O-R-U-N}=- напиша:
Ти го поддржувам мислењево, ама не целосно!

Како прво, неможеш да мешаш баби и жаби (АГО и САФ)!
САФ - еден стил, АГО - трет стил (не за чабе е ТЕМНАТА СТРАНА!)

Како второ, САФ имаа професионална продукција пошто ГОЦЕ е милионер (не буквално, ама е прилично богат, па си има студио и сите тие ствари)!

Како трето, текстовите на АГО не му се цело време исти, ако си слушал скоро се од МК РАП, ќе сватиш дека сум во право! АГО ги презира СИТЕ што се шупаци а се стаиле у рапов доброволно (у стил, ај бе ќе бидам рапер!) не иде тоа така! Преслушај му ги сите негови текстови и ќе заприметиш дека сите се посветени до некого, бидејќи тој некој заслужил да биде дисреспектиран (disrespect)! А за тие малите песни што си ги слушнал, тоа ти е МНОГУ КАЖАНО НА МНОГУ КРАТКО!

Како четврто, Ретко кој вози ритам како АГО, а за продукција, не те свакам, што е за тебе добра продукција? Кој има поскапа опрема, или кој подобро звучи? Колку снимаат кај САФ а колку снимаат кај АГО??? Пола македонија? Повеќе???

А што нема подобар од АГО, нема! ВО НЕГОВ СТИЛ!!! Не мешај повторно баби и жаби!


Е, за Џака се сложувам! Штета што се скарани со АГО, да беа уште заедно, тоа ќе беше нешто невидено!

Како за крај, кога АГО рецитираше, правеше музика, продуцираше, сите други слушаа златно славејче! И да не беше АГО тоа што е денес, Македонскиов рап ќе беше турлитава или срање!


Abe gi citav starive diskusii ama ovaa mi ostai najgolem vpecatok.A za produkcija milsam deka momentalno,znaci momentalno ne (Tom1 i Tom2),Ago drzi najbolji produkcija od site sto voopsto pravat rap muzika kaj nas pa mozda i posiroko.
 

Gadfly Baba

Registered Loser
Член од
20 февруари 2007
Мислења
997
Поени од реакции
21
Нулта Позитив и Студени Нозе,друго не признавам.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.578
Поени од реакции
48.274
Gadfly Baba напиша:
Нулта Позитив и Студени Нозе,друго не признавам.
:bilokojzbor::zver: и Лева Патика и Нокаутsd.Ми паднаа 2-3 мп3 од Единствена Опција овие денови па бога ми и не се лоши како што мислев ми се смени општата слика за нив, а многу ми се свиѓаат и Green out имаат добри текстови.Како и да е Студени Нозе се лом!!!sd
 

Kajgana Shop

На врв Bottom