Хари Потер

Член од
30 јануари 2007
Мислења
74
Поени од реакции
11
Ok, eve me mene pak, vinovnikot koj go otpocna seto ova;). No poima nemav deka tolku mnogu od "nas" ne ima. Custvoto posle nekolku meseci vrakjanje na forumov e super zatoa sto koga go pocnav naslovov, veke nekolku godini bev pod impresija deka sum eden od retkite (ne znaev nekoj drug) Harry Potter frikovi vo Makedonija. Takvoto custvo te tera da se se custvuvas izolirano zatoa sto po drugi sajtovi gledas mnogu Harry Potter nastani koi se organiziraat vo drugi zemji, kako "Harry Potter gathering", a sega posle 7 kniga najpopularni se " A Harry Potter party". Za tie sto ne ja procitale knigata toa se zabavi koi clenovite na redot na feniskot i armijata na Dumbledore gi organizirale za vreme na ilegalata na Hari Poter koga jadacite na smrta i Voldermort go baraa opod drvo i kamen. Taka da vakviot vas odziv mi dava nadez deka i nie tuka vo Makedonija mozime nesto slicno da organizirame.

Druga rabota e " Harry Potter Alliance", dali nekoj slusnal?

Vo vrska so nekoi od mislnjata:

- Filmovie za Harry Potter ( ne sum go gledal Redot na Feniksot go cekam u kino salite) se napraveni na detski nacin, no KNIGITE voopsto ne se detski, tuku seriozno literaturno delo. Pogolem avtoritet od Stephen King ne znam vo oblasta na epskata fantazija (posle poslednata kniga JK zavzema mesto visoko na vrvot):
http://www.ew.com/ew/article/0,,20044270_20044274_20050689,00.html


- I jas gi imam nekolku pati procitano knigite, ama ne mozam veke.

- Dokolku ima volonteri, nema mi pisat da napravime Harry Potter roleplaying site na makedonski (js veke imam na angliski ama pointeresno bi bilo na MKD)

Tolku sega za sega;)
' Accio broom' and let the magic begin!
 
Член од
30 јануари 2007
Мислења
74
Поени од реакции
11
Update: Денес го гледав петтиот дел, го даваат во Рамстор. Мало е киното, нее како некогаш во Милениум.
Дали некој друг го гледал?
Што мислите за филмот? Знам дека Дарк Лорд го гледал. Има некој друг?
 

FrEaKy GiRL

...FaLLeN AnGeL...
Член од
20 јули 2007
Мислења
623
Поени од реакции
28
Ако бараш волонтери за било што што е поврзано со Хари Потер, секогаш сметај на мене а особено ако тоа е претстава...зашто глумата на срце ми лежи.:pehar:Само што јас мислам иако би било интересно на МКД нема нисто поинтересно од самиот оригинал така?Па мој предлог е да се направи на Англиски. А за забавите што ги организираат-секоја чест. Треба и ние да почнеме зашто сепак има доволно преголеми фанови на Хари Потер во Македонија,така да се што ни треба е само добра организација...

Druga rabota e " Harry Potter Alliance", dali nekoj slusnal?
Сум слушнала ама не знам што е тоа. Ќе те мрзи да подобјасниш???
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
Ја би за хари потер собиранка. Да ви го погажам моето магично стапче. Лол.
 

rowling

Desperate Cranberrie
Член од
31 март 2007
Мислења
290
Поени од реакции
8
Apsoulton sakam da imame nekoja sobiranka za HAri POter...Harry Potetr party...na primer vo ovaa mojava Gevgelija se custvuvam kako freak...ne poznavam nikoj drug koj umira po Harry(znam deca ama ne tolku skrenati po nego)... :S:S i toa e tazno posebno ke si gi izedevprstite sto ne sum bil roden na primer vo Anglija...kako samo go proslavija izleguvanjeto na 7 del!
 

rowling

Desperate Cranberrie
Член од
31 март 2007
Мислења
290
Поени од реакции
8
Od Sashko Stip: Deco ja uste nogu oddamna sakam HP zurka posto sum lud kako vas po nego... vaka sea moze da napraveme nekoja zurka u centaro na makedonija kade so site ke mozat da dojdat a ne na pr u ohrid pa nekoj od berovo da plaka 500 denara karta za da ode.. isto sakam da kazam moze u nekoj grad kade so ima nogu Hp fanovi.., Pa fanovite od drugite gradovi da spijat kaj niv.... ja ne sum clen na forumot taka da dejstvuvam preku stefan... ako nekoj e zainteresiran za sorabotka neka pise na saskopotter@hotmail.com... Pozdrav............inaku sea ja sum coordinator na Blue Sky mrezata i sea ke praam proekt HP: 6 Hp rabotilnici....Pozdrav i cekam da mi pisete na msn


Epa taka gledate...ima interest i aj stvarno da se sobereme! mojot msn e stefan_16_a@hotmail.com ve cekam i jas! moze da napravime prvin edna konferencija!
 
Член од
30 јануари 2007
Мислења
74
Поени од реакции
11
Ok. aj ke vi pisam na dvajcata pa moze i da iskoci nesto od ova. Ako ima nekoj drug zainteresiran neka postira e-mail adresa
 

rowling

Desperate Cranberrie
Член од
31 март 2007
Мислења
290
Поени од реакции
8
So...? Ima interest...edno 7-8 dusi do sea...za HP party...se izjasnia za..veruvam ima mnogu neinformirani :S
 
Член од
30 јануари 2007
Мислења
74
Поени од реакции
11
pa ne se brzame neli, koga ke se stvorat uslovi ke se organizirame bitno e da postoi volja. a vo megju vreme sirete ja informacijata, i jas ke go pravam istoto
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.060
Хари Потеееррр мојата најнајнајнајомилена книга.Ми се смачи да ги чекам флегмиве наши да преведат и 6 и 7 дел ги порачав на англиски.Сега почнав да го читам 7 дел.Инаку, идејата за Хари Потер парти е супер.
 
Член од
22 август 2007
Мислења
550
Поени од реакции
16
ГО ОБОЖАВАМ!!!!! Најнајанајнајнајнајнајнајвеќе на свет. Иако морам да прознаам дека ги немам прочитано сите книги но затоа филмовите ги знам на памет...
 
Член од
30 јануари 2007
Мислења
74
Поени од реакции
11
ova nekako zamre a i mene me nemase dolgo vreme
ima li uste interes?
 

rowling

Desperate Cranberrie
Член од
31 март 2007
Мислења
290
Поени од реакции
8
Абе има,како нема,ајде иде лето,да правиме нешто,некој ХАри ПОтер викенд/па и еден ден да е...изводливо е...имаме гевгелиска делегација овде...само дадете зелено светло,може и овде да ја организираме.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom