Хакери откупуваат Нокии 1100 за 20 илјади фунти

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
А кај е другата тема, ме интересира дали сака некој да купи таков телефон имам за продавање и до колку пари дава...? Или кај да го понудам телефонот некој совет :)
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
А кај е другата тема, ме интересира дали сака некој да купи таков телефон имам за продавање и до колку пари дава...? Или кај да го понудам телефонот некој совет :)
Сакаш ќе ти дадам број од еден тип што дава х3ка година дена возена за таков телефон, ама и крши глава ако го зезнеш :)
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
А кај е другата тема, ме интересира дали сака некој да купи таков телефон имам за продавање и до колку пари дава...? Или кај да го понудам телефонот некој совет :)
осигурај се прво дали е таков .. произведен во Бохум?
ако е ... акни го на ebay .. 5-6 000 евра
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
*#0000# - единствено нешто што софтверски неможе да се смени.
п.с. се бараат RH-15, не 16/17 или пак уште помалку 18 ;)
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
осигурај се прво дали е таков .. произведен во Бохум?
ако е ... акни го на ebay .. 5-6 000 евра
Made in Germany :) и јас тоа се мислам дали да го ставам на e-bay ама досега не сум имал искуство со e-bay дај објасни ми по ПП како е дали може некој да ја заебе работата во тој случај... и колку да му барам некој викат 5 некој 20... сакам да ставам реална цена ни многу ни малку спремен сум да продадам 3 такви телефони само незнам од кај да најдам сигурни купувачи.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Made in Germany :) и јас тоа се мислам дали да го ставам на e-bay ама досега не сум имал искуство со e-bay дај објасни ми по ПП како е дали може некој да ја заебе работата во тој случај... и колку да му барам некој викат 5 некој 20... сакам да ставам реална цена ни многу ни малку спремен сум да продадам 3 такви телефони само незнам од кај да најдам сигурни купувачи.
RH-15 ти се ? бајдвеј банките го имаат изменето начинот така да не вредат повеќе ... ама кај нас тоа ќе се дознае наредна година ... касниме по година дена од светот
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Какви банки што глупате глупости?
- Убаво напиша Андроник, читајте пред да коментирате...

Телефонот не служи за да крадеш од банкомати или електронски сметки :)
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Какви банки што глупате глупости?
- Убаво напиша Андроник, читајте пред да коментирате...

Телефонот не служи за да крадеш од банкомати или електронски сметки :)
Нели банките испраќале на телефон информации така ? епа сега не е веќе така

новоста ја имав напишано на портал пред година скоро 2

ЕДИТ најдов Објавено на 24.04.2009 20:46:48
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Мене сеуште ми испраќаат.
 
М

Мартин`

Гостин
Уште со ова има бизнис т.е сеуште работат и можат да се искористат за криминални активности, има луѓе што бараат сеуште но во Македонија не очекувајте дека ќе добиете цена по 4000/5000 евра туку ако ви дадат 500-600 продавајте веднаш не се мислите многу.
 
Член од
7 март 2009
Мислења
1.127
Поени од реакции
788
Сакаш ќе ти дадам број од еден тип што дава х3ка година дена возена за таков телефон, ама и крши глава ако го зезнеш :)
Е ај дај ми го бројот на мене од типот,ако ми даде X3-ka одма ти го давам безпари мојот Rover 420d троши 5.6 литри има да се отепаш од возење.Инаку само што ми понудија 1000 евра за овој телефон кој бај д веј е произведен во Бохум-Германија.Поздрав и чекам одговор.:smir:
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
и уште тепате бизнис со телефониве? некој шитна зема некој денар??? Берет ти зема 1000 евра шо ти нудеа? мене искрено ова ми нема логика... сум го слушал многу пати али никој никад не сум чул да каже еј земав 100 евра барем...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom