Хавана

Член од
24 јуни 2009
Мислења
38
Поени од реакции
4
ахаа фала.. :pipi:ајде уште едно прашање, од колку часот, колку пари и сл.? не сум идела у хавана баш:kesa: па планирам да отидам.. нешто совети и сл. ??:helou:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
почиња од 12 .. со свирење бендот накај 1 почиња ти се препорачува да отидеш порано не у 1 зашто ако биде гужва може надвор да си останеш... влез 120 од кој конзумација во вредност од 70 денари и доплаќаш во зависнот од тоа што сакаш да пиеш :) друго незнам што да ти кажам :)
 
Член од
24 јуни 2009
Мислења
38
Поени од реакции
4
е фала многу за информацијата.:helou: вечер баш ќе појдам се надевам добро
ќе биде. :smir:
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.403
Поени од реакции
7.670
Се ближи концертот на Негатив. Закажан за 19.11.2009.
Малку незгодно за мене што е четврток, а ми се иде.
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Има нешо вечер? И што ако знае некој дам и каже?
 

демнач

Неафирмиран кајганџија
Член од
11 август 2008
Мислења
1.621
Поени од реакции
412
Има нешо вечер? И што ако знае некој дам и каже?
За денес Кадевечер ви препорачува: Масимо Савиќ, еден од најоригиналните хрватски артисти на поп-сцената, ќе гостува Клубот Хавана (22:00).
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.157
Поени од реакции
18
Super zabava e vo nedela na Beni +non stop,odam cesto vo sabota mi e onaka nis posebno south park ,ali svirat mnogu jak rok spored moj vkus:pos2: a inace deckite se super ,a vo petok funky panks imam odeno ednas i ne bas e po moj vkus,spored mene nedela i ponedelnik dnevna soba:pos2: i najjako:blabla:
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.680
Поени од реакции
11.054
Вчера тргнав со желба да ги гледам Фолтин...и секако отидов малку покасно т.е. да ги рипнам Eye Cue (без навреда за некој, ама сум ги прегледал веќе :icon_lol: )..
Арно ама, Македонска работа, дознале сите гага влез и ајде...таква гужва немаше, Тиесто кога дојде првпат во Скопје, во тогашен Колосеум...абе редици огромни, па и без мало кошкање и тепачка не бива...типична македонштина, да ти е срам пријател од странство да донесеш, ќе се чуди.
Вечер пак, на Култур Шок не верувам дека ќе ја има истата гунгула како вчера...сепак картата се плаќа, а подобро ќе беше вчера доколку поставеа и цена на карта 100че, колку да се растерети, голема работа ако испиеше некој едно пиво помалце внатре...без мозок луѓе.
 
Член од
10 октомври 2009
Мислења
502
Поени од реакции
113
...Дали има нешо у Хавана за у Сабота....нешо прет саУт парк..прет 12..?!?!!
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.680
Поени од реакции
11.054
Леле, култур шок растурија вчера...свака част, секој пат се подобри и подобри!!!
Настап, мамата, да се наежиш скроз. Иако исвиреа повеќе понов материјал, сепак не заборавија истанбул, хашиши, романа, итн...да ги плеснат..штета за мој дилбере, ќе ја палев хавана :icon_lol:
Ама тие мивките пред нив не требаа...како и да е браво за организација што носат на 2 години ваков "алал вера" бенд!

Поздрав со песнава...

 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.697
Поени од реакции
288
Се ок, али од сеа нека не го отвараат и долниот спрат (подиумот) ќе седиме у предсобјето ебате беља
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
на 30ти има Средношколска журка... иииии засеа толку... повеке инфо деновиве :helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom