ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА: Кајганџии донираат - операцијата заврши успешно :)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Не е битно сликањето, на никој не му е до тоа да се покаже на сличица дека го имало у акцијата. Важно е да донесеме што повеќе, како и луѓето да поможат.
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
Ѕоне живи на точка КОЗЛЕ :helou: Него јас утре стигам на плоштад некаде 4 и 20 со три маси... Бисерчани комотно можете да дојдете и да подигнете масиче доколку не се снајдете (зборам за мојата не дека и ги присвоив тие на ада:kesa:) ...
Него пошо сега сите отидовте Бисер... Луѓе за на плоштад ???:pos2::smir:
Јован и Serpico ќе дојдат во 4 и 20 на плоштад, ќе кренат една маса и три дена на раце ќе ја носат збрано до бисер :)
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
Ја кај 15-20 до 5 ќе бидам вечер у Бисер, а ќе се договориме тогаш и за у сабота барем еден термин ако можам да дојдам.. Иначе од мене донацијата у сабота ќе ја донесам за да не носам на секое ќеси, пакети сеедно.. :)
 
Член од
22 септември 2008
Мислења
38
Поени од реакции
0
мими, да си го исчистиш сандачето со пораки, неможев да ти пратам :)
елем, муабетот ми беше:
знам дека не го правите ова за стекнување слава или сл. идеи, туку само од мерак.
и баш заради тоа би било фино да има слики.
знаеш, има многу млади луѓе што многу повеќе сакаат да кукаат и да викаат „досадно е, нема што да се прави, немаме работа, никој не ни помага“ исл, а многу малку се тие што едноставно стануваат отсабајле и викаат „ај, да направам нешто“. ама тие го менуваат светот.
е вие сте во втората група. и би сакала вашиот пример да биде забележан и од другите млади луѓе :)
 

рок-кејт

незгодна ко кратко ќебе!
Член од
22 мај 2007
Мислења
1.024
Поени од реакции
70
само што бев да донирам и не видов кој, шо беше пошо брзав за нашкола:)
 

Бушавка

Differentiated by Style
Член од
4 јули 2008
Мислења
746
Поени од реакции
61
Флаерите за вечер за на плоштад се кај мене, и за утре...ако стигнат
Низ населба (Аеродром) залепив по влезови 20тина....и сеа не си ги осеќам прстите, може слободно да ги исечкам на крукчиња
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Во Охрид завршивме со првиот дел од акцијата, вториот ќе биде во понеделник во истиот термин. Собравме солидна количина на стари алишта, еден голем пакет, една џамбо кеса и уште 6 солидни кеси, до врв полни со алишта.

Во понеделник од 12:00 до 13:00 часот повторно во дворот на гимназијата, ќе бидиме истата екипа од денес, плус Емкаа и VeS.

Покасно ќе постирам и слика од собраното, накај 7 негде.
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Дечки, ја ќе бидам на плоштад тек у 5 и нешо.
Сори, стварно порано не можам.

Битно, ќе носам украси:pipi:

А, озбилно, од црвен крст имате балони или нешо?
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Браво за Охрид.
Браво и за Сити Радио и Време и за оние кои се погрижиле околу тоа :) Реклама е секогаш битна.

Спремајте се за вечер, јас... се надевам дека ќе успеам да ве дружам, ако најдам превоз за вреќиве и ако не заспијам стоејќи до 5.
Бисер, се надевам за се се снајдовте, така? Ако има уште нешто нерешено, пукајте сеа, за 2 саата веќе на пункт треба да сте.
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Браво за акцијава и баш ми е мило што се спроведува успешно :smir:

Стандардно кај мене се прави чистка на некое време и тие работи ги подаруваме на семејства на кои тоа им е најпотребно.
Летово целата стара гардароба ја дадовме на едни блиски братучетки на кои навистина им помогнавме.

Така да денес одвај собрав неколку парчиња гардароба и жалам што немам повеќе.
Но сепак едно кесе е подобро од ниедно, така да ќе го донесам подоцна :pipi:
 
N

NeMiRnA

Гостин
Дечки, ја ќе бидам на плоштад тек у 5 и нешо.
Сори, стварно порано не можам.

Битно, ќе носам украси:pipi:

А, озбилно, од црвен крст имате балони или нешо?
Од ЦК луксуз балони,ама не е проблем,може и најобични бели и црвени,не знам дали имаат во ЦК на располагање баш балони,за презервативи сигурно имаат хехехехе...
Дечки,а сепак да дојдам а?!Ќе преживеам...барем накај 6 да дојдам...може да го разгледам тоа прашање :pipi:
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Еве шо собравме денес, плус уште една кеса која беше додадена во купот подоцна... Здравје понеделник уште една тура, барем приближно како оваја да собериме.



Апел до охриѓаните на форумов: Бидете хумани и појавете се во понеделник во дворот на гимназијата, и разгласете по сите роднини и пријатели, да биде акцијата што поуспешна.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.185
Поени од реакции
34.416
Одлично помина и денешната акција на Плоштад Македонија.
Собрани беа (на око) дупло повеќе донации од завчера. Дури и Дедо Мразовците донираа :)
За Бисер незнам, ама мислам дека беше слаб одзивот... АМА, сите ветиле дека ќе донираат утре.

Идам јас да правам чај. Измрзнав :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom