Фудбалски/трансфер дискусии

Член од
14 април 2012
Мислења
31.538
Поени од реакции
62.417
Премногу derogatory ми е graveyard, имам огромно поштовање спрема Арсенал.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Премногу derogatory ми е graveyard, имам огромно поштовање спрема Арсенал.
И јас, затоа го дообјаснив коментарот. :)

Да почекаме да пише некој поверодостоен ама Гардијан објавуваат дека Санчо е договорен на 90 милиони фунти кои ќе бидат платени на две или три рати и 20 милионо фунти кои ќе бидат платени следното лето.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.538
Поени од реакции
62.417
И Фалк го пиша истото сабајлево.

 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Овој коментар, и стотици слични по нетот нека ги прочитаат оние фанови на Арсенал, ако има такви, што сметаат дека Вилиан „нема да биде лош трансфер“. Доволен показател кој е добитник, а кој губитник во ситуацијава.
Најголемиот проблем знаеш кој е? Тоа што Вилиан сигурно ќе потпише со Арсенал, меѓудругото, доколку би имал гаранција за добра минутажа.
Ајде, да е за ротација, бесплатен играч, во ред. Туку тој ќе игра во најголемиот дел од натпреварите. И не само што ќе игра, туку ќе заземе место на Лаказет, а ќе му кине минутажа и на Пепе, кој имаше коректна сезона позади себе и сега со тренер кој не е Емери, би требало уште повеќе да напредува.

Од повеќе аспекти е погрешен потегот на Арсенал, ама еве, да не биде јас сум хејтер негов, прочитај што мисли и останатиот дел од фан-базата.
Автоматски споено мислење:

Значи истечен му е.
Епа редно време е германскиот курч кој датира уште од 1/4 финалето со Мурињо и финалето во Минхен во 2012 кое сигурно го добивавте, еднаш да биде оправдан.
Ќорава кокошка...
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Освен ако не продават некого од нападот, чуму им е Вилиан на Арсенал?
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.144
Поени од реакции
16.658
Освен ако не продават некого од нападот, чуму им е Вилиан на Арсенал?
Немаат широк ростер, еден да се повреди од Лаказет или Ауба ќе нема шанса кој да направи а не гол да дај
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
И пак ќе ти речам, со Кутињо во прва постава никогаш Ливерпул немаше да биде шампион.
Хипотетичка ситуација, да е Погба летово продаден, Јунајтед никад нема да биде шампион со Погба во тим, дали тоа го прави Погба неквалитетен играч?
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Хипотетичка ситуација, да е Погба летово продаден, Јунајтед никад нема да биде шампион со Погба во тим, дали тоа го прави Погба неквалитетен играч?
Не, ама не знам колку вредат споредбите, секоја ситуација е специфична.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.009
Поени од реакции
55.275
The Gunners have offered him a 3-year contract, Brazilian pushing for the option to extend by a further 4th year.

Ај ако не 9 години нека му понудат, ебате лакомиот циган.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.504
Поени од реакции
6.135
Бреј, небаре ќе го потпишат Горан Мазнов. Солиден напад имаат Арсенал, Ауба, Лака, Пепе и младите Нкетиа, Мартинели, Сака кој имаат голем потенцијал и ќе бидат уште подобри следна сезона. Ако ги задржат овие Вилиан како плус опција за ротација им е екстра. Ако не го земат Вилиан веројатно ќе останат со само горенаведените. Нема шанси да купуват офанзивец при толку дупки во одбрана и средина без да продадат некој од Ауба/Лака.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Не, ама не знам колку вредат споредбите, секоја ситуација е специфична.
Во твои очи не, во мои очи да, субјективна е ситуацијата.
Нејсе, не можеш да кажеш дека Ливерпул со Кутињо во тим не би бил шампион, замисли само да би бил тука на место на Лалана или на Кеита пример.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom