Фудбалски/трансфер дискусии

Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Мислам дека Пеја алудираше на тоа дека Салах нема играно со Кутињо заедно ако не се лажам и ако не истрипав.

Иначе никој не ти вика дека Кутињо е слаб играч него дека не е лидер, а во меѓувреме за него се платени 150м евра. Свесен си каква сума е тоа? Тоа е Меси, Роналдо, Азар, Мбапе, Нејмар сума на трансфер, односно тој квалитет. Ваљда ти е јасно дека не е ни близу Кутињо до тој квалитет, затоа и ти реплицираат Чекич и компанија. Ливерпул со тие пари ги купи Алисон и ВВД, зборам вака на хартија споредувајќи суми, па сеа ти види дали требаше да остане Кутињо и да продолжат со Ловрен и Кариус, или да го продадат и да земат се што им треба.
Пола сезона изиграа заедно.
Иначе, мене ми е само чудно што навивачи на Ливерпул (клуб од кој што си отиде во Барса) го сакаат играчот и имаат високо мислење за него а имаш навивачи на клубови кои што би дале гз и мајка воедно за играч од негов квалитет (не мора да е тој конкретно).

И секако, господ бог @Марли кој само чека некој да отоври тема за Кутињо и да каже дека бил најпреценет играч. Другар, свесен си дека да ви го стават Кутињо у состав, ќе може да ви извадат двајца играчи од средина, еден од напад и пак тимот да ви има иста јачина/квалитет ко сега а да имате мањак двајца на терен?
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.752
Поени од реакции
8.841
Мислам дека Пеја алудираше на тоа дека Салах нема играно со Кутињо заедно ако не се лажам и ако не истрипав.

Иначе никој не ти вика дека Кутињо е слаб играч него дека не е лидер, а во меѓувреме за него се платени 150м евра. Свесен си каква сума е тоа? Тоа е Меси, Роналдо, Азар, Мбапе, Нејмар сума на трансфер, односно тој квалитет. Ваљда ти е јасно дека не е ни близу Кутињо до тој квалитет, затоа и ти реплицираат Чекич и компанија. Ливерпул со тие пари ги купи Алисон и ВВД, зборам вака на хартија споредувајќи суми, па сеа ти види дали требаше да остане Кутињо и да продолжат со Ловрен и Кариус, или да го продадат и да земат се што им треба.
Види вака..јас не велам дека Барселона не се заеба со тој трансфер...факт е дека Кутињо не се снајде во Барселона...ама не е кражба како Дембеле бидејќи сепак се работеше за докажан играч кој газеше во Ливерпул....да на Ливерпул му беше паметен потег бидејќи многу пари беа во игра и го купија Ван Дајк со дел од тие пари ама да не беше Барселона да понудеше НИКОГАШ немаше да го продадат..

Чекич,Марли и Ставро пишат како Кутињо да беше коратерална штета и катастрофа во Ливерпул а не еден од најдобрите и лидер на екипата три сезони откако си отиде Суарез.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.969
Поени од реакции
10.648
Epa aj kazi ti koga da zemat kako zamena? Normalno da moze da go plati a i da saka da dojde. Demek za Sancho pa i Dembele znaele deka ke eksplodiraat?
Dortmund kupuva mladi talenti zatoa sto moze da gi plati ama i sportski go podobruvaat timot. Koja e inace smislata od toa? Ili podobro da ne zemaat igraci kako Sancho ili Haaland tuku Sumulikovski - barem znaat nema da odi nigde. Toa e alternativata? Dortmund saka da gi drzi dobrite igraci ama ako ne moze najnormalno e do maksimum da iskesiraat. Aj kazi, posto si upaten, koja e alternativata ili pokazi podobra opcija?
не ми беше поентата да кажувам кој треба да го купат и слично туку дека цената не е голема ради тоа демек скапа замена ке донесат
а останатото ти ако не го прифаќаш дека Дортмунд на тој примцип работи твој проблем, клубот искешира брдо пари за да може да донесе и готов производ ама курац оваа шема добро им иде, сите задоволни


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Види вака..јас не велам дека Барселона не се заеба со тој трансфер...факт е дека Кутињо не се снајде во Барселона...ама не е кражба како Дембеле бидејќи сепак се работеше за докажан играч кој газеше во Ливерпул....да на Ливерпул му беше паметен потег бидејќи многу пари беа во игра и го купија Ван Дајк со дел од тие пари ама да не беше Барселона да понудеше НИКОГАШ немаше да го продадат..

Чекич,Марли и Ставро пишат како Кутињо да беше коратерална штета и катастрофа во Ливерпул а не еден од најдобрите и лидер на екипата три сезони откако си отиде Суарез.
Никогаш не реков дека беше катастрофа во Ливерпул, беше ок. Ти го направи Меси. И пак ќе ти речам, со Кутињо во прва постава никогаш Ливерпул немаше да биде шампион.
Автоматски споено мислење:

Фирмињо не бил афирмиран а тој три сезони костантно играше во Ливерпул.

Најак е Ставро :D

Па онај Чекичот ги ипогрешил сите сезони кога напиша за Суарез и Стерлинг...додека Марли јасно е дека го допираше дното за споредбите со Сусо...сите изгледа колективно заборавија каков играч беше Кутињо во Ливерпул ама неможам да се објаснувам со пресубјективни луѓе.
Не реков дека не играше пред тоа три сезони во Ливерпул, но во тој момент беше само уште едедн Бразилец кој игра во ПЛ, а веќе почнаа да се влечкаат муабети дека ќе биде флоп. Јас лично сметав дека е флоп, што ми е едно од пожестоките промашувања. По твое, кој беше поголема звезда во моментот кога го продаваа Кутињо, Фирмињо или Кутињо?
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.752
Поени од реакции
8.841
Никогаш не реков дека беше катастрофа во Ливерпул, беше ок. Ти го направи Меси. И пак ќе ти речам, со Кутињо во прва постава никогаш Ливерпул немаше да биде шампион.
Автоматски споено мислење:



Не реков дека не играше пред тоа три сезони во Ливерпул, но во тој момент беше само уште едедн Бразилец кој игра во ПЛ, а веќе почнаа да се влечкаат муабети дека ќе биде флоп. Јас лично сметав дека е флоп, што ми е едно од пожестоките промашувања. По твое, кој беше поголема звезда во моментот кога го продаваа Кутињо, Фирмињо или Кутињо?
Добро само не се нервирај :D
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.472
Поени од реакции
5.475
Rakovodstvoto go saka
Ако ја изигра и следнава сезона како минатата цела европа ќе го сака.
Особено Реал :) и јас као фан на Интер ако Барса ни го земе Мартинез би сакал Халанд да го замени. Реално Халанд и Мбапе се моментално најдобрите/најнадежните млади напаѓачи у свет :) би ме изненадило да се реши за Италија наместо Англија или Шпанија :)
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.607
Поени од реакции
62.712
Ако ја изигра и следнава сезона како минатата цела европа ќе го сака.
Особено Реал :) и јас као фан на Интер ако Барса ни го земе Мартинез би сакал Халанд да го замени. Реално Халанд и Мбапе се моментално најдобрите/најнадежните млади напаѓачи у свет :) би ме изненадило да се реши за Италија наместо Англија или Шпанија :)
Mбапе е светски шампион и моментално на различно ниво од Халанд.
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.472
Поени од реакции
5.475
Mбапе е светски шампион и моментално на различно ниво од Халанд.
Тотално се сложувам, ги ставам "у ист кош" пошо реално имаат предобра иднина пред нив. Халанд треба да се докаже како што тргнал на одличен пат е.
Да поворам, не кажувам дека имаат моментално ист квалитет, кажувам дека имаат ист потенцијал. :)
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.159
Поени од реакции
16.698
Чекајте со Халанд рано е уште да де збора за него и во ист кош се Мбапе да се става, уште на млекце мириса :)
Нека изигра на ниво наредна сезона па ќе прајме муабет.
Уствари мене таа лигата во Германија ич не ми е мерило, таму еден Чичарито изгледаше како Меси :)
Освен Баерн и ете ајде Дортмунд другите екипи се топовско месо за статистика билдање
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.159
Поени од реакции
16.698
Кога му завршува договорот на Вилиан со Челзи ?
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Простено им е и финалето и Ентони Тејлор, што се однесува до мене.
Овој коментар, и стотици слични по нетот нека ги прочитаат оние фанови на Арсенал, ако има такви, што сметаат дека Вилиан „нема да биде лош трансфер“. Доволен показател кој е добитник, а кој губитник во ситуацијава.
 
Член од
15 јули 2009
Мислења
3.367
Поени од реакции
3.261
BREAKING: Manchester United and Dortmund's negotiations for the transfer of Jadon Sancho are now at an advanced stage.

Utd prefer to pay using add ons and instalments because of the coronavirus but talks are ongoing.

Personal terms on a 5-year contract have already been agreed.

(Source: Fabrizio Romano)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom