Фудбалски/трансфер дискусии

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.918
Поени од реакции
24.544
Титулата беше решена уште во март,за какво колење збориш ? Во купот отпаднаа директно од Баерн..
Остана само ЛШ .Но,тогаш Дортмунд беа од сите отпишани во двобојот против Реал.Не заборавај и дека не се знаеше ништо ни за Баерн.Играа против моќната Барселона,од мнозинството отпишани бевме.
Трансферот не беше пред финалето,трансферот беше пред полуфиналињата.

Да не запнеле Сити толку брзо,немаше да настане калакурница.


Сакаш да кажеш дека не ве сметаат за конкуренција сезонава и затоа го пуштија Мата кај вас ? А другата сезона,а после неа ?
Каде е логиката тука ?

Леверкузен не го пуштија Видал во Баерн за повеќе пари,туку го пуштија во Јуве за помалку пари.Леверкузен е поконкурентен од Челзи ?
Челзи не е можеби arch ривал на Манчестер,ама тука некаде е.

Не знам што се случува во Англија,не верувам дека ќе палат дресови и слични работи бидејќи и навивачите самите не знаат на која страна да застанат.Затоа ми делува трансферов дека испадна лесен како сутлијаш.

Од една страна Мата беше џони баба во претходните две сезони,а оваа дубока резерва.Мнозинството му веруваат на Мурињо,останатите беа за Мата да остане.

Мене ми е прашањето зашто сметате дека Дортмунд е лут ривал на Баерн а вас Челзи само конкурент ?
Не пробувај да си го испереш образот преку други играчи, неможеш.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Вест Хем се на патот да докажат дека при прв знак на неволја не е бркањето на менаџерот единствено решение. Се надевам ќе бидат успешни трансфериве и ќе ги демантираат тие инстантни бркања, па со Биг Сем да праат прогрес.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.130
Поени од реакции
84.818
Што прави овој со трансфериве ? Прв пат слушам играч да менува екипа за која што уште не изиграл :D
Во Олимпијакос можеби ќе биде навистина добар па ќе заврши во некоја екипа од топ 5 лигиве, па му посакувам среќа.
Добро е почнаа посериозно да си ја сфаќаат Вест Хем работата, не би требало да отпаднат сезонава, па можеби догодина ќе бидат солидна екипа од горниот дел на табелата.
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
многу ги поштувам и јас Вест Хем, се надевам нека да отпаднат.

Па како нема да ги поштувам, ни земаа -1 ѓубре.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.130
Поени од реакции
84.818
Ете испадне дека добар е трансферов т.е. позајмицава на Евертон одма гол даде
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
Што прави овој со трансфериве ? Прв пат слушам играч да менува екипа за која што уште не изиграл :D
Во Олимпијакос можеби ќе биде навистина добар па ќе заврши во некоја екипа од топ 5 лигиве, па му посакувам среќа.


Добро е почнаа посериозно да си ја сфаќаат Вест Хем работата, не би требало да отпаднат сезонава, па можеби догодина ќе бидат солидна екипа од горниот дел на табелата.
во Олимпијакос ќе биде втор избор после Роберто кој е на позајмица од Атлетико до крај на сезонава, така да сигурно од следната сезона ќе биде прв голман на Олимпијакос, а сега малце да се навикне на грчка лига.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
во Олимпијакос ќе биде втор избор после Роберто кој е на позајмица од Атлетико до крај на сезонава, така да сигурно од следната сезона ќе биде прв голман на Олимпијакос, а сега малце да се навикне на грчка лига.
A на Атлетико кој ќе им брани?
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
A на Атлетико кој ќе им брани?
незнам... сигурно ќе пробаат да го откупат Куртоа(што ќе биде многу тешко), ама чудно ми е што овој Роберто го платија 6 милиона ако не грешам...
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
незнам... сигурно ќе пробаат да го откупат Куртоа(што ќе биде многу тешко), ама чудно ми е што овој Роберто го платија 6 милиона ако не грешам...
Тешко тоа со Куртоа богами, дечкото моментално е еден од најдобрите голмани у свет, нема шанси Челси така лесно да се откажат од него.. Јас мислам дека веќе од следната сезона ќе си стане стандарден голман на Сините.

А Роберто ќе си брани во Атлетико.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.207
Поени од реакции
57.840
A на Атлетико кој ќе им брани?
Серхио Асенхо

незнам... сигурно ќе пробаат да го откупат Куртоа(што ќе биде многу тешко), ама чудно ми е што овој Роберто го платија 6 милиона ако не грешам...
Имаше пред некој ден шпекулација дека ќе го откупеле Куртоа.
Но не знам колку ќе им биде паметно на Челзи да се ослободат од него.
Клупата им е пред пензионирање, па во брзо време ќе останат без замена за Чех.
Може да им го остават на позајмица, па за некоја година да биде прв голман во Челзи (ако не го одврзат пак ќесето) :D
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
Only David Silva has created chances more frequently (one every 23.6 mins) than Juan Mata has (28.5 mins) since he came to the EPL.

Силва > Мата > all.
:cool:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom