Фудбалски/трансфер дискусии

H

HoT IcE

Гостин
Поштуем се што си пишал и потполно те разбирам да ви е криво. Ама друже последниот параграф те издава дека зборувате и за инат. Првин беше сигурен дека Му ќе не заебе и ќе останеме со нешто во рацете. Сега си сигурен дека Мата ќе кидне за Реал уште не истрчан еден тренинг.
Не е инает. Искрено не посакувам да ви се деси истото што ни се деси нам, Мата јадеше гомна дека сака да биде легенда од типот на Ѕола, Дрогба, и тоа го изјави 2013 година, еве, половина година подоцна, иде СП, тој незадоволен со минутажа неоправдано си кидна.
За Моу бев во право, и реков дека Моу не сака да го пушти Мата, тоа и излезе вистина, Мата сам побарал трансфер затоа што не бил среќен. Ама не е несреќен поради Мурињо, туку поради својата очајна форма која се мачи од август да ја подинге.
Неморам да излезам во право, ама Мата покажа некое ново лице, кое никој не очекуваше од него, лице на пичкица.
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
мене ќе ми биде интересно кога "Специјалниот" во последните две сезони ќе остане само со ____ в раце, уште по бела ќе му биде косата :ROFLMAO:
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.810
Поени од реакции
15.915
Оди Мата од Челзи во Манчестер никому ништо.
Одат Гетце и Лева од Дортмунд во Баерн уауауауау како е можно ова ? Да им умрат кокошките.

:свиркам:
Tи тоа озбилно овој трансфер го спореди со трансферите на Гетце и на Лева?
 

Vidic15

Капитенот
Член од
2 јули 2009
Мислења
588
Поени од реакции
478
Најозбилно.
Овде тренерот и клубот прифаќаат да го продадат играчот и се работи за играч кој повеќе седеше на клупата одколку што играше. Лева и Геце клубот а и тренерот никогаш не би ги продале во Баерн (y)
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.588
Поени од реакции
62.674
Овде тренерот и клубот прифаќаат да го продадат играчот и се работи за играч кој повеќе седеше на клупата одколку што играше. Лева и Геце клубот а и тренерот никогаш не би ги продале во Баерн (y)

Смешно е, да не речам пресмешно.
Баерн и Дортмунд се колеа во Бундес, а имаа и ЛШ финале за играње кога се деси ова со играчите.
Еве гледаш во борба сме за прво место со Челси, и Јунајтед и Челси нема да играат повеќе сезонава, освен можеби ЛШ каде Мата нема да игра.
Исто е.

Но, ајде, типични attention whores ...
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.772
Ова навивачиве на Челзи сите да ти биле наивни. Исто како навивачите на Реал летоска. Не знам само дали такви биле или такви станале после пресот на Мурињо. Мата бил пизда, Мата не сакал да се бори, Мата подлегнал под притисокот, не си ја искористил шансата, требал да се откаже од амбициите да настапува за репрезентацијата, бил многу среќен што го напушта Челзи. Уште малку ќе се пише дека и многу женски бркал од Манчестер па затоа иде таму. Исто како Озил многу што идел по жени и што не можел да игра сконцентрирано за Реал. :)
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.588
Поени од реакции
62.674
Ова навивачиве на Челзи сите да ти биле наивни. Исто како навивачите на Реал летоска. Не знам само дали такви биле или такви станале после пресот на Мурињо. Мата бил пизда, Мата не сакал да се бори, Мата подлегнал под притисокот, не си ја искористил шансата, требал да се откаже од амбициите да настапува за репрезентацијата, бил многу среќен што го напушта Челзи. Уште малку ќе се пише дека и многу женски бркал од Манчестер па затоа иде таму. Исто како Озил многу што идел по жени и што не можел да игра сконцентрирано за Реал. :)

Сакав истото да го пишам, што ако тоа што го кажа Мурињо, не е точно?
Што ако Мата си заминува од други причини?

Едвај го чекам првото интервју на Мата, да чујам што е вистинската причина.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.063
Поени од реакции
6.674
едино Челзи е ќар со оваа солена сума која ја плаќа М.УТД за Мата,другото е СЕ само празни зборови.........45 мил. евра :facepalm:
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Па едни лепотани Мата и Озил па нашле со пички да ги поврзуваат, свашта. :D
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Смешно е, да не речам пресмешно.
Баерн и Дортмунд се колеа во Бундес, а имаа и ЛШ финале за играње кога се деси ова со играчите.
Еве гледаш во борба сме за прво место со Челси, и Јунајтед и Челси нема да играат повеќе сезонава, освен можеби ЛШ каде Мата нема да игра.
Исто е.

Но, ајде, типични attention whores ...
Титулата беше решена уште во март,за какво колење збориш ? Во купот отпаднаа директно од Баерн..
Остана само ЛШ .Но,тогаш Дортмунд беа од сите отпишани во двобојот против Реал.Не заборавај и дека не се знаеше ништо ни за Баерн.Играа против моќната Барселона,од мнозинството отпишани бевме.
Трансферот не беше пред финалето,трансферот беше пред полуфиналињата.

Да не запнеле Сити толку брзо,немаше да настане калакурница.


Сакаш да кажеш дека не ве сметаат за конкуренција сезонава и затоа го пуштија Мата кај вас ? А другата сезона,а после неа ?
Каде е логиката тука ?

Леверкузен не го пуштија Видал во Баерн за повеќе пари,туку го пуштија во Јуве за помалку пари.Леверкузен е поконкурентен од Челзи ?
Челзи не е можеби arch ривал на Манчестер,ама тука некаде е.

Не знам што се случува во Англија,не верувам дека ќе палат дресови и слични работи бидејќи и навивачите самите не знаат на која страна да застанат.Затоа ми делува трансферов дека испадна лесен како сутлијаш.

Од една страна Мата беше џони баба во претходните две сезони,а оваа дубока резерва.Мнозинството му веруваат на Мурињо,останатите беа за Мата да остане.

Мене ми е прашањето зашто сметате дека Дортмунд е лут ривал на Баерн а вас Челзи само конкурент ?
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.588
Поени од реакции
62.674
Сакаш да те потсетам КОГА објавивте дека Геце е ваш играч?
Пред дуелот со Реал. Не почекавте да се заврши сезоната.
Што доби Баерн со тоа? Мислеа дека Дортмунд ке го дестабилизираат.

Го купивте срцето на тимот, еве како играат Дортмунд сезонава.
Ние купивме играч кој не игра воопшто прва постава, а не е ни во план.

Да, Мата ни го продаде Мурињо, зашто мисли дека Јунајтед не може да стигне 3 тима кои имаат 14, 13 и 12 бода предност.

За наредната сезона, здравје...

Конкуренти и ривали се објаснети страна две поназад.
Мене си ме цитирал со прашање зашто се Баерн и Борусија лути ривали, а мое мислење е дека се само конкуренти.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Јас како што знам во Германија лути ривали се Борусија Дортмунд и Шалке 04.

Баерн нема некој лут ривал а и нема ни конкуренција рака на срце. Им нема рамен едноставно.
 
R

red.devil

Гостин
Не е инает. Искрено не посакувам да ви се деси истото што ни се деси нам, Мата јадеше гомна дека сака да биде легенда од типот на Ѕола, Дрогба, и тоа го изјави 2013 година, еве, половина година подоцна, иде СП, тој незадоволен со минутажа неоправдано си кидна.
За Моу бев во право, и реков дека Моу не сака да го пушти Мата, тоа и излезе вистина, Мата сам побарал трансфер затоа што не бил среќен. Ама не е несреќен поради Мурињо, туку поради својата очајна форма која се мачи од август да ја подинге.
Неморам да излезам во право, ама Мата покажа некое ново лице, кое никој не очекуваше од него, лице на пичкица.
Види сега, многу битно е кога носиш заклучок да ги знаеш сите променливи. Ние засега знаеме само она што го кажа Мурињо т.е. што мораше да го кажи. Сигурно немаше да каже дека не им треба и затоа го продаваат и да си го навлече гневот на навивачите врз себе. А од Мата единсвено е што знам е еден твит на шпански кој во превод нешто би значело "Некој не ме сакаше" (кој е тој некој може да шпекулираме само).
Од друга страна, ова што се случи е чист бизнис, ништо повеќе. Вие не го користевте Мата колку што очекуваше и он и навивачите, ви одеше подобро без него и тогаш за таков играч 37 милиони се бонбона. А од друга страна Јунајтед има слаба сезона и очајно им требаше така звучно име во тимот и кога ќе видиш и волкот сит и овците на број.
Тезите за тоа колку Мурињо го посакувал а Мата решил да си оди, некако не можам да ги испроцесоирам. Мурињо да не може да убеди играч да остане, незамисливо. Еден Ибрахимович рече кога ќе ме викне Мурињо, се пакувам и одам... Знаеш што сакам да кажам.
За крај, што ќе се случи понатаму друже не знам. Искрено не знам што ќе донесе утрешниот ден а не па дали Мата ќе отиде во Реал при првата прилика, или дали Руни ќе ни избега налето (пошто еднаш ни избега предходното лето). Ама вам секој втор пост ви е тоа колку ќе се снајдел Мата во 4-4-2, како ќе бил флоп итн итн битно ја предвидувате иднината на Јунајтед. Е тое е тоа што не тера да мислиме (може не сите) дека некои работи што ги зборите се од инат, барем така изгледаат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom