Фудбалски/трансфер дискусии

Член од
23 август 2010
Мислења
38.161
Поени од реакции
107.613

Изглеа си ја најдоа замената Интер за Икарди во Лаутаро Мартинез. Пишуваат скоро сите медиуми дека е договорен за летово откако ја зголемиле понудата. Викендот постигнал хет-трик. И Сампаоли го гледал тој натпревар, па има големи шанси да биде дел од репрезентацијата за СП.

Сампаоли трлал раце :zloo: :D
Јади маде ти! :kuracc:
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.966
Поени од реакции
25.279
На Ројс договорот со Дортмунд му истекува 2019 што значи ако не продолжи договор ќе може летово за скромна сума да се пресели во друг клуб, а мислам дека и тој лично ќе сака промена на клуб баш поради честите повреди што му се случуваат, па со надеж на промена на средина и различни тренинзи да престанат повредите и да одигра конечно една цела сезона. Гледам 28 години е, во мај полни 29 години така да сега во најдобрите години, а и поради честите повреди во Дортмунд што му се случија мора да проба да си ја пронајде среќата во друг клуб, а интерес сигурно ќе има од тимови како Арсенал и Ливерпул и покрај ризикот за честите повреди бидејќи сумата ќе биде скромна сигурно, а пак за тие тимови тоа е и евтино.
Почнал да тренира па ќе видиме до крајот на сезоната како ќе се одвива рабоатата со него.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.059
Поени од реакции
3.843
Ај ако сака некој нека ми ги напише топ10 најплатените фудбалери во нето, не бруто...
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.296
Поени од реакции
12.659
Arsenal, Chelsea & Manchester United are interested in Toby Alderweireld, while Real Madrid are understood to be monitoring his situation closely, with the Belgian centre-back yet to agree a new contract at Tottenham.
Alderweireld currently earns £50k-a-week :pos:, with Spurs having an option to extend his contract which expires in 2019 by 12 months, although that would include a £25m buy-out clause, with the player so far stalling on a new deal & Spurs not willing to ‘break the bank’ to keep him.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.489
Поени од реакции
16.137
Не само тоа, Вертонген и Санчес се уиграа, а ништо чудно Тотенхем да купи некој млад или искусен штопер како Алдерверелд
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.556
Поени од реакции
52.348
Да не го прочитав зборот ратио во твитот никад немаше да знам за што се работи. У реду е Донев_antwerpen@hotmail.com, дај превод бем ти ситно жито.
Па јасно е бе. Дека во топ 5 лигите од стартот на минатата сезона од играчи што изиграле минимум 2000 минути, Мичи има најдобро ратио во Европа. Гол на 85 минути.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Се ок добро му тргна во Дортмунд ама кој е овој пресек од 2000 минути :icon_lol:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.161
Поени од реакции
107.613
Па јасно е бе. Дека во топ 5 лигите од стартот на минатата сезона од играчи што изиграле минимум 2000 минути, Мичи има најдобро ратио во Европа. Гол на 85 минути.
Никад не е јасно, постираш на свахили јазик, од кај кур да знам за што се работи. Знаеш дека у денешно време вадат статистика за просечно прдење по меч.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.671
Поени од реакции
38.856
Да не беше мизерија во Челзи статистикава уште појака ќе беше.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom