Фудбалски/трансфер дискусии

Член од
14 април 2012
Мислења
31.541
Поени од реакции
62.428
Бен Арфа има проблем во главата. Фантастичен талент, ама само тоа и ке остане.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
И повреда некоја мислам дека влечеше подолг период, ако не се лажам. Не може да ми текне сега...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
И повреда некоја мислам дека влечеше подолг период, ако не се лажам. Не може да ми текне сега...
Да, Де Јонг му ја скрши ногата. Ама кај него ко што вика Видук, од три екипи да си протеран, не ќе да е од клубовите. Преталентиран ама и можеби деген на декадата. Баш пред месец дена искочи по интернетов слика Бензема, Насри и Бен Арфа како слават титула со Франција У19 така нешто, од сите овие само Бензема најприсебен ќе испадне. И Насри исто може повеќе ама ќе да има блага ретардација.

п. с. Винстон Рид од Вест Хем пред трансфер во друга екипа, потврди Алардајс, на лето е слободен играч. Се споменува Арсенал како можна дестинација.
 

_predator_

Студент\Џаболебар
Член од
17 декември 2012
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.461
Бен Арфа, Насри и Карим на Фифа 07... :drk:

Иначе точно е ова со Крамарич у Челзи , а на позајмици оди до крај на сезона у Лестер ?
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.556
Поени од реакции
52.348
Бен Арфа, Насри и Карим на Фифа 07... :drk:

Иначе точно е ова со Крамарич у Челзи , а на позајмици оди до крај на сезона у Лестер ?
Уште не е официјално, ама би требало.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.244
Поени од реакции
8.316
Овој Стриниќ имаше одлично европско за Хрватска 2012 и тогаш како да беа повеќе клубови заинтересирани за него. Како му идеше кариерава после ова пратеше некој? Гледам Наполи го потпишале.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Овој Стриниќ имаше одлично европско за Хрватска 2012 и тогаш како да беа повеќе клубови заинтересирани за него. Како му идеше кариерава после ова пратеше некој? Гледам Наполи го потпишале.
Мислам дека испокина лигаменти после тоа, паузираше бааѓи време.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.311
Крамарич потпиша за Челзи,но ќе игра за Лестер како позајмен до крај на сезонава

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk
Оваа вест веше пречакана со голем аплауз меѓу симпатизерите на ВБА,Чарлтон,Вест Хем,Сандерленд и Астон Вила очекувајќи токму Крмарич да биде еден од главните играчи на нивната омилена екипа во сезоната 2018/2019
 
Член од
5 април 2011
Мислења
1.915
Поени од реакции
924
Оваа вест веше пречакана со голем аплауз меѓу симпатизерите на ВБА,Чарлтон,Вест Хем,Сандерленд и Астон Вила очекувајќи токму Крмарич да биде еден од главните играчи на нивната омилена екипа во сезоната 2018/2019
и мене сличен ќе ми беше муабетов... не верувам дечково у скоро време да фати место у прв тим покрај коста, со оглед на тоа што челзи игра со еден напаѓач... ова му е според мене лош потег
па миљон клубови има...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Оваа вест веше пречакана со голем аплауз меѓу симпатизерите на ВБА,Чарлтон,Вест Хем,Сандерленд и Астон Вила очекувајќи токму Крмарич да биде еден од главните играчи на нивната омилена екипа во сезоната 2018/2019
и мене сличен ќе ми беше муабетов... не верувам дечково у скоро време да фати место у прв тим покрај коста, со оглед на тоа што челзи игра со еден напаѓач... ова му е според мене лош потег
па миљон клубови има...
Според Скај Спортс има плот твист, Крамариќ сепак во Лестер... :)
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Aj Kрамариќ, ама оној Габијадини ама глуп трансфер напраи у Наполи. :facepalm:


Иначе Интер е пред потпис со Тино Свен Сушиќ, внук му на Сафет, од Хајдук ама ќе остане у Сплит до летоска. Истотака земен за у Примавера тимот е и синот на Милан Рапаиќ.
За Ѓердан се очекува до петок да се официјализира трансферот.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Aj Kрамариќ, ама оној Габијадини ама глуп трансфер напраи у Наполи. :facepalm:


Иначе Интер е пред потпис со Тино Свен Сушиќ, внук му на Сафет, од Хајдук ама ќе остане у Сплит до летоска. Истотака земен за у Примавера тимот е и синот на Милан Рапаиќ.
За Ѓердан се очекува до петок да се официјализира трансферот.
подобјасни за неупатените зашо глуп :D играчов на менаџер 13 ми развалуваше сезона, ептен добар :D
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
подобјасни за неупатените зашо глуп :D играчов на менаџер 13 ми развалуваше сезона, ептен добар :D
Незнам ни ја сам на себе да си објаснам, ама глуп ми е трансферов. Ич не ми се свиѓа.:D
А и овие јувенташиве ми се чудни што туку така се откажаа од него, јес да треба да се решат тие 50-50 права над играчи, ама со оглед на тоа што Тевез почна да плаче за дома, па друг квалитетен шпиц за `џабе` не се наоѓа лесно. :toe:
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.314
Пa глуп. Кoј ќе игрa пoпрвo.
Милиoн нaпaѓaчи имaaт Нaпoли.

Мичу мoждa ќе се врaти нaзaд вo ПЛ
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
Пa глуп. Кoј ќе игрa пoпрвo.
Милиoн нaпaѓaчи имaaт Нaпoли.

Мичу мoждa ќе се врaти нaзaд вo ПЛ
Инсиње е повреден веќе подолго време а ваљда Каљехон/Мертенс не се покажуваат добро и го пецнаа овој.
Одличен талент е сигурно ама они проблем у одбрана си имаат.

Сусо во Милан!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom