Фудбалски/трансфер дискусии

Член од
12 декември 2007
Мислења
4.759
Поени од реакции
9.925
Bayern's full focus is now on Vincent Kompany. Deal is not done yet, no advanced negotiations yet - but 'good and positive' talks are ongoing. The Belgian is ready for this challenge

The club has asked for information about Mauricio Pochettino in the past few days, but as of now there's been no concrete contact. The focus is on Kompany at the moment.

Eberl and Freund want Kompany. He's currently the club's preferred solution for the job.
Уште кога го видов насловов сабајлево од Билд...спремаат терен :icon_lol:


Kompany tickt wie Guardiola

Kriegt Bayern den Pep 2.0?
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.721
Поени од реакции
17.529
Флик најверојатно во Барселона ќе оди
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.614
Поени од реакции
43.456
Sakaat Arteta poteg da napravat, i ovoj do lani ili koa i da bese, mu bese asistent na Pep. Sezonava gi vrati Lester vo PL.
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.444
Поени од реакции
11.073
Па можеа Пеп Лијндерс да го земат, асистентот на Клоп. Ново ривалство ќе створеа, Гвардиола вс Клоп - new generation :pos:
 
Член од
14 август 2022
Мислења
1.116
Поени од реакции
1.315
Па можеа Пеп Лијндерс да го земат, асистентот на Клоп. Ново ривалство ќе створеа, Гвардиола вс Клоп - new generation :pos:
На калење е во Салзбург, секако правиме проект од типот на Ред Бул, ќе биде опција во иднина. :D
 
Член од
14 април 2012
Мислења
32.039
Поени од реакции
64.316
Иако Челзињава паѓаат во депресија, за дечково имам читано само позитивни работи.

 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.285
Поени од реакции
58.239
Добар е Мареска, јак гол ни шибна. МекКена не.

 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.169
Поени од реакции
84.883

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.403
Поени од реакции
21.983
Грузијциве беа ептен спамтастични на фејсбук кога и да постираше нешто Валенсија или ако постираа слика од голманов, ќе мора сериозно да надополниме
Сите лајк на официјалните акаунти на Валенсија на сите социјални медиуми и чекаме официјална објава за Столе, па почнуваме со офанзивата.

:oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe:
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.285
Поени од реакции
58.239
Грузијциве беа ептен спамтастични на фејсбук кога и да постираше нешто Валенсија или ако постираа слика од голманов, ќе мора сериозно да надополниме
Имаме искуство со Бамбер
Автоматски споено мислење:

Уствари за Реал бев јас бе, заеби
 

Kajgana Shop

На врв Bottom