Фудбалски/трансфер дискусии

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.283
Поени од реакции
58.237
Види го Руни тренер на Плимут станал, изгравирал иницијали на улицата на срамот.
Па најзаслужен е што сезонава Плимут избори опстанок. Заслужи да му го дадат местото.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.657
Поени од реакции
14.519
Принудно им било ставено тоа лого, исто како што принудно тука сме имале бугарски и српски школи.
Принудно затоа што го сметале (и бил) за еврејски клуб и како казна.
Претседателот тогаш избегал за да не го утепаат.
Баерн е унаказен како клуб за време на нацистите.

Yes, the Nazis considered Bayern to be a "Jewish club" so they were extra strict against. Our president, Kurt Landauer, was thrown in Dachau and eventually fled the country. The team got in trouble with the Gestapo for visiting him in exile.
How come other teams in the BL don't have it in their logo history?

Not all clubs had to. For Bayern specifically, it was because of its Jewish heritage (Landauer e.g.), just like Frankurts 2 teams amd Rapid Wien, and thus they had to explicitly show support for the Nazi regime. It was sort of a punishment, but also a slight vengeance, because 1860 was a Nazis favoured club

Нема да биде лошо да го прочиташ пред да сереш невистини, ебате дрвото глупо.
 
Последно уредено:
Член од
14 август 2022
Мислења
1.116
Поени од реакции
1.315
Принудно им било ставено тоа лого, исто како што принудно тука сме имале бугарски и српски школи.
Принудно затоа што го сметале (и бил) за еврејски клуб и како казна.
Претседателот тогаш избегал за да не го утепаат.
Баерн е унаказен како клуб за време на нацистите.
Нема да биде лошо да го прочиташ пред да сереш невистини, ебате дрвото глупо.
Ова е вистина исто колку дека Хитлер навивал за Шалке.
Не те срам да навиваш за клуб кој носел нацистичко лого, нацисту веѓати ?:LOL:
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.657
Поени од реакции
14.519
Ова е вистина исто колку дека Хитлер нсвивал за Шалке.
Не те срам да навиваш за клуб кој носел нацистичко лого, нацисту веѓати ?:LOL:
Срам ми е што воопшто дозволуваат да постоиш овде со стотиот акаунт, ебате ботот неписмен.
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.359
Поени од реакции
21.878
И Компани не знае како стасал до клуб како Баерн.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.613
Поени од реакции
43.455
Seriozno sea malce, realni da bideme nema CV Kompani seuste da vodi vakov klub, nema nekoj golem uspeh so klubovite sto gi vodel, so Anderleht imase prosecni rezultati mislam i navivacite ednas gi imaa napadnato fudbalerite i cel strucen stab poradi nezadovolstvo, uspeh jedini poznacitelen mu e sto gi odvede Barnli vo prva liga, ama ovaa godina ekspresno i gi vrati tamu. I tolku, toa e.

@Uli Hoeneß Ne mozea so toj na Stutgard da se dogovorat, projavija interes za nego ili slabo? Gledam bil trener i na rezervniot tim na Baern i toa prilicno uspesno, pred da otide vo Hofenhajm, od kade na kraj zavrsi vo Stutgard kade sezonava bea impresivni.

Mnogu cuden izbor mi e Kompani, mislam deka mozea podobro, eve so Henes, malce nepotisticki so nego so ogled deka e sin na bratot na Uli, ama posle sezonava imase osnova da go vodi prviot tim na Baern, so ogled deka izborot na treneri bese prilicno uzasen.
 
Член од
1 октомври 2023
Мислења
632
Поени од реакции
1.967
Не знам што е форава со потенцијалов, ајде за играчи се потепаа сите екипи, уште неоформени фудблаери, плаќаат 60м ради „потенцијал“.
Ама тренери бе, никаков успех нема, испадна со Барнли, платија 12м за „потенцијал“ за тренер.
Ама да кажеш само они се, сите се коцкаат на млади тренери, зошто не знам.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.158
Поени од реакции
25.791
Seriozno sea malce, realni da bideme nema CV Kompani seuste da vodi vakov klub, nema nekoj golem uspeh so klubovite sto gi vodel, so Anderleht imase prosecni rezultati mislam i navivacite ednas gi imaa napadnato fudbalerite i cel strucen stab poradi nezadovolstvo, uspeh jedini poznacitelen mu e sto gi odvede Barnli vo prva liga, ama ovaa godina ekspresno i gi vrati tamu. I tolku, toa e.

@Uli Hoeneß Ne mozea so toj na Stutgard da se dogovorat, projavija interes za nego ili slabo? Gledam bil trener i na rezervniot tim na Baern i toa prilicno uspesno, pred da otide vo Hofenhajm, od kade na kraj zavrsi vo Stutgard kade sezonava bea impresivni.

Mnogu cuden izbor mi e Kompani, mislam deka mozea podobro, eve so Henes, malce nepotisticki so nego so ogled deka e sin na bratot na Uli, ama posle sezonava imase osnova da go vodi prviot tim na Baern, so ogled deka izborot na treneri bese prilicno uzasen.

Го имаат на шорт листата за во иднина Себастијан Хоенес. Нека се кали во Штутгарт, еве во новата сезона и во ЛШ.
Ако продолжи така сигурно дека ќе стане еден ден тренер и на Баерн, како и Алонсо што ќе стане тренер на Реал Мадрид во иднина.
Го продолжи договорот со Штутгарт инаку.

Како сега Ман.Јун и Челзи што гледаат потенцијал во Меккени и Мареска.
Исто и Арсенал и Леверкузен што направија со Артета и Алонсо.
Алонсо пред да стане тренер на Леверкузен отпадна од лигата со Реал Сосиедад Б (вториот тим).
Пишав во фан клуб Баерн. Нема други опции, а во Компани гедаат како добар потенцијал и тоа е тоа.
Сега останува да видиме што ќе се случува наредните месеци.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.613
Поени од реакции
43.455
Го имаат на шорт листата за во иднина Себастијан Хоенес. Нека се кали во Штутгарт, еве во новата сезона и во ЛШ.
Ако продолжи така сигурно дека ќе стане еден ден тренер и на Баерн, како и Алонсо што ќе стане тренер на Реал Мадрид во иднина.
Го продолжи договорот со Штутгарт инаку.

Како сега Ман.Јун и Челзи што гледаат потенцијал во Меккени и Мареска.
Исто и Арсенал и Леверкузен што направија со Артета и Алонсо.
Алонсо пред да стане тренер на Леверкузен отпадна од лигата со Реал Сосиедад Б (вториот тим).
Пишав во фан клуб Баерн. Нема други опции, а во Компани гедаат како добар потенцијал и тоа е тоа.
Сега останува да видиме што ќе се случува наредните месеци.
Да ама не можеш Арсенал кои 20 години немаат трофеј, и 0 европски, да го споредуваш со Баерн на пример, или со Леверкузен, па и Манчестер Јунајтед во моментов зашто они 10 години буквално се немаат ниту еднаш асално борено за титула во лига, а и дискутабилно е дали Меккени ќе им отиде.

Мареска мислам дека е опција за Челзи ама ја и за нив реков, реално можеа со Покетино да продолжат и следна, наместо да носат некој ваков.

Ама конкретно за Баерн како клуб ова ми е нетипичен избор реално гледано, зашто кај Компани нема апсолутно ништо импресивно у CV, ама ќе видиме ајде, да не зборам пред рука. Реално Баерн се секако и следна главни фаворити за Бундес, мислам дека нема шанси Левер да го повтори истово, нарочито не во сезона со ЛШ и 8 натпревари само во групна фаза таму, не 6 ко и до сега така да би требало кој и да е тренер на Баерн, следна пак титулата да се врати во Минхен.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.628
Поени од реакции
52.496
Да ама не можеш Арсенал кои 20 години немаат трофеј, и 0 европски, да го споредуваш со Баерн на пример, или со Леверкузен, па и Манчестер Јунајтед во моментов зашто они 10 години буквално се немаат ниту еднаш асално борено за титула во лига, а и дискутабилно е дали Меккени ќе им отиде.

Мареска мислам дека е опција за Челзи ама ја и за нив реков, реално можеа со Покетино да продолжат и следна, наместо да носат некој ваков.

Ама конкретно за Баерн како клуб ова ми е нетипичен избор реално гледано, зашто кај Компани нема апсолутно ништо импресивно у CV, ама ќе видиме ајде, да не зборам пред рука. Реално Баерн се секако и следна главни фаворити за Бундес, мислам дека нема шанси Левер да го повтори истово, нарочито не во сезона со ЛШ и 8 натпревари само во групна фаза таму, не 6 ко и до сега така да би требало кој и да е тренер на Баерн, следна пак титулата да се врати во Минхен.
Десети избор им е. Мислам не е воопшто чудно што стигнаа до некој како Компани толку доле во листата. Да им беше прв избор ќе беше чудно.

Се случува некаква смена во генерации на тренери моментално. Ептен е мал бројот на "класа" тренери со успеси зад нив. И тие што ги има, поминале кај повеќето топ клубови веќе. Затоа мислам дека се отворени на експериментирање со потенцијал на тренерската позиција.
 
Член од
14 август 2022
Мислења
1.116
Поени од реакции
1.315
Десети избор им е. Мислам не е воопшто чудно што стигнаа до некој како Компани толку доле во листата. Да им беше прв избор ќе беше чудно.

Се случува некаква смена во генерации на тренери моментално. Ептен е мал бројот на "класа" тренери со успеси зад нив. И тие што ги има, поминале кај повеќето топ клубови веќе. Затоа мислам дека се отворени на експериментирање со потенцијал на тренерската позиција.
Добро што е десети, 11ти им е Ули.
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.444
Поени од реакции
11.064
IMG_20240525_034822.jpg

Дефинитивно не се сите овде топ менаџери.
Во одредени случаи подобро е да се ризикува со помлади рандом тренери неголи со некои од овие на листата.
 
Член од
14 август 2022
Мислења
1.116
Поени од реакции
1.315
Прегледај го приврзокот 418280

Дефинитивно не се сите овде топ менаџери.
Во одредени случаи подобро е да се ризикува со помлади рандом тренери неголи со некои од овие на листата.
Со Алегри не би ризикувал и да сум Звезда, може Партизан да земе титула на дсдени повеќе голови.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
32.034
Поени од реакции
64.300
Би го разбрал потегот со Компани да доаѓа во клуб каде што се е средено. Веројатно, го зимаат за она што го направи со Барнли лани во Чемпионшип. Играа напаѓачки фудбал, чинам преку 100 гола дадоа, а претходно беа Шон Дајч екипа со долги топки.

Само ми делува дека соблекувалната брзо ке го изеде, преголеми карактери, Ноер, Милер, Кимих етц.

Она што е добро, и да не профункционира со Компани, наредната година ке им бидат достапни и овој на Штугард, Алонсо, а и Пеп веројатно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom