Фудбалски/трансфер дискусии

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.105
Поени од реакции
9.705
Ако е добар, на раце нека го носат ако треба. Ме заболе колку пари ќе лупнат, сите кога веќе фрлаат пари како неарни, зашто не и Пул.
Добар е ама 50 милиони фунти? Не ме заебавај.
Да е неограничен буџетот ме заболе колку ќе даат, ама не е така да.....
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Овој Кеита мислам дека имаше колабирано во соблекувална пред месец дена некаде. Не побарав точно кои се причините само. :)
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Овој Кеита мидлам дека имаше колабирано во соблекувална пред месец дена некаде. Не побарав точно кои се причите само. :)
Дознал дека нудат 50м за него :D[DOUBLEPOST=1495978941][/DOUBLEPOST]
Добар е ама 50 милиони фунти? Не ме заебавај.
Да е неограничен буџетот ме заболе колку ќе даат, ама не е така да.....
Сакаме добри играчи, не сакаме да лупнат пари. Моментално едноного лепрозно џуџе вреди 15 милиони, таков е трансфер пазарот. Ретко може да се најде нормална цена посебно на вакви млади играчи. Не е дека 10 играчи фалат па да се тресеме за буџетот до толку, а очекувам 150-200 милки да има.
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Овој Кеита мислам дека имаше колабирано во соблекувална пред месец дена некаде. Не побарав точно кои се причините само. :)
Дознал дека Погба коштал 100 милиона.
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.105
Поени од реакции
9.705
Сакаме добри играчи, не сакаме да лупнат пари. Моментално едноного лепрозно џуџе вреди 15 милиони, таков е трансфер пазарот. Ретко може да се најде нормална цена посебно на вакви млади играчи. Не е дека 10 играчи фалат па да се тресеме за буџетот до толку, а очекувам 150-200 милки да има.
Абе ќе има приближно 200 ама 100 само за Кеита и Ван Дајк ќе одат ако ги купиме. Треба и крило едно брзо продорно, ене за Салах 40 бараат, бек ќе треба, можеби и шпиц ако му текни на Клоп иако тешко
 
Член од
10 мај 2009
Мислења
1.879
Поени од реакции
1.970
Ако е добар, на раце нека го носат ако треба. Ме заболе колку пари ќе лупнат, сите кога веќе фрлаат пари како неарни, зашто не и Пул.
Од Лајпциг треба да го земеме едино Вернер, или тој вреди 90М?
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Абе ќе има приближно 200 ама 100 само за Кеита и Ван Дајк ќе одат ако ги купиме. Треба и крило едно брзо продорно, ене за Салах 40 бараат, бек ќе треба, можеби и шпиц ако му текни на Клоп иако тешко
Бек мора, не знам зашто не ПРИЦНА за Родригез, и онака е дефицитарна таа позиција моментално секаде, а е негов домен дека од швабска екипа доаѓа. Ќе го купи Сесењон, мачка во вреќа ради возраста али барем е млад и ќе кинеш живци (евентуално) тешејќи се дека барем ќе напредува детето.
Ван Дајк и Матип е сосема солидно дуо реално(ако се деси), Ел Команданте и Викингот бекап, мора десен бек почесто да игра некој по купови од децава за да не умре Клајн во сред сезона.
Средината е добро пополнета, и со овој орачов Кеита уште повеќе може да се засили така да ја сум ЗА трансферов. Салах е добар исто, 40м за него ми е океј цена, само што финишот му е ала Стерлинг. Плус не знам место кого би играл прва постава.
И ја сум за шпиц, мислев ќе има повеќе шпекулации за Обамејанг или Лаказет, како би легнал некој од нив двајца на тимов, се наежувам од помислата.
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Трагично е шо постојш.
Трагичен ко Манчестер. Многу трагедии го задесили Манчестер као клуб, али као трагедијата Погба тешко дека ќе се деси нешто потрагично у скоро време.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.966
Поени од реакции
25.279

Benjamin Mendy has indeed flown to England from Marseille via a private jet, his entourage have confirmed. [@SFR_Sport]

Mendy spent Saturday evening in Marseille after leaving his home in Monegasque. And now he is very close to joining City. [@SFR_Sport]

Benjamin Mendy has flown out for his Manchester City medical. [@julien_mgrt]
 

Kajgana Shop

На врв Bottom