Фудбалски/трансфер дискусии

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Најбољи млад голман, заедно со оној Пинокио од Милан.







Знам дека има 22/23 , али пошто се работи за голман млад е, поготово кога голманот после 30 год. е најбољи.
 
Последно уредено:

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
И на овој исто како Браво специјалност му била игра со нозе :icon_lol: не велам дека ќе е промашај ама само нека продолжи да комплицира Пеп, лани 10 гола само во лига прими од погрешни подавања меѓу и од Браво/Стоунс.
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
И на овој исто како Браво специјалност му била игра со нозе :icon_lol: не велам дека ќе е промашај ама само нека продолжи да комплицира Пеп, лани 10 гола само во лига прими од погрешни подавања меѓу и од Браво/Стоунс.
Појма немам дали знае да игра со нога или не, али дека е добар можам да тврдам. Уште од кога му беше замена на Цезар се гледаше од око дека ќе го биде, а оваа сезона покида батето. Има рефлекс, брз е, скока ко гепард.:D

Мене ми се свиѓа како почна да го гради тимот Пеп. Се ослободи од ѓубрето, зима млади играчи уместо да иде по некои звезди да лупа по 100 милиона. Јест да и овие веќе се имаат докажано и не коштаат 10 денара, но кој курац таленти ко на Венгер. Рецимо он некое црнче од Еупен ми носи, со такви млади играчи не се праи тим.
 

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.570
Поени од реакции
1.093
Појма немам дали знае да игра со нога или не, али дека е добар можам да тврдам. Уште од кога му беше замена на Цезар се гледаше од око дека ќе го биде, а оваа сезона покида батето. Има рефлекс, брз е, скока ко гепард.:D

Мене ми се свиѓа како почна да го гради тимот Пеп. Се ослободи од ѓубрето, зима млади играчи уместо да иде по некои звезди да лупа по 100 милиона. Јест да и овие веќе се имаат докажано и не коштаат 10 денара, но кој курац таленти ко на Венгер. Рецимо он некое црнче од Еупен ми носи, со такви млади играчи не се праи тим.
Што збориш бе брат,за голман лупа 50 милиони што треба повеќе? Ако Сити со Гвардиола не лупа тешки милиони онда незнам кој. Еве и овој Менди што ќе го земат кај вреди 50 милиони,три пати е преплатен.
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Што збориш бе брат,за голман лупа 50 милиони што треба повеќе? Ако Сити со Гвардиола не лупа тешки милиони онда незнам кој. Еве и овој Менди што ќе го земат кај вреди 50 милиони,три пати е преплатен.
Ај нека лупне 100+ за Гризман/Бејл. Овака за тие пари ќе покрие 2-3 позиции на тимот. Што дека Јунајтед го купија Погба, ем дрво, ем на други позиции ништо не се засилија. Па реално се работи за најбољи млад играч голман, заедно со тој од Милан. За колку мислиш дека Милан него ќе го продаде? За 20 милиони ?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Појма немам дали знае да игра со нога или не, али дека е добар можам да тврдам. Уште од кога му беше замена на Цезар се гледаше од око дека ќе го биде, а оваа сезона покида батето. Има рефлекс, брз е, скока ко гепард.:D

Мене ми се свиѓа како почна да го гради тимот Пеп. Се ослободи од ѓубрето, зима млади играчи уместо да иде по некои звезди да лупа по 100 милиона. Јест да и овие веќе се имаат докажано и не коштаат 10 денара, но кој курац таленти ко на Венгер. Рецимо он некое црнче од Еупен ми носи, со такви млади играчи не се праи тим.
Не заебавај сега и ти, 50 милиони фунти за голман се како 100 милиони фунти за било кој outfield играч. И лани купи голман и сега пак голман. Самиот се негира себеси, знае дека зезна лани. Пеп и лани купи највеќе играчи ама испаднаа промашај/декор повеќето од нив.
Тука мора да се согласиме и со Нињо дека МОЖЕБИ и џабе купува кога не е проблемот до играчите колку што измислува топла вода. И двеве опции се во игра :D
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Не заебавај сега и ти, 50 милиони фунти за голман се како 100 милиони фунти за било кој outfield играч. Пеп и лани купи највеќе играчи ама испаднаа промашај/декор повеќето од нив.
Тука мора да се согласиле со Нињо дека џабе купува кога не е проблемот до играчите колку што измислува топла вода.
Мене не ми паѓа друг голман на памет кој Сити би можел да донесе. Облак можда, секако исто би коштал. На Сити очајно им фали голман, секако дека ќе пукаат толку пари, а за испод 50 милони од голман што можат да добијат ?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Мене не ми паѓа друг голман на памет кој Сити би можел да донесе. Облак можда, секако исто би коштал. На Сити очајно им фали голман, секако дека ќе пукаат толку пари, а за испод 50 милони од голман што можат да добијат ?
Ама ок те разбирам што сакаш да кажеш, сигурно нема да го земат Гачевски :D . Само дополнувам дека 50 милиони фунти за голман се огромна пара а братот сеа за сеа не е ни приближно во баграта составена од Ноер, Буфон, Де Геа итн.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.844
Поени од реакции
24.280
Ама ок те разбирам што сакаш да кажеш, сигурно нема да го земат Гачевски :D . Само дополнувам дека 50 милиони фунти за голман се огромна пара а братот сеа за сеа не е ни приближно во баграта составена од Ноер, Буфон, Де Геа итн.
Реал планира да фукне 60 милиони евра за Де Геа, барем тоа беа последните информации. Многу се? :D
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Реал планира да фукне 60 милиони евра за Де Геа, барем тоа беа последните информации. Многу се? :D
Таман да го купат Облак и да им остане кусур за кафана.

Бенфика, а и другите клуботи добро знаат дека на Сити им фали голман и сигурно нема да испуштат прилика добро да ги ошурат.:D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Реал планира да фукне 60 милиони евра за Де Геа, барем тоа беа последните информации. Многу се? :D
Субјективно, малце е, објективно, таман е, само што негде читав дека ДДГ е проценет на 80 (мил евра) од нашите :) п.с. цената на Едерсон е во фунти.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.844
Поени од реакции
24.280
Субјективно, малце е, објективно, таман е, само што негде читав дека ДДГ е проценет на 80 (мил евра) од нашите :) п.с. цената на Едерсон е во фунти.
Знам дека е во фунти, и знам дека Јунајтед го процениле на 80, ма да мислам дека Перез ќе го земе за 60, сепак нема да дозволат ни едните ни другите да си ги нарушат партнерските односи што си ги граделе цела историја поради еден голман.

Дали се многу или малку, искрено, воопшто не ме интересира. Не ги давам парите од мој џеб, се додека мислам дека играчот што го купува клубот може да му донесе некаков придонес на истиот (зборам играчки, не маркетиншки) тогаш не ме интересира дали го купиле за 1 или 101 милион.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.642
Поени од реакции
81.648
Да не ти се верува, во ова време кога за секое недокажано детиште се фрлаат по милиони и милиони, трансферот за најскап голман сеуште го држи Буфон еве веќе 16 години... Во 2001 за 53 милиони се пресели во Јуве
 

Kajgana Shop

На врв Bottom