Фудбалски/трансфер дискусии

Член од
8 мај 2022
Мислења
551
Поени од реакции
1.617
135М изгубија, 155 го земаа.
бтв. Веше позајмен у Баерн, даде им 2гола и освои ЛШ. :)

Sent from my M2003J15SC using Tapatalk
Мислам дека беа 135 плус бонуси кои никогаш не се остварија. Али секоја чест на Клоп, како им го зачука. Го продаде единствениот фудбалер кој држеше цена а не му се вклопуваше во фудбалот кој сакаше да го игра.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.196
Поени од реакции
21.347
Мислам дека беа 135 плус бонуси кои никогаш не се остварија. Али секоја чест на Клоп, како им го зачука. Го продаде единствениот фудбалер кој држеше цена а не му се вклопуваше во фудбалот кој сакаше да го игра.
Ne znam. Ako se sekjavam dobro togas najdobar igrac im bese i zatoa Barsa bese spremen za takva suma da go zeme. Ama Klopp sekako deka go dade so ogled na parite so koi mozese da go smeni timot kako sto mu odgovara. Posle nekolku godini i uspehot na Klopp i Liverpul sekako moze da se kaze deka bese vistinski poteg ama vo toa vreme bese seriozna zaguba vo odnos na kvalitet.
 
Член од
8 мај 2022
Мислења
551
Поени од реакции
1.617
Ne znam. Ako se sekjavam dobro togas najdobar igrac im bese i zatoa Barsa bese spremen za takva suma da go zeme. Ama Klopp sekako deka go dade so ogled na parite so koi mozese da go smeni timot kako sto mu odgovara. Posle nekolku godini i uspehot na Klopp i Liverpul sekako moze da se kaze deka bese vistinski poteg ama vo toa vreme bese seriozna zaguba vo odnos na kvalitet.
Не баш, Клоп сака да игра пресинг, и за тоа му се потребни физички силни фудбалери. Кутињо никогаш не бил таков. Едноставно му штрчеше во коцептот кој сакаше да го примени.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.196
Поени од реакции
21.347
Не баш, Клоп сака да игра пресинг, и за тоа му се потребни физички силни фудбалери. Кутињо никогаш не бил таков. Едноставно му штрчеше во коцептот кој сакаше да го примени.
Toa ne znaci deka site mora da se presingigraci. I vo Dortmund pod nego uvek imalo igraci kako Coutinho, pomalce presing no kreativni. Sahin, Gündogan, Götze.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.239
Поени од реакции
41.564
Пост што вчера го пишав кај нас

Па егзистира у таква средина да му ебам мајката, 2 години веќе, ама кај бе Перишич ќе те условува со нови играчи никад не бил таков а да не зборам у прајм годините у каков Интер без проблем играше. Пари се у прашање и ништо чудно да има јака понуда добиено од страна, се спомињаше и Челзи едно време периодов зашо они мислам дека ќе го изгубат Алонсо а тој другиот лев бек им скина конци сезонава и на подлго ќе е аут. Има логика Тухел да го бара у слична формација ќе игра. Ова претпоставка е, ама да условува со проекти, никад не бил таков а и за кур му се, све освои задњи 2 години што може да се освои у фудбалов, еве и у Италија секоја можна титула ја зема после сезонава.
Тотал логика има да се деси ова, дали ќе се деси не знам, има проблеми во преговорите и јавно проговори он после финалето во купот. Со Челзи еднаш се поврза периодов така да ако се земе све у предвид, проблеми со управата на Интер за договорот и ситуацијата на Челзи у пакет со тактики, играчи и све, има логика да се реализира ова. Иако мислам дека ќе има финален обид од Интер да најдат нзс некое, моментално фокусот е битката за скудето не ова.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Логика има, јас не би имал ништо против. Од Алонсо е подобар секако. Е дали е релевантен извор и колку, тоа е прашање.

Перишиќ сум го почитувал секогаш. Не смееш тој профил да не го цениш. Иако изгледа како инкасант на Водовод во Демир Капија.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.844
Поени од реакции
24.280
Логика има, јас не би имал ништо против. Од Алонсо е подобар секако. Е дали е релевантен извор и колку, тоа е прашање.

Перишиќ сум го почитувал секогаш. Не смееш тој профил да не го цениш. Иако изгледа како инкасант на Водовод во Демир Капија.
Дај бе брате кога ќе имаш време објасни ја ситуацијава со Челзи, новиот газда и трансферите.

Имам другарче за Челзи и ме убедуваше дека не можете да праите трансфери додека не го купи клубот нов газда и дека тоа е една од причините поради која си оди Рудигер. Се е тоа во ред и јасно ми е, ама како можете нови играчи да потпишувате?
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Дај бе брате кога ќе имаш време објасни ја ситуацијава со Челзи, новиот газда и трансферите.

Имам другарче за Челзи и ме убедуваше дека не можете да праите трансфери додека не го купи клубот нов газда и дека тоа е една од причините поради која си оди Рудигер. Се е тоа во ред и јасно ми е, ама како можете нови играчи да потпишувате?
Отприлика, тоа е. Другарот не грешел. Тухел го посочи и на прес. Според писанијата Челзи официјално ќе биде купен од Боели и друштвото најдоцна до крајот на овој месец, најрано 22-ри мај.
Не можат да купуваат/продаваат дотогаш, но може да стапат во контакт со играчи и вербално да договораат, секако.

Рудигер ќе си одеше секако после сезонава. Верувам дека ситуацијата малку му отежнала на клубот во врска со продолжувањето на договорот, но исто така верувам дека овој стави глава да замине. Реал Мадрид, јака провизија на агентот, јак signing fee. А исто така Челзи потфрли во случајот, не се чека Велигден за да се заколе прасето.


* да се угои прасето, пред Велигден баш се коле прасе, ебате неписмениот.
 
Последно уредено:

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.558
Поени од реакции
52.348
Челзи уште се со санкции и не можат ништо да прават. Ни да потпишуваат играчи, ни да преговараат за нови договори со тие во клубот. Можеби може да има некои разговори во позадина, ама тоа би било општо за што би можело да се прави на пазарот летово. До пред една недела не се знаеше ни кој ќе биде газда, а сега се зафатени со целата документација и да средат на време да се префрли клубот. Така да не верувам да има во моментов било какви конкретни разговори околу играчи.

Се што пишуваат новинари мислам дека е шпекулации за што би можело да се случи, а не дека стварно се случува. Тоа со Перишич мислам дека е некоја безвезе шпекулација во која тешко да има некоја вистина. Еве баш им ја отворив статијата на тие, нема ништо конкретно пишано.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.967
Поени од реакции
25.281
- JUST IN: Bayern Munich have raised their bid and are now ready to pay €23M for Ryan Gravenberch who only has 1 year left in his contract. €18M + €5M in variables. The percentage in next sale will be 7.5% for Ajax. An agreement is expected soon. [via @MikeVerweij]

- There is a BIG battle going on between Borussia Dortmund & Bayern Munich for the signature of Sebastien Haller! These are the two clubs that want him. [via @MikeVerweij]
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.013
Поени од реакции
55.301
Тоа со Перишич мислам дека е некоја безвезе шпекулација во која тешко да има некоја вистина. Еве баш им ја отворив статијата на тие, нема ништо конкретно пишано.
Си дига акции и наметнува притисок кај управата на Интер да ја појачаат понудата и да му го продужат договорот по негови услови. Прво изјавата после финалето на купот, па денеска розевите весници искачаат со шпекулации дека Јувентус го бара, па еве и дека се договорил со Челзи.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.196
Поени од реакции
21.347
Лева јавно побара трансфер. Останувањето на Хасан неизвесно. Следува интересно лето.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom