Фудбалски/трансфер дискусии

Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263


Овој не знам како стана стартер во Борнмут.
Ваљда затоа и испаднаа. Одма по тоа замина во Шефилд (лудост беа и тие 20м), испаднаа и тие. Сега еве го во Арсенал...
Го имаат Ромеро како фри агент, со еден куп искуство и неколку трофеи. Ни плата голема нема да бара. Не знам зошто побогу никој не го собра до сега.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.550
Поени од реакции
62.476
Го имаат Ромеро како фри агент, со еден куп искуство и неколку трофеи. Ни плата голема нема да бара. Не знам зошто побогу никој не го собра до сега.
But that makes too much sense.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Не викам дека ќе биде светска класа, ама за англиски играч секако цената е +10 милиони фунти, млад е, може ќе биде солиден, кој голман бил перфектен на 22 години?

Поарно 24милиони него ли 40 колку што сакаа привично. А дека нема ниеден англиски играч кој не е преплатен, тоа е факт.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Не е нешто скапо 24мил, ама овој ми делува како многу лош голман, премногу гола има примено. Попот ќе им беше попаметен избор.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205


Овој не знам како стана стартер во Борнмут.
Ваљда затоа и испаднаа. Одма по тоа замина во Шефилд (лудост беа и тие 20м), испаднаа и тие. Сега еве го во Арсенал...
Што сака авторот да каже? :D :D :D
Автоматски споено мислење:

Не е нешто скапо 24мил, ама овој ми делува како многу лош голман, премногу гола има примено. Попот ќе им беше попаметен избор.
Кој го има гледано 2-3 утакмици има да се зачуди од кај он голман! Макар што, он добро си брани, голмански е све по ПС, ама упаѓа во такви ситуации што му се обиваат од глава.
Ова онака од матно сеќавање, на Рамсдејл некој ќе обраќа специјално внимание, како не!
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Го имаат Ромеро како фри агент, со еден куп искуство и неколку трофеи. Ни плата голема нема да бара. Не знам зошто побогу никој не го собра до сега.
Homegrown голман бараа да купат зошто не ме прашувај, инаку можеа и Рајан да го потпишат

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
1.046
Поени од реакции
1.498
Арсенал во последно се понаша како жена, и покажуваш обично перде и велиш оваа завеса кошта 800евра ама ќе ти ја дадам за 620. Купено. Вајт и Рамсдејл 90 мил ОМГ
 

volare_g

Nediplomiran i nedokvakan
Член од
28 февруари 2014
Мислења
701
Поени од реакции
1.775
Uste ne mozam da se pomiram so gomnovo pogblack luge :( , prolif od covek .... Sporedba , ista sityacija Varane si odi kako legenda , 100% posvetenost, klubot zema pari za nego, koga kaza si ofi izleze toj kaj klubot kaza si idam, ne kako crnava picka Pogba ,preku menadzerot se krie. Lele nikogas do sega ne sum osekal omraza kon nekoj sto ne go poznavam , za se ima orv pat :))). Posakyvam nisto poveke da ne osvoi ama nema da mi se ostvari za zal......
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.621
Поени од реакции
10.882
Лично мислење ми е дека Лено е подобар голман од Ремсдејл.
Средствата можеа да си ги инвестираат за позиција која им е поприоритетна од голманската.
Кога не можеш премиер ондак освајаш чемпионшип. Битно да се освои нешто.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.490
Поени од реакции
16.137
Jбг и сакав и не сакав да си иде, само поради тоа што во Днотенхем нема да освои трофеј додека клубот е во сопствеништво на еврејската шкртица. А и сам си е крив, никој не го тепаше по уши до 2024. да потпишува. Сега нека седи и молчи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom