Фудбалски/трансфер дискусии

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
6.882
Поени од реакции
15.202
Последно ко што знам у Витезе беше тренер.
Во Ден Хаг беше тренер.
Во договорот имал клаузула дека ако опстане со Ден Хаг ќе му го продолжат договорот на +1 година.
На -7 беше од зона на опстанок и немаше шанси да опстане во лигата, НО, се деси корона, во Холандија направија null&void (како што требаше и во ПЛ hhhh @Peja989) и Ден Хаг не испаѓа.
Типот најискулиран им отишол на управата и им рекол ја изборив опстанок, нормално изел само едно зз и бил експресно ногиран. :D
 
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.480
Поени од реакции
-759
i pak kaj nas za 0 denari..
Ako treba i kje doplatime, preku kur vekje od Pogba I Raiola, po moznost vo januari.
Автоматски споено мислење:

Не знам што е победно. Настапите на Погба за Јунајтед, или сето тоа што го направија до сега со агентот надвор од терен.
Toa sto si moderator, a nemas nikakva kultura.
 

Джонтра Вохохолта

I`m with the fucking FBI
Член од
20 јули 2020
Мислења
1.892
Поени од реакции
12.992
Не знам што е победно. Настапите на Погба за Јунајтед, или сето тоа што го направија до сега со агентот надвор од терен.
Или коментарите од ФК Манчестер Јунајтед ft. Стек дека е врвен играч и најдобар на својата позиција.
 

Донев

На одмор
Член од
9 мај 2008
Мислења
32.719
Поени од реакции
46.738
Или коментарите од ФК Манчестер Јунајтед ft. Стек дека е врвен играч и најдобар на својата позиција.
Најбитното е дека лабаво ќе си освојува POTY :kafence:

Toa sto si moderator, a nemas nikakva kultura.
Не сум модератор.
Во туѓ фан клуб не се замара, тоа се прави во општите теми.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
13.086
Поени од реакции
33.202
Никој да не го сака и во Рен да заврши на крај.
Не знам, може ќе успеете Марсијал и Погба за Мбапе да ги трампате, видов во ваш фан клуб имаше една ваква идеја :pos:
 

Донев

На одмор
Член од
9 мај 2008
Мислења
32.719
Поени од реакции
46.738
Никој да не го сака и во Рен да заврши на крај.
Па кој ќе го сака. Истово го правеа и претходната година. Видоа дека нема интерес и нема да може да се продаде, па почнаа да се сакаат со клубот. Сега ништо чудно по истек на договорот да си оди. Само некоја трампа е спас, иначе не знам кој би понудил пари со кои би биле задоволни во Јунајтед.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
2.497
Поени од реакции
3.823
Не знам, може ќе успеете Марсијал и Погба за Мбапе да ги трампате, видов во ваш фан клуб имаше една ваква идеја :pos:
Нема математика, дури и со максималните цени по кои се купени се поефтини од Мбапе! За нив двајца некој максимум е 100 милиони, под услов Марсијал да даде десетина гола до крај!
 
На врв Bottom