Фудбалски/трансфер дискусии

Член од
10 јули 2018
Мислења
1.235
Поени од реакции
1.886
Па кој ќе го сака. Истово го правеа и претходната година. Видоа дека нема интерес и нема да може да се продаде, па почнаа да се сакаат со клубот. Сега ништо чудно по истек на договорот да си оди. Само некоја трампа е спас, иначе не знам кој би понудил пари со кои би биле задоволни во Јунајтед.
Imase interes od Real i najvekje od Zidan samo ulavite ne saka da go prodadat i baraa 200milioni.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.549
Поени од реакции
52.342
Imase interes od Real i najvekje od Zidan samo ulavite ne saka da go prodadat i baraa 200milioni.
Па да, имаше. Сега не знам дали уште ќе има. А и треба среќни да се некој ако им даде повеќе од 40 милиони.

Сега ми текна дека не само лани, и претходно имаше заебанции, го нудел Раиола на Сити, па Пеп јавно кажа :pos:
 
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-759
Најбитното е дека лабаво ќе си освојува POTY :kafence:


Не сум модератор.
Во туѓ фан клуб не се замара, тоа се прави во општите теми.
Ne sum zamaral ili provociral, samo se nadovrzuvav na diskusijata. Ne e zabraneto da se pisuva vo drugi fan klubovi, iako ne si fan na istiot.

Tebe te pogodi toa sto ne bese vo pravo, tuku jas poradi koi dobiv podrska i od drug clen, fan na Celzi.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.839
Поени од реакции
24.267
Neka otide vo Real pa ke pravime muabet.
Не фала.
Јас ептен сакав да дојде во Реал и убеден бев дека ќе згази, ама летото пред две сезони кога играше фудбал.
Сега кога е надвор од секаква форма, не фала, има други опции на пазарот на негова позиција
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.061
Поени од реакции
57.308
Интер нека го прибере. Кај нив сите од Јунајтед успеаа.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Не знам, може ќе успеете Марсијал и Погба за Мбапе да ги трампате, видов во ваш фан клуб имаше една ваква идеја :pos:
И Париз успат нека го товарат накај Англија.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.061
Поени од реакции
57.308
Зашто толку не мразиш?
Таман работа. Има 2 работи што ме врзуваат за Интер и не ми дозволуваат да го мразам.
Првиот дрес ми беше од Интер.
Фиго ми беше омилен фудбалер.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom