Фудбалски/трансфер дискусии

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.168
Поени од реакции
15.967
Од рубриката небитни факти, или работи за кои сите ги здоболе курот, Интер ќе земе околу 5м од трансферов. We are so rich
Со здравје да си ги трошите.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.142
Поени од реакции
16.656
Се на се околу 20 милиони ќе фати трансферот, нот бед :)
Валенсија се испродаде а не купи ништо, штета за еден таков клуб да падни долу.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.837
Се на се околу 20 милиони ќе фати трансферот, нот бед :)
Валенсија се испродаде а не купи ништо, штета за еден таков клуб да падни долу.
Ако продолжи корона кризата уште многу клубој ќе пропаднат како Валенсија...Шалке е на повидум, еве и Барселона не стоела добро финансиски...ќе почнат сите да крпат со млади фудбалери како што тргнало
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.142
Поени од реакции
16.656
Ако продолжи корона кризата уште многу клубој ќе пропаднат како Валенсија...Шалке е на повидум, еве и Барселона не стоела добро финансиски...ќе почнат сите да крпат со млади фудбалери како што тргнало
Кај Валенсија од претходно е овој проблем, короната ги дотолчи изгледа.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.311
Пошто Атлетико продале играч во последен ден, имаат право.

А дали сега Валенсија ќе има право да купи нов играч, пошто им купиле играч во Ноември? Ваљда не. Најглупо правило.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.006
Поени од реакции
55.222
Од рубриката небитни факти, или работи за кои сите ги здоболе курот, Интер ќе земе околу 5м од трансферов. We are so rich
Каков играч. Своевремено најскап играч у историја на клубот. Се понашавме како да го купивме Гути.
А може и у мртво доба се погоди и го изгоре притисокот од втората моја реченица. Мислам дека и сам го има изјавено ова.
Понижувањето на Галијани беше врв, и само на тоа остана тој шугав трансфер. Мртов играч Кондогбија. Памтам еднаш еден не знам кој на форумов на прашањето што играч е Бакајоко, рече све што требаше да биде Кондогбија.

Солидно непознавање на фудбалот драг пријателе. Сеа ќе те барам у срч да се гушнеме.

Стек ако си ти ќе ти ебам мамичето.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.059
Поени од реакции
3.843
Ако продолжи корона кризата уште многу клубој ќе пропаднат како Валенсија...Шалке е на повидум, еве и Барселона не стоела добро финансиски...ќе почнат сите да крпат со млади фудбалери како што тргнало
Требало платите на играчите на Барселона да се намалат за околу 190 милиони. Тоа е некаде по 30%, што и не е којзнае колку намалување... Меси место 50 ќе земе 35 :) ако не, ништо чудно на лето Кутињо и Гризман да ги шутнат и Меси ако си оди 50 милиони и таман.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.517
Требало платите на играчите на Барселона да се намалат за околу 190 милиони. Тоа е некаде по 30%, што и не е којзнае колку намалување... Меси место 50 ќе земе 35 :) ако не, ништо чудно на лето Кутињо и Гризман да ги шутнат и Меси ако си оди 50 милиони и таман.
Како бе 30% и не е којзнае колку намалување?
Мене ми скратија плата три месеци по 30%, добро знам што значат тие 30%.
И не гледај само Меси кој би загубил 15 милиони (што се бе 15 милиони) замисли тој шо зима 3 милиони кога ќе му скратат скоро 1 милион...
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Како бе 30% и не е којзнае колку намалување?
Мене ми скратија плата три месеци по 30%, добро знам што значат тие 30%.
И не гледај само Меси кој би загубил 15 милиони (што се бе 15 милиони) замисли тој шо зима 3 милиони кога ќе му скратат скоро 1 милион...
Озбилно ја спореди твојата плата со овие милионериве :D светска криза е, логично е да им се намалат платите, ништо чудно.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.551
Поени од реакции
52.343
Озбилно ја спореди твојата плата со овие милионериве :D светска криза е, логично е да им се намалат платите, ништо чудно.
А озбилно мислиш дека туку така ќе прифатат толкаво кратење, дури и по 100 милиони да зимаат?
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.521
Поени од реакции
62.373
Како бе 30% и не е којзнае колку намалување?
Мене ми скратија плата три месеци по 30%, добро знам што значат тие 30%.
И не гледај само Меси кој би загубил 15 милиони (што се бе 15 милиони) замисли тој шо зима 3 милиони кога ќе му скратат скоро 1 милион...
Мислам дека дебело си ја утнал компарацијата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom