Фудбалски/трансфер дискусии

Член од
29 јуни 2018
Мислења
1.408
Поени од реакции
1.788
Dobra strategija na Schalke. Da, ima trebaat pari ama so prodazba na poslednite igraci tamu koi barem malce znaat da igraat fudbal im se blizi krajot.
Па и немаат нешто посебно лош тим за у Бундеслига да се на 17 место. Тежок распоред имаа ама со тие играчи у Бундес мора барем околу средина на табела да бидат.
 

Igorcemk

Само Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
10.149
Поени од реакции
12.477
Па и немаат нешто посебно лош тим за у Бундеслига да се на 17 место. Тежок распоред имаа ама со тие играчи у Бундес мора барем околу средина на табела да бидат.
Ok e sostavot kolku da drzat liga. Ama trenerot kanta, samodoverba vo minus 9 faking meseci nemaat pobedeno vo ligata. Dolgoj do daska. Nervozna fan baza. Iskreno momentalno ne gledam nisto pozitivno kaj Schalke. Uste 2-3 porazi i kraj na klubot e realno scenario.
 
Член од
21 јули 2018
Мислења
2.405
Поени од реакции
4.734
Ќе се вратат сините...мора да почнат кога тогаш да победваат....не би требало да ги фати Хамбургер сценарио
 

Igorcemk

Само Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
10.149
Поени од реакции
12.477

Baern i Alaba vo tret obid pak ne se dogovorija za prodolzuvanje na dogovorot. Nudele 11m EUR fiks plus 5-6m bonusi. Plus ima nezadovolstvo okolu pozicijata na koja igra. 2016ta mu bilo veteno deka ke igra vo sredina ama ete najcesto pak igrase kako bek, lev i centralen. Imase vekje eskalacija koga del od upravata na Baern javno go napadna sovetnickiot tim na Alaba (tatkomu plus Zahavi). Pored Sportbild neizvesno e dali ke se postigne dogovor, iako Alaba od blagodarnost ne sakal da odi za bez pari.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
12.631
Поени од реакции
20.966


Baern i Alaba vo tret obid pak ne se dogovorija za prodolzuvanje na dogovorot. Nudele 11m EUR fiks plus 5-6m bonusi. Plus ima nezadovolstvo okolu pozicijata na koja igra. 2016ta mu bilo veteno deka ke igra vo sredina ama ete najcesto pak igrase kako bek, lev i centralen. Imase vekje eskalacija koga del od upravata na Baern javno go napadna sovetnickiot tim na Alaba (tatkomu plus Zahavi). Pored Sportbild neizvesno e dali ke se postigne dogovor, iako Alaba od blagodarnost ne sakal da odi za bez pari.
Позицијата не е ни тема. Немој со едни исти муабети од 2013.
 

ziak92

Weezy
Член од
21 ноември 2007
Мислења
9.806
Поени од реакции
7.367
Мислам дека игра позиција на Бруно и ВДБ овој, чисто се сомневам дека нашиве би запнале по него. Мислам дека го користат Јунајтед во приказнава по нов подобар договор дали од Милан или некој друг клуб.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
13.033
Поени од реакции
32.892
Што ќе им е Чалханоглу на Манчестер не ми е јасно.
Исто сакав да пишам, Чалханоглу после 3 години конечно се разигра во Милан, во преговори се за нов договор, мислам дека нема да си замине али и да си замине не гледам зашо би одел у Јунајтед да се гуши со Бруно и овој низоземацов шо го земаа.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
8.071
Поени од реакции
7.170
Инаку Атлетико има еден месец екстра за да испазари играч ама мора да е од Ла Лига или фри агент :)
Единствен шо ми фаќа око е Кондогбија, ќе видиме.
Псссс бич плис
#herewego :masa:
 
На врв Bottom