Фудбалски/трансфер дискусии

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.215
Поени од реакции
53.354
Реално 30 милки за Рехулион се исплатеа, особено ако ти треба прва опција за левата страна, па макар и само 1 сезона да игра. Со коронава не е некако сега време да се глеа што би било за 2 години. Особено не ако таа позиција оваа сезона ти е слаба/критична. Тотнем направија добар дил за сезонава иако мислам дека у Јунајтед одлично би се вклопил. Сепак лев бек, халф и десно крило им се најслабите позиции. Ако управата не го земе само заради тоа што морало бај бек клаузула ми е некако. Сепак вие као фанови на Утд боље си знаете :)


Бејл е класа.
К Л А С А.
Тоа што реал го уништи бејл, тоа што фановите и медиумите го "уништуваат" бејл е друг муабет. Со Кина го преебаа до максимум, да сум ко него само заради тоа не би си идел од им и би ги дерел со плата до крај на договор. Интересно е и коа ќе видиш фановите као само го плукаат. Мме човекот има уште фудбал во него, за реал на битни утакмици ( коа не беше повреден) си газеше.
Финалето против ПУЛ? Генерално у ЛШ К.О ? Човекот покажа дека може да напраи разлика, едноставно самиот Реал како клуб, медиумите и фановите го напраија Бејл да биде голфер, флопиште, ваков онаков итн. Зидан не го сака у тим, перез не го продаде, човекот едноатавно е у мат позиција. Што требаше да напраи? Не е он крив што го нема на фудбалска мапа, реал му го напраи тоа.
Што му направил бе Реал на Бејл?

Тоа што го направи еден од најплатените играчи во светот и што го рачунаше нов лидер по Роналдо?

Најпрво, Бејл сам си ја поеба кариерата сакајќи да биде билдер. Две сезони откако дојде се набилда против препораките на клубските физиотерапевти, кои му викале дека не може неговите нозе да издржат поголема тежина, овој сакаше физички да биде Роналдо, се направи вол и почна кариерата да му биде топло-ладно заради тоа што се повредуваше на секои 3 недели по 1 месец.

Бејл доби премногу шанси во Реал, голем дел од нив и искористи рака на срце. Ама секогаш кога беше оставан на клупа или трибини, тоа беше заслужено. Никад не бил оставен на клупа без причина.

Последната сезона од првиот мандат на Зидан се спука со него ради куроболие, и од тогаш почна комплетено да не се замара со фудбал. Па се деси голот во ЛШ, па замина Роналдо. Замина и Зидан кој Бејл го сметаше за непријател и на Бејл му се отвори прилика да стапи на голема сцена како нов лидер на Реал.

Што нарпави Бејл? Ништо. Почна ново куроболие и кариера во голф.

Пробуваше потоа да ослабе, и ослабе за да си ја врати агилноста ама се врати Зидан и овој се посвети дефинитвно на голф.

Немој да мислиш дека ако Бејл беше способен немаше да биде игран ни од Зидан, туку едноставно братот се откажа од Реал, после и Реал се откажа од него.

Фала му за одличните игри што ги пружи додека беше посветен на фудбалот, спринтот врз Бартра, головите во финалињата во ЛШ ќе останат како легендарни моменти, ама Бејл је умро одавно, нека му е со среќа кај и да оди.
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
945
Поени од реакции
1.225
Што му направил бе Реал на Бејл?

Тоа што го направи еден од најплатените играчи во светот и што го рачунаше нов лидер по Роналдо?

Најпрво, Бејл сам си ја поеба кариерата сакајќи да биде билдер. Две сезони откако дојде се набилда против препораките на клубските физиотерапевти, кои му викале дека не може неговите нозе да издржат поголема тежина, овој сакаше физички да биде Роналдо, се направи вол и почна кариерата да му биде топло-ладно заради тоа што се повредуваше на секои 3 недели по 1 месец.

Бејл доби премногу шанси во Реал, голем дел од нив и искористи рака на срце. Ама секогаш кога беше оставан на клупа или трибини, тоа беше заслужено. Никад не бил оставен на клупа без причина.

Последната сезона од првиот мандат на Зидан се спука со него ради куроболие, и од тогаш почна комплетено да не се замара со фудбал. Па се деси голот во ЛШ, па замина Роналдо. Замина и Зидан кој Бејл го сметаше за непријател и на Бејл му се отвори прилика да стапи на голема сцена како нов лидер на Реал.

Што нарпави Бејл? Ништо. Почна ново куроболие и кариера во голф.

Пробуваше потоа да ослабе, и ослабе за да си ја врати агилноста ама се врати Зидан и овој се посвети дефинитвно на голф.

Немој да мислиш дека ако Бејл беше способен немаше да биде игран ни од Зидан, туку едноставно братот се откажа од Реал, после и Реал се откажа од него.

Фала му за одличните игри што ги пружи додека беше посветен на фудбалот, спринтот врз Бартра, головите во финалињата во ЛШ ќе останат како легендарни моменти, ама Бејл је умро одавно, нека му е со среќа кај и да оди.
Не сум премногу упатен у Ла лига, муабетот ми беше баш за тоа коа му го блокираа трансферот во кина. Имаше сјајни моменти бејл у Реал, за тоа околу што се спукал со зидан не знам, повреди знам дека го мачат, само и да кажеш дека нема фудбал у него или дека не го бива не иде. :)
Сепак и Бејл има доста добро изиграно на големите утакмици ( тие ја што ги иам глеано). Као и да е мило ми е шо ќе има шанса да се врати на терен у европа, би било интересно ако се разигра у тотнем :)
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
9.022
Поени од реакции
14.150
Реално еден од најдобрите играчи на таа позиција, Ливерпул го бараат исто така.
28 години има, врвот во кариерата му е групи ЛШ со Интер, нема играно под притисок, цела кариера му минува во клуб што е постојано во транзиција.

Како фудбалер нема константност, склон на испади и што ли уште не. Реално, не може да биде еден од најдобрите играчи на таа позиција.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
12.820
Поени од реакции
31.934
28 години има, врвот во кариерата му е групи ЛШ со Интер, нема играно под притисок, цела кариера му минува во клуб што е постојано во транзиција.

Како фудбалер нема константност, склон на испади и што ли уште не. Реално, не може да биде еден од најдобрите играчи на таа позиција.
Се заебав шо не стаив :icon_lol: на крајот од постот.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
4.110
Поени од реакции
6.921
Брозо е еден просечен малоумен фудбалер кој нема грам памет во лејката.
Едина врлина му е што стварно е голем работник и се остава на терен.
За жал тоа не е доволно за да биде првотимец во тим со големи амбиции.

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
5.904
Поени од реакции
8.691
Конечно нешто саглам ќе направат кокошките ако ги земат Регилон и Бејл. Бејл каков и да е, за Доверти, Хобјерг и други просеци го има измислено фудбалот, плус Реал ќе му плаќа пола плата. Регуилон пак им е топ трансфер. Од друга страна Деле Али најпреценетиот играч во Реал, каква катастрофална одлука, евројот ги одработил јако :D
 
Член од
17 август 2009
Мислења
1.860
Поени од реакции
1.791
Конечно нешто саглам ќе направат кокошките ако ги земат Регилон и Бејл. Бејл каков и да е, за Доверти, Хобјерг и други просеци го има измислено фудбалот, плус Реал ќе му плаќа пола плата. Регуилон пак им е топ трансфер. Од друга страна Деле Али најпреценетиот играч во Реал, каква катастрофална одлука, евројот ги одработил јако :D
Стварно јако ги одработија со дилот со Регулион, свака им част :)
А Бејл- Али трампата ако случајно се деси е небитна за Реал, и тој и тој нема да бидат првотимци.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
5.904
Поени од реакции
8.691
Стварно јако ги одработија со дилот со Регулион, свака им част :)
А Бејл- Али трампата ако случајно се деси е небитна за Реал, и тој и тој нема да бидат првотимци.
Регуилон е вин-вин. Иначе мисли си дека Бејл нема да е првотимец во Тотенхем :)
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
6.568
Поени од реакции
13.547
Реално 30 милки за Рехулион се исплатеа, особено ако ти треба прва опција за левата страна, па макар и само 1 сезона да игра. Со коронава не е некако сега време да се глеа што би било за 2 години. Особено не ако таа позиција оваа сезона ти е слаба/критична. Тотнем направија добар дил за сезонава иако мислам дека у Јунајтед одлично би се вклопил. Сепак лев бек, халф и десно крило им се најслабите позиции. Ако управата не го земе само заради тоа што морало бај бек клаузула ми е некако. Сепак вие као фанови на Утд боље си знаете :)


Бејл е класа.
К Л А С А.
Тоа што реал го уништи бејл, тоа што фановите и медиумите го "уништуваат" бејл е друг муабет. Со Кина го преебаа до максимум, да сум ко него само заради тоа не би си идел од им и би ги дерел со плата до крај на договор. Интересно е и коа ќе видиш фановите као само го плукаат. Мме човекот има уште фудбал во него, за реал на битни утакмици ( коа не беше повреден) си газеше.
Финалето против ПУЛ? Генерално у ЛШ К.О ? Човекот покажа дека може да напраи разлика, едноставно самиот Реал како клуб, медиумите и фановите го напраија Бејл да биде голфер, флопиште, ваков онаков итн. Зидан не го сака у тим, перез не го продаде, човекот едноатавно е у мат позиција. Што требаше да напраи? Не е он крив што го нема на фудбалска мапа, реал му го напраи тоа.
Не сум премногу упатен у Ла лига, муабетот ми беше баш за тоа коа му го блокираа трансферот во кина. Имаше сјајни моменти бејл у Реал, за тоа околу што се спукал со зидан не знам, повреди знам дека го мачат, само и да кажеш дека нема фудбал у него или дека не го бива не иде. :)
Сепак и Бејл има доста добро изиграно на големите утакмици ( тие ја што ги иам глеано). Као и да е мило ми е шо ќе има шанса да се врати на терен у европа, би било интересно ако се разигра у тотнем :)
Зашто уопште пишуваш за рабита која не ја разбираш и не си доволно упатен во истата?
Убаво имаше претходно некој пишано дека цело време трескаш глупости и пишуваш неиздржани мислења на форумов.
 

Зрното

Еден е Зизу.
Член од
17 септември 2007
Мислења
1.510
Поени од реакции
583
Ако се случат трансфериве биче интересантно.
Тотенхем добива класа лев бек.
Регулон искина додека му бил сегде тренер Лапотеги. Според тоа што го имам гледано е стил на Алба, само послаб во офанзива, а подобро покрива одбрана.
Најинтересно че биди со Бејл.
Моу уште после првиот натпревар се исплачи за Амазон. Дека му сметало во работата оти се се снимаше.
Нема да ме чуди Бејл да е уште еден маркетинг трик. Да се билда гледаност, продажба, некое филмче сеа The King Is Back од Амазон пак.
Од друга страна за Деле, Деле не се испусти или стагнира сам. Деле незнае кај тера од ко го донесоа Сон во Тото и му зеде место, простор за игра итн. Деле од доаѓањето на Сон игра сегде на терен(млад е че се прилагоди мад**аголи.).
Тешки да се случат трансфериве, јас сум сигурен дека Деле че искини и че му биди добра поддршка на Азар. Не очекувам одма, ама и Модрич беше прогласен за промаршен трансфер на прва сезона.
----------
Некој спомна дека Реал го испусти Бејл. Бејл во 10 факинг години не се потруди ни Шпански да научи, за подобра комуникација со соблекувалната да го поддржуваат. Плус изјавите кои му се срање, незнам шо очекуваше тој.
 

Донев

Модератор
Член од
9 мај 2008
Мислења
31.807
Поени од реакции
44.880
Дали Бејл има пропуштано тренинзи и слично за да игра голф? Или си го прави тоа во слободно време, надвор од фудбалот? Не знам за се друго, ама бар тоа со голфот ми делува како ептен исфорсирано од шпанските медиуми.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
6.568
Поени од реакции
13.547
Дали Бејл има пропуштано тренинзи и слично за да игра голф? Или си го прави тоа во слободно време, надвор од фудбалот? Не знам за се друго, ама бар тоа со голфот ми делува како ептен исфорсирано од шпанските медиуми.
Има, и тренинзи и натпревари, под оправдание дека бил повреден.
 
Член од
17 август 2009
Мислења
1.860
Поени од реакции
1.791
Регуилон е вин-вин. Иначе мисли си дека Бејл нема да е првотимец во Тотенхем :)
За у Реал мислев. Ни Бејл ни Али нема да се првотимци.
У Тотнем Бејл ќе игра прва постава сигурица.
 
На врв Bottom