Фудбалски/трансфер дискусии

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.408
Поени од реакции
42.661
Али стагнира од 2016та. Ако облече дрес од Реал Мадрид на официјален меч треба да се смета за најсреќниот човек на светот во тој момент.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.724
Поени од реакции
13.335
таму колку јако ќе легнеше Погба али јебига Јунајтед не попуштија. :D
Не сум сигурен дека сега откако го доведоа Ван де Беек, дека нема да го продадат Погба. Дури по би одел на тоа дека се во план да го продадат Погба (можеби и по негова желба или желба на Раиола), а уште сега со Холанѓанецот да се покријат (подобрат?) на таа позиција.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Не сум сигурен дека сега откако го доведоа Ван де Беек, дека нема да го продадат Погба. Дури по би одел на тоа дека се во план да го продадат Погба (можеби и по негова желба или желба на Раиола), а уште сега со Холанѓанецот да се покријат (подобрат?) на таа позиција.
Еве сега, од понеделник ќе го продаваат.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.490
Поени од реакции
62.236
Не сум сигурен дека Деле Али е до толку просек, како што многумина мислат. Проблем кај него е залагањето. Уште недојден, Мурињо знаеше дека овој не се труди на тренинг.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Заебавај се ти, ќе си ја чукаат еден ден главата во Интер каков играч пропуштија за ситница од 41 милион евра.
Замисли после сите овие заебанции Фирпо се повампири и стварно искине оваа сезона.

(not gonna happen ама да се нашалиме)
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Следно лето ваљда ќе рокаат некој Галактикос сигурно и на таа позиција пошто Крос е при крај.
Бро 30 години има Крос, никако не е при крај, Модрич е при крај секако ама у Крос има уше едно 3 сезони фудбал минимум.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.500
Поени од реакции
6.128
Талент беше Али но братот реши да го следи патот на Џеси Лингард. Квалитетот го има, бубачките во глава исто така.
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.467
Поени од реакции
5.456
На ви го на 2 години, ако го биде, ке го вратиме со истите пари како готов играч, а ако не го биде, фала на 30 милиони. Свака част за дилов.

Реално 30 милки за Рехулион се исплатеа, особено ако ти треба прва опција за левата страна, па макар и само 1 сезона да игра. Со коронава не е некако сега време да се глеа што би било за 2 години. Особено не ако таа позиција оваа сезона ти е слаба/критична. Тотнем направија добар дил за сезонава иако мислам дека у Јунајтед одлично би се вклопил. Сепак лев бек, халф и десно крило им се најслабите позиции. Ако управата не го земе само заради тоа што морало бај бек клаузула ми е некако. Сепак вие као фанови на Утд боље си знаете :)

Кој потег на бејл последниве 2 години ви дава надеж дека ќе биди барем пола од шо бил? Играше за Велс, 0 придонес.
Бејл е класа.
К Л А С А.
Тоа што реал го уништи бејл, тоа што фановите и медиумите го "уништуваат" бејл е друг муабет. Со Кина го преебаа до максимум, да сум ко него само заради тоа не би си идел од им и би ги дерел со плата до крај на договор. Интересно е и коа ќе видиш фановите као само го плукаат. Мме човекот има уште фудбал во него, за реал на битни утакмици ( коа не беше повреден) си газеше.
Финалето против ПУЛ? Генерално у ЛШ К.О ? Човекот покажа дека може да напраи разлика, едноставно самиот Реал како клуб, медиумите и фановите го напраија Бејл да биде голфер, флопиште, ваков онаков итн. Зидан не го сака у тим, перез не го продаде, човекот едноатавно е у мат позиција. Што требаше да напраи? Не е он крив што го нема на фудбалска мапа, реал му го напраи тоа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom