Фудбалски/трансфер дискусии

Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Мене искрено не ми се верува дека тимот кој е најскржав и најтежок за плати и трансфери, одеднаш ќе им ги исполни сите барања на Реал:cautious: Па плус и ќе им го даде нивниот такозвани најголем талент:facepalm:
Мене не би ме чудело, кога можат на Ндобеле да му даваат плата како на Кејн, тогаш сигурно можат уште една глупост да направат.
А најголемиот талент Кејн не го даваат, го даваат Bamidele Jermaine Alli, играч кој не постои последните 2 години.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.010
Поени од реакции
55.279
хах
У италијанскиве медиуми имаше информации дека Рома и Наполи не можеле да се договорат за трампа глава за глава Ундер Ченгиз со Милик.
Рома го сака Милик. Наполи го сака Ченгиз.

Им се повреди Заниоло на Рома па така го повлекоа Ундер од трансфер листа.
Види сеа каков дил договориле.

Од друга страна па Милик иако е прешкртан од Наполи, не прифаќа трансфер у Рома, Јуве чека на тоа за да го земе Џеко.
Рома па е спремна да плати околу 20-25 милиони за Милик.

На крај Бориело ќе го вратат у Рома а Матри у Јуве. :D

Љоренте у Интер.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
хах
У италијанскиве медиуми имаше информации дека Рома и Наполи не можеле да се договорат за трампа глава за глава Ундер Ченгиз со Милик.
Рома го сака Милик. Наполи го сака Ченгиз.

Им се повреди Заниоло на Рома па така го повлекоа Ундер од трансфер листа.
Види сеа каков дил договориле.

Од друга страна па Милик иако е прешкртан од Наполи, не прифаќа трансфер у Рома, Јуве чека на тоа за да го земе Џеко.
Рома па е спремна да плати околу 20-25 милиони за Милик.

На крај Бориело ќе го вратат у Рома а Матри у Јуве. :D

Љоренте у Интер.
Кажи некој збор за тоа црнчето што игра крило во Аталанта об Брегот на Слоновата Коска. Почнаа со Јунајтед да го поврзуваат.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.844
Поени од реакции
24.277
хах
У италијанскиве медиуми имаше информации дека Рома и Наполи не можеле да се договорат за трампа глава за глава Ундер Ченгиз со Милик.
Рома го сака Милик. Наполи го сака Ченгиз.

Им се повреди Заниоло на Рома па така го повлекоа Ундер од трансфер листа.
Види сеа каков дил договориле.

Од друга страна па Милик иако е прешкртан од Наполи, не прифаќа трансфер у Рома, Јуве чека на тоа за да го земе Џеко.
Рома па е спремна да плати околу 20-25 милиони за Милик.

На крај Бориело ќе го вратат у Рома а Матри у Јуве. :D

Љоренте у Интер.
Лелелеле какви калчо напаѓачи се ова хахахха.

Матри човече како овој станал фудбалер?!!

Матри, Черчи, оној Заза што играше оро при изведување на пеналот против Германија, Габиадини.
После тоа ги имаш Освалдо, Јакинта, Дестро хахах.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.010
Поени од реакции
55.279
Кажи некој збор за тоа црнчето што игра крило во Аталанта об Брегот на Слоновата Коска. Почнаа со Јунајтед да го поврзуваат.
Amad Traoré, овој ли?
Никад чуо, морав да гуглам да видам за што ми збориш. Не ни играл овој, кујзне кој е.
Мислев за Муса Бероу (Barrow) ама тој не е од БСК плус го шитнаа у Болоња лани.

Абе нема добри играчи од Аталанта, остај тоа што играат добро и имаат добри настапи последниве 2-3 сезони.
Пишав еднаш, ниеден играч не напраи кариера што бил хајпан доека играл кај нив. Сите просеци.

Баш ме интересира Кастањ као ќе се покаже у Лестер и Госенс ако отиде у некој појак клуб.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Amad Traoré, овој ли?
Никад чуо, морав да гуглам да видам за што ми збориш. Не ни играл овој, кујзне кој е.
Да тој е.

И мене чудно ми падна, не дека пратам многу италијански фудбал, ама немав појма кој е. :confused:

Почнаа Јунајтед со резерви да го поврзуваат, до толку е алармантна ситуацијата на десно крило.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.010
Поени од реакции
55.279
Лелелеле какви калчо напаѓачи се ова хахахха.

Матри човече како овој станал фудбалер?!!

Матри, Черчи, оној Заза што играше оро при изведување на пеналот против Германија, Габиадини.
После тоа ги имаш Освалдо, Јакинта, Дестро хахах.
Тоа се све сува класа доктори на калчо лигата, како не ти е срам што го заборави големиот Алберто Џилардино или како што Југослав Костовски милува да го нарече Жилардињо.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.010
Поени од реакции
55.279
Да тој е.

И мене чудно ми падна, не дека пратам многу италијански фудбал, ама немав појма кој е. :confused:

Почнаа Јунајтед со резерви да го поврзуваат, до толку е алармантна ситуацијата на десно крило.
Последно што иам видено е дека Киеза ви влага у игра.

Виола малце го преценува овој, бара 80-90 милиони за него а дечкото ко прво нема статистика за таква сума. На страна тоа што е добар играч, брз, агилен, има добар дриблинг и шут ама уште не е таков профил за да некој плати 90 милиони за него. 50 е макс што можат да добијат и притоа рака да му бацат на купецот.

Све ми иде на тоа дека на крај ќе испадне ко Торино што се заеба со Белоти кога наводно добиваа понуди од 60-70 милиони од Челзи и Милан. Не го шитнаа и ете го им остана. Никад ни приближно нема да ги видат тие пари.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.524
Јас само се чудам како Бога од Сасуоло не е поврзуван со никој. Мислам знам дека едно време го поврзуваа со Наполи,ама после Осимхен речиси ништо немам прочитано во врска со ова.
За мене е топ крило од екипите кои не се при врвот. Каки Берарди, каки Орсолини, Иаго Фалке и остали слепци...Бога има дриблинг невиден, неверојатно е брз со топка а и млад е, има само 23.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Последно што иам видено е дека Киеза ви влага у игра.

Виола малце го преценува овој, бара 80-90 милиони за него а дечкото ко прво нема статистика за таква сума. На страна тоа што е добар играч, брз, агилен, има добар дриблинг и шут ама уште не е таков профил за да некој плати 90 милиони за него. 50 е макс што можат да добијат и притоа рака да му бацат на купецот.

Све ми иде на тоа дека на крај ќе испадне ко Торино што се заеба со Белоти кога наводно добиваа понуди од 60-70 милиони од Челзи и Милан. Не го шитнаа и ете го им остана. Никад ни приближно нема да ги видат тие пари.
Од 90 до 120 не е голем гап, а Киеза е далееко од Санчо! Така да 40-50 им е максимум што можат да извадат за него и тоа во пет до дванаесет!
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Последно што иам видено е дека Киеза ви влага у игра.

Виола малце го преценува овој, бара 80-90 милиони за него а дечкото ко прво нема статистика за таква сума. На страна тоа што е добар играч, брз, агилен, има добар дриблинг и шут ама уште не е таков профил за да некој плати 90 милиони за него. 50 е макс што можат да добијат и притоа рака да му бацат на купецот.

Све ми иде на тоа дека на крај ќе испадне ко Торино што се заеба со Белоти кога наводно добиваа понуди од 60-70 милиони од Челзи и Милан. Не го шитнаа и ете го им остана. Никад ни приближно нема да ги видат тие пари.
Никогаш Манчестер нема да плати 80-90 милиони за Киеза. Овие помалите клубови се заиграа со цените, мислат дека до крајот на светот ќе набиваат цени, а не сфаќаат дека пазарот на играчи буквално се сруши. Реал не купи никого, Барса се отепани, Сити само еден трансфер до сега, Ливерпул ништо, Јунајтед само Де Бек, Јувентус некое рандом црнче за 100 евра на три рати и бара без пари шпиц...

Ќе се свестат за брзо дека повеќе никој нема да им плаќа по 50-60 милиони за некој ни мој ни твој играч.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.524
Од 90 до 120 не е голем гап, а Киеза е далееко од Санчо! Така да 40-50 им е максимум што можат да извадат за него и тоа во пет до дванаесет!
Од 90 до 120 е голем гап. Тоа е еден солиден играч како Барела, Сенси, Тонали.
А тоа што едниот е проценет на 120 а другиот на 90 немора да значи дека тој од 120 е Меси за овој другиов.
Едноставно не си го гледал толку многу Киеза,беше повреден одредено време а и немал можност за докажување во ЛШ или ЛЕ. Плус едниот за соиграчи ги има Ројс, Витсел, Брандт и остали, додека Киеза игра со Влаховиќ, Кастровили и Рибери.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Од 90 до 120 е голем гап. Тоа е еден солиден играч како Барела, Сенси, Тонали.
А тоа што едниот е проценет на 120 а другиот на 90 немора да значи дека тој од 120 е Меси за овој другиов.
Едноставно не си го гледал толку многу Киеза,беше повреден одредено време а и немал можност за докажување во ЛШ или ЛЕ. Плус едниот за соиграчи ги има Ројс, Витсел, Брандт и остали, додека Киеза игра со Влаховиќ, Кастровили и Рибери.
Мене физички слаб ми делува Киеза, ич не сакам ветрушки од играчи, како Хавертс на пример. Јунче некое се купува, како Мане, да не можеш да го паднеш на трева.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Од 90 до 120 е голем гап. Тоа е еден солиден играч како Барела, Сенси, Тонали.
А тоа што едниот е проценет на 120 а другиот на 90 немора да значи дека тој од 120 е Меси за овој другиов.
Едноставно не си го гледал толку многу Киеза,беше повреден одредено време а и немал можност за докажување во ЛШ или ЛЕ. Плус едниот за соиграчи ги има Ројс, Витсел, Брандт и остали, додека Киеза игра со Влаховиќ, Кастровили и Рибери.
Акчли Киеза го имам гледано пет пати повеќе од Санчо! Ѓупчево го заследив откако го поврзаа со Јунајтед, додека Киеза заради презимето го следев повнимателно! Чисто да видам што дете испаднало. Мој впечаток е дека реално вреди да се проба во ПЛ за некои 30-40 милиони или дури и до 60 ама во бонуси разликата. Не викам дека не е добар, ама само толку, го нема она зрнце што го прави играчот посебен!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom