Фудбалски/трансфер дискусии

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.670
Поени од реакции
81.893
Ќе пише некој дека Ериксен бил флоп, и одма овие почнуваат со remzi, rabioT, bernardeschkhi... чил аут :popce:
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Ич не е флоп, пред 2години беше еден од најдобрите играчи на негова позиција, сега грее клупа во Интер. Ако ова не е пропаднат играч не знам кој е.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.553
Поени од реакции
21.578
Зошто не ги исполни очекувањата и далеку од оној Ериксен што го знаеме од Тотенхем. Иако и таму последната сезона беше за никаде.
Од 17 натпревари на 8 во почетен тим, 9 влегол од клупа. Еден гол и две асистенции.



Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
Баш ми е криво чим не ги оправда очекувањата за вас миланезите и јувенташите за само 6 месеци во тотално непозната лига за него.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.059
Поени од реакции
3.843
@Peja989 има ли во англиските медиуми нешто за Вајналдум?
Во Шпанските пишува дека преговорите се во многу напредна фаза и се очекува трансфер од околу 20 милиони?

Има вистина во ова, што мислиш?
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
@Peja989 има ли во англиските медиуми нешто за Вајналдум?
Во Шпанските пишува дека преговорите се во многу напредна фаза и се очекува трансфер од околу 20 милиони?

Има вистина во ова, што мислиш?
Прати го батецов. Ако има нешто овај и Мелиса Реди ќе пишат. Лупаат каталонските како и стално.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
@Peja989 има ли во англиските медиуми нешто за Вајналдум?
Во Шпанските пишува дека преговорите се во многу напредна фаза и се очекува трансфер од околу 20 милиони?

Има вистина во ова, што мислиш?
Ништо, ни контакт.
Истите тие новинари блиски до клубот велат дека нема контакт ни со Баерн за Тиаго.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ништо, ни контакт.
Истите тие новинари блиски до клубот велат дека нема контакт ни со Баерн за Тиаго.
Ова нема контакт може да се смени за помалку од 2 саата, најсвеж пример е ВДБ и Јунајтед.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.636
Поени од реакции
14.435
Ова нема контакт може да се смени за помалку од 2 саата, најсвеж пример е ВДБ и Јунајтед.
Ама може и да не се смени, како за Меси во Интер хехехехехехе
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Ова нема контакт може да се смени за помалку од 2 саата, најсвеж пример е ВДБ и Јунајтед.
Да да ама он праша дали има нешто до сега а Пирс, Реди, Баском не пренеле ништо.

Каталонскиве новинари се ултра клик бејт, исто беше и со Кутињо на лето кога умараа дека ќе дојде, договориле бла бла и тука цел фан клуб на Барса ме умараше дека ми било криво и не сакам да прифатам дека ќе си оди.

Иначе, многу ќе се напнам Џини ако го продадат. Играчот едноставно не губи топка во средина ама ако он запне, би им барал некои 50м од курч.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Да да ама он праша дали има нешто до сега а Пирс, Реди, Баском не пренеле ништо.

Каталонскиве новинари се ултра клик бејт, исто беше и со Кутињо на лето кога умараа дека ќе дојде, договориле бла бла и тука цел фан клуб на Барса ме умараше дека ми било криво и не сакам да прифатам дека ќе си оди.

Иначе, многу ќе се напнам Џини ако го продадат. Играчот едноставно не губи топка во средина ама ако он запне, би им барал некои 50м од курч.
Џабе ти што би барал, спрема севселенските експерти во фан клуб Барселона ќе го купат играчот за 20-25 милини евра. Од друга страна мислат дека Фирпо вреди 41 милион, така да нивната релевантност е под мал знак прашалник.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom