Фудбалски/трансфер дискусии

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.628
Поени од реакции
14.404
Уште напаѓач фали и играч што ќе го менува Хендо, он кога не игра катастрофа е Ливерпул, мора под итно замена да се најде. Не знам што игра овој Тиагоџ али ако може да го замени добро ќе биде.
Игра лево крило у ОВК.

Сериозно ова? Пишуваш во подфорум Фудбал...
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.628
Поени од реакции
14.404
И мене не ме интересираат мал милион екипи, па знам отприлика каде кој играч игра.

Твоево е исто како да кажеш дека не знаеш кој глумел во Титаник, а пратиш филмска индустрија.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
И мене не ме интересираат мал милион екипи, па знам отприлика каде кој играч игра.

Твоево е исто како да кажеш дека не знаеш кој глумел во Титаник, а пратиш филмска индустрија.
Не знам што се цитираш, истиот лик збори дека Боби Фирмино е слаб играч и го кочи Ливерпул. По таа логика, тој Ливерпул не ги следи, не па некој друг тим или да знае за други играчи.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.628
Поени од реакции
14.404
Не знам искрено што пишувал по други теми....
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.111
Поени од реакции
9.712


:cautious:

Реално, да, Тиаго има 29 години, ама пак во моментов кога Ливерпул треба да надградува екипа која е се уште актуелен европски шампион и шампион на Англија, потребни се и играчи кои ќе веднаш ќе имаат влијание во подобрувањето на тимот. Клоп во моментот има „шампионска“ генерација и не може цело време да се планира само за иднината, пошто ниту Клоп ќе биди вечно во Ливерпул, ниту пак играчите кои ги има клубот во моментот ќе бидат таму вечно.
Па така де. Само јас пак ќе речам, нас ни фали некој што ќе трпа голови и асистенции. Тиаго не е баш таков. Ќе се вклопи одма во средина, во тој дел, ама средината засега ионака е ок. Освен ако Вајналдум не си оди летово. За годиините веќе кажавме.
Хендерсон,Вајналдум, Окс, Кеита, Фабињо, Милнер. Ќе видиме за Грујич мада мислам ќе го кешираат. Јас тука би барал некој што игра 10ка, крило, па и полушпиц. Али ако го земат Тиаго секако е ок. Не е рандом играч туку докажан така да........
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Па така де. Само јас пак ќе речам, нас ни фали некој што ќе трпа голови и асистенции. Тиаго не е баш таков. Ќе се вклопи одма во средина, во тој дел, ама средината засега ионака е ок. Освен ако Вајналдум не си оди летово. За годиините веќе кажавме.
Хендерсон,Вајналдум, Окс, Кеита, Фабињо, Милнер. Ќе видиме за Грујич мада мислам ќе го кешираат. Јас тука би барал некој што игра 10ка, крило, па и полушпиц. Али ако го земат Тиаго секако е ок. Не е рандом играч туку докажан така да........
Back up 10-ка ке биде Harry Wilson следната сезона ако не се лажам.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.198
Поени од реакции
21.348
Okolu Sancho transferot: Pored Ruhrnachrichten, vesnik blizu do Dortmund, upravata odluci pod koi uslovi Sancho moze da odi. Toa se 120m EUR fiksna suma. Ne planiraat da dadat korona-popust. Isto taka do 10. Avgust treba da ima odluka, togas pocnuvaat pripremite vo Dortmund. Stom Sancho kinisa so timot nema da go dadat. Isto taka pisuva deka ova im bilo kazano na odgovornite vo Manchester.
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.471
Поени од реакции
5.474
Okolu Sancho transferot: Pored Ruhrnachrichten, vesnik blizu do Dortmund, upravata odluci pod koi uslovi Sancho moze da odi. Toa se 120m EUR fiksna suma. Ne planiraat da dadat korona-popust. Isto taka do 10. Avgust treba da ima odluka, togas pocnuvaat pripremite vo Dortmund. Stom Sancho kinisa so timot nema da go dadat. Isto taka pisuva deka ova im bilo kazano na odgovornite vo Manchester.
Тотално исправна одлука од страна на Дортмунд.
Конечно имаат млад надежен тим. За тие години, тој квалитет и тој потенцијал а и фактот дека на јунајтед им треба десно крило и тоа многу, 120 милиони се реална цена. Верувам дека ќе ги искешираат...
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Јас пак се надевам дека Јунајтед ќе си најде друго крило и ќе го баталат овој ;) Макар знаејќи го Ед и компанија, ќе го купуваат догодина до Август изгледа!
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.471
Поени од реакции
5.474
Јас пак се надевам дека Јунајтед ќе си најде друго крило и ќе го баталат овој ;) Макар знаејќи го Ед и компанија, ќе го купуваат догодина до Август изгледа!
Кој вака мислиш дека убаво ќе се уклопи? Нешто се спомнуваше Торес од Валенсија... Само не знам, го немам гледано од дамна. Вака го фалат доста.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Okolu Sancho transferot: Pored Ruhrnachrichten, vesnik blizu do Dortmund, upravata odluci pod koi uslovi Sancho moze da odi. Toa se 120m EUR fiksna suma. Ne planiraat da dadat korona-popust. Isto taka do 10. Avgust treba da ima odluka, togas pocnuvaat pripremite vo Dortmund. Stom Sancho kinisa so timot nema da go dadat. Isto taka pisuva deka ova im bilo kazano na odgovornite vo Manchester.
120 000 000 евра нема да добијат ниту од Манчестер, ниту од било која екипа на светот. Следното лето ќе биде само на година дена од остаток на договорот, тоа се автоматски 30-40 милиони помалку за барање. Тогаш веќе ќе мораат да продадат, освен ако Санчо не изрази желба да остане, а кој врвен фудбалер би сакал да остане во Дортмунд? Мислам дека се заиграа малку Дортмунд, не се сите екипи Барселона па ќе ги одереме. Посебно сега кога Гринвуд се наемтнува, ако Борусија не ја спусти цената на околу 100 милиони, мислам дека Јунајтед нема да загризе.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom