Фудбалски/трансфер дискусии

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.844
Поени од реакции
24.280
Реално иста позиција фураат со Азар, не глеам како би играле у тим освен ако едниот не игра константно на 9ка ама тука ги имаш Бензема и Јович, премала минутажа е тоа за нив.


Повеќе ми личи дека ќе оди во Барса, ослободија тие простор со заминувањето на Кутињо па останува само да видиме дали ќе се деси тоа.
Од секаков можен аспект е ужас потег ова за Реал, освен од финансиски нормално, затоа и форсира Перез.
Башка доктори се огласија дека повредата на глуждот му е сумњива и големи се шансите да ја обнови во иднина бидејќи не му била добро санирана додека бил повреден.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
Од секаков можен аспект е ужас потег ова за Реал, освен од финансиски нормално, затоа и форсира Перез.
Башка доктори се огласија дека повредата на глуждот му е сумњива и големи се шансите да ја обнови во иднина бидејќи не му била добро санирана додека бил повреден.
Не би ме зачудило Перез да влезе у таков филм пак и да скурца сфе шо горе-доле изградија со успехов од Анчелоти па навака.

Мислам и онака каснеше евидентно со ремонтот па уште ова му фали, да го угуши тимот тотално и изгубите и сезона и тренер и сфе.

Според мене клучна позиција каде што требаше евидентно да освежи е кај Модриќ, не знам дали има некакви шанси да го земе Ериксен ама таа позиција онака највеќе ми штрчи.
Едино Хамес да има мега јака сезона и да игра ко везњак ама не знам колку е тоа можно.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.923
Поени од реакции
10.553
Matematikata e taa. 8,5m EUR plus 26m EUR bruto plata, vkupno gore dolu 35m EUR za vondreden igrac ali za edna godina. Za Havertz site golemi klubovi ke go baraat ako mislis deka platata ke mu bide "pomala" ok. I prasanje e dali ke odi vo Baern ili nekade drugo. Mnogu ste sigurno za nego ali sve e otvoreno.
а од кога почна да се рачуна и платата во вкупната цена на некој трансфер?
никој до сега не форсирал вакво нешто
ако гледаме така сите трамсфери се плус 30% и јаче од реалното


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.601
Поени од реакции
10.253
Neymar li e alexis sanchez li e.. Eden od najdobrite igraci sho stapnal vo spanija ama ok poarno so lucas junior i dembele ke pominime a atleti neka se sheta do titula..
Aj ok navivaci na Real gi sfakam i jas ne bi sakal igrac nivni osven mozebi isco ama ovie nashite demek luti sho go tuzel klubo ili sho oshol vo psg da si go ladi na modni pisti.. fakt e deka e edinstven igrac sho mozi do negde da go zameni messi i toa go ima dokazano koga ovaj bese povreden.. Momentalno nemame takov igrac a nema ni da imame posto NE POSTOJ.. Setete se kakvi utakmici samo imase vo LS
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
а од кога почна да се рачуна и платата во вкупната цена на некој трансфер?
Како од кога?
Па од кога Дортмунд стана купи-продај тимче. Не може човек да израчуна плата на подолг период во било каква сума. Таму 2 плати (годишни) им се просек на играчите и си одат.
 
Член од
16 април 2008
Мислења
2.509
Поени од реакции
2.348
Neymar li e alexis sanchez li e.. Eden od najdobrite igraci sho stapnal vo spanija ama ok poarno so lucas junior i dembele ke pominime a atleti neka se sheta do titula..
Aj ok navivaci na Real gi sfakam i jas ne bi sakal igrac nivni osven mozebi isco ama ovie nashite demek luti sho go tuzel klubo ili sho oshol vo psg da si go ladi na modni pisti.. fakt e deka e edinstven igrac sho mozi do negde da go zameni messi i toa go ima dokazano koga ovaj bese povreden.. Momentalno nemame takov igrac a nema ni da imame posto NE POSTOJ.. Setete se kakvi utakmici samo imase vo LS
Нејмар е само уште едно Бразилско циганче што никогаш нема да си го исполни потенцијалот. Постои иначе, Килијан Мбапе се вика.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.196
Поени од реакции
21.347
а од кога почна да се рачуна и платата во вкупната цена на некој трансфер?
никој до сега не форсирал вакво нешто
ако гледаме така сите трамсфери се плус 30% и јаче од реалното


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ne mi ja sfakas poentata. Vlogot na Baern e toj e sega sekoj treba sam da proceni dali toj vlog za edna godina vredi. Normalno deka timot sto prodava gleda na sumata sto ja dobiva no timot sto kupuva pokraj transfersumata dava i plata i drugi pari. Znaci na kraj celokupniot paket e biten. So ogled na toa sto Lewandowski kako najplaten zema 15m EUR (7,5 neto) Kutinho na start zema duplo. Kolku mislis Lewa ke bara pri slednite pregovori za prodolzuvanje dogovor? Baern e bogat klub ama finansiite ne im se bezgranicni. Kutinho vo normalni uslovi nemase da bide cel na Baern tuku nemaa pokje izbor i imaa ogromen pritisok da pokazat golemi ime. Sane se povredi i odpadna. Cutinho i Sane ne igraat ista pozicija znaci problemite na krilata seuste ne se reseni.
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.601
Поени од реакции
10.253
Нејмар е само уште едно Бразилско циганче што никогаш нема да си го исполни потенцијалот. Постои иначе, Килијан Мбапе се вика.
Potencijal ne ispolnile robinho i adriano.. Za neymar sramota e to da velis.. Ok mozese da ima poarna kariera dosea ama mozea i r9 i ronaldinho..
 
Член од
16 април 2008
Мислења
2.509
Поени од реакции
2.348
Potencijal ne ispolnile robinho i adriano.. Za neymar sramota e to da velis.. Ok mozese da ima poarna kariera dosea ama mozea i r9 i ronaldinho..
Овој па сва среќа го исполни потенцијалот. Од сезона во сезона се повеќе тоне.
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.730
Поени од реакции
11.565
Нејмар е само уште едно Бразилско циганче што никогаш нема да си го исполни потенцијалот. Постои иначе, Килијан Мбапе се вика.
Бразилското циганче на 27 години има 300 гола и 180 асистенции на клупско и интернационално ниво.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Само џабе е се тоа ако пак среде сезона го изнервира нешто и реши дека не му се игра. Овие работи настрана, да, играчиште е.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
Thomas Muller:
Club Games: 184; Assists: 168; Goals: 227; Wins: 160; Draws: 17; Defeats: 7; Points average: 2,70 ; Game winning goals: 70
NT Games: 100; Assists: 36; Goals: 38;

Neymar НеЗнамШоСакам Jr:
Club Games: 172; Assists: 140; Goals: 226; Wins: 135; Draws: 19; Defeats: 18; Points average: 2,47 ; Game winning goals: 55
NT Games: 97; Assists: 40; Goals: 60;
 
Член од
16 април 2008
Мислења
2.509
Поени од реакции
2.348
Бразилското циганче на 27 години има 300 гола и 180 асистенции на клупско и интернационално ниво.
1000 гола и уште некои 800 асистенции, ако се лажеме ама. Друг е муабетот. Талентот на Нејмар е неспорен но дали ќе го ставаме во ист кош со Меси?!
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.145
Поени од реакции
16.658
1000 гола и уште некои 800 асистенции, ако се лажеме ама. Друг е муабетот. Талентот на Нејмар е неспорен но дали ќе го ставаме во ист кош со Меси?!
Со Меси не постои играч шо можи да се стави во ист кош :)
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.601
Поени од реакции
10.253
Само џабе е се тоа ако пак среде сезона го изнервира нешто и реши дека не му се игра. Овие работи настрана, да, играчиште е.
Pa ne treba da se mesha kvalitetot i dostignuvanjata na eden igrac so negovata licnost.. Gjuptin bil placel peder bil nz sho.. LS godini so red sho rendashe ekipi nema vrska posto ace nasteski od kajgana forum misli deka e samo obichen cigan..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom