Фудбалски/трансфер дискусии

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403

Некој од Италијаниве на форумов... Кој е киндеров од Верона?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795

Некој од Италијаниве на форумов... Кој е киндеров од Верона?
Oд Киево е, се двоеше ептен минатата сезона иако доста млад, брз, пробивен ама у Киево баш и не моеш да оцениш дали и шо ќе биде од играчот.

Шпекулации има веќе 2 месеци за Милан и Баерн ама досеа нишо конкретно немаше.

Далеку е од било каков сериозен првотимски фудбал.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Не е крило, повеќе е АМ.

Прочитав дека неговите не го пуштаат уште сега да замине од Италија. Овој има и помал брат и демек кој планира да го купи ќе мора и брат му.
Барселона ги бараше и двајцата во пакет, а сигурно и екипи од Италија ќе прифатат вака, па помалиот ќе игра за младинците.



Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.260
Не е крило, повеќе е АМ.

Прочитав дека неговите не го пуштаат уште сега да замине од Италија. Овој има и помал брат и демек кој планира да го купи ќе мора и брат му.
Барселона ги бараше и двајцата во пакет, а сигурно и екипи од Италија ќе прифатат вака, па помалиот ќе игра за младинците.



Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Донарума 2.0
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.967
Поени од реакции
25.280
Breaking | OGC Nice have a verbal agreement with Ajax worth more than €20m to sign 21-year-old forward Kasper Dolberg, according to De Telegraaf.
 
Член од
10 јуни 2018
Мислења
127
Поени од реакции
265
Официјално Кутињо со официјални бројки од 8.5 мил за позајмицата(испадна БИЛД во право). Им ја поеба цела математика на некои. Право на откуп за 120мил. Тешко дека Баерн ќе го откупи Кутињо за 120 мил макар и газел. Следната година Хаверц ќе биде на пазарот слична позиција млад германец со далеку помала плата...
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.196
Поени од реакции
21.347
Официјално Кутињо со официјални бројки од 8.5 мил за позајмицата(испадна БИЛД во право). Им ја поеба цела математика на некои. Право на откуп за 120мил. Тешко дека Баерн ќе го откупи Кутињо за 120 мил макар и газел. Следната година Хаверц ќе биде на пазарот слична позиција млад германец со далеку помала плата...
Matematikata e taa. 8,5m EUR plus 26m EUR bruto plata, vkupno gore dolu 35m EUR za vondreden igrac ali za edna godina. Za Havertz site golemi klubovi ke go baraat ako mislis deka platata ke mu bide "pomala" ok. I prasanje e dali ke odi vo Baern ili nekade drugo. Mnogu ste sigurno za nego ali sve e otvoreno.
 
Член од
10 јуни 2018
Мислења
127
Поени од реакции
265
Matematikata e taa. 8,5m EUR plus 26m EUR bruto plata, vkupno gore dolu 35m EUR za vondreden igrac ali za edna godina. Za Havertz site golemi klubovi ke go baraat ako mislis deka platata ke mu bide "pomala" ok. I prasanje e dali ke odi vo Baern ili nekade drugo. Mnogu ste sigurno za nego ali sve e otvoreno.
чекај нели 45 мил ќе беше вкупно откај сеа 35 горе долу ?
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.844
Поени од реакции
24.280
Се гледаше дека Зидан нема никаква допирна точка со желбава за Нејмар.
Кардинална грешка ќе биде ако го доведат, АС вчера и денес на големо пренесува за Нејмар во Реал, се надевам дека не е вистина.
Ако дојде, ова ќе биде моментот кога Перез ќе падне како претседател на Реал Мадрид.


 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.619
Поени од реакции
5.136
Ова ги фураат Барса да се опрчат 200 мил у паник муд
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Ајде земајте го Нејмар, не се срамете :D
За Арсенал :sramezliv:


Сеуште е во Гремио. На почетокот демек имаше сериозен интерес од Арсенал, но изгледа заврши откако го потпишаа Пепе.
За сега нема некој друг сериозен кандидат за негов потпис. Околу 30-40 милиони му бараат
Евертон боље него да го земаа за тие пари, него факинг Ивоби.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
Се гледаше дека Зидан нема никаква допирна точка со желбава за Нејмар.
Кардинална грешка ќе биде ако го доведат, АС вчера и денес на големо пренесува за Нејмар во Реал, се надевам дека не е вистина.
Ако дојде, ова ќе биде моментот кога Перез ќе падне како претседател на Реал Мадрид.
Реално иста позиција фураат со Азар, не глеам како би играле у тим освен ако едниот не игра константно на 9ка ама тука ги имаш Бензема и Јович, премала минутажа е тоа за нив.


Повеќе ми личи дека ќе оди во Барса, ослободија тие простор со заминувањето на Кутињо па останува само да видиме дали ќе се деси тоа.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ob1

Kajgana Shop

На врв Bottom