Фудбалски/трансфер дискусии

Член од
5 март 2018
Мислења
2.499
Поени од реакции
1.332
:pos:Марка не се нормални со шпекулациите во последно ама па и Зидан како тргнал со изборот на играчи ... можи нема да го пушта на позајмица ама ќе ја стопи клупата, или Кастиља не му бега :)
 
Член од
21 јули 2018
Мислења
966
Поени од реакции
1.581
Реал Мадрид се енигма како клуб..300 милиони потрошија и пак со истите играчи ќе играат..во ред е да се размислува за иднината и на подолг рок но ваквите трансфери требаше уште во 2017 да ги направат..сега веќе му треба врзана коска а не некои рандом ѓупци да ги преплаќаат и да се молат да станат играчишта....пак изгледа Барселона лабаво шампион во Шпанија
 
Член од
29 април 2015
Мислења
1.924
Поени од реакции
1.404
Реал Мадрид се енигма како клуб..300 милиони потрошија и пак со истите играчи ќе играат..во ред е да се размислува за иднината и на подолг рок но ваквите трансфери требаше уште во 2017 да ги направат..сега веќе му треба врзана коска а не некои рандом ѓупци да ги преплаќаат и да се молат да станат играчишта....пак изгледа Барселона лабаво шампион во Шпанија
Не ги отпишувај Атлетико. Прејаки се.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
9.341
Поени од реакции
9.314
За Јовиќ фукнаа 60 милиони, играч што ќе дреме на клупа цела сезона, другиве не ни ги знам некои анонимуси. Освен Хазард све друго им е катастрофа трансфер.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
8.497
Поени од реакции
9.037
Marc Roca: Brazzo met the agent of the player in Paris. Bayern knew about the player's €40m release clause but suddenly decided it was too high

Timo Werner: His agent Karl-Heinz Förster has been waiting for a call for weeks after Bayern had submitted their interest and held talks. Since then, nothing has happened.

The same happened with Steven Bergwijn. Interest submitted, then the contact wasn't maintained. Bergwijn is currently negotiating with his club PSV over a new contract.

Brazzo met Ziyech & his agent early this year to submit interest. Since then they haven't heard back from him & Brazzo hardly responded to the calls. After Sané's injury, Brazzo was warned that Ziyech will extend his contract it there's no answer. 24 hours later, he renewed

Ivan Perišić: The player's agent Frano Jurcevic was at Allianz Arena during the Audi Cup. Brazzo rejected a meeting. Bayern called for the help of Giovanni Branchini to complete this transfer. Branchini is a confidant of the club and was already involved in the Hernández transfer

Callum Hudson-Odoi: Bayern reached an agreement with the management of the player which made Brazzo go public with the transfer. Chelsea were so upset that they refused any further talks with Salihamidžić. They kept the player and now he's close to extending his contract
Види го Босанецов, све да му е*ам. Да го поставеа Сонцето од Телетабиси подобра работа ќе завршеше ццц
А не е ни он крив, па кикни го од клубот, не да го чуваш и да го гледам на клупа у бела кошулка.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
2.499
Поени од реакции
1.332
Новиот Нејмар понуден за Нејмар:icon_lol:
Кој знае шо замисла има и Зидан, не рачуна на Хамес, не рачуна на Бејл, Љоренте, Јович, Кубо, Винициус, еве вчера читам дека и Ван де Бек нема да го потпишат изгледа затоа што сметал дека има доволно играчи на средина :D евентуално само Погба
Потрошија над 300 мил. и од тие пак немаат склопено салам тим оти од тие играчи само Хазард е класа и ќе биди првотимец.
Ќе си фура пак со истите играчи, Модрич, Крос, Касемиро, Марсело, Васкез и Бензема и пак ќе бидат рашљакани во Ла Лига.
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.367
Поени од реакции
1.652
Новиот Нејмар понуден за Нејмар:icon_lol:
Кој знае шо замисла има и Зидан, не рачуна на Хамес, не рачуна на Бејл, Љоренте, Јович, Кубо, Винициус, еве вчера читам дека и Ван де Бек нема да го потпишат изгледа затоа што сметал дека има доволно играчи на средина :D евентуално само Погба
Потрошија над 300 мил. и од тие пак немаат склопено салам тим оти од тие играчи само Хазард е класа и ќе биди првотимец.
Ќе си фура пак со истите играчи, Модрич, Крос, Касемиро, Марсело, Васкез и Бензема и пак ќе бидат рашљакани во Ла Лига.
На Инста пред некоја минута на некој од овие спортските канали ми искочи дека и од Јович не бил импресиониран и демек ќе му барале тим за позајмица. А овој кутриот ни 2 цели утакмици нема изиграно :pos:
 
На врв Bottom