Фудбалски/трансфер дискусии

Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.554
Поени од реакции
13.885

Што ќе им е и овој напаѓач
Абидал отпатува во Париз денес со две понуди. Едната е Кутињо плус кеш, а втората е позајмица со задолжителен откуп следната. Ако испадне втората варијанта тогаш Кутињо во Баерн е многу веројатна опција.
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.673
Поени од реакции
2.725
Факинг Родриго во Атлетико за факинг 60 милиони евра. Што не ќе видиш во овие луди времиња.

Јас да сум Мендеш сеа и онака сум ортак со тој Лим, газдата од Валенсија, со 25 милиони евра за Милан им го носам Андре Силва во Валенсија и онака бараат напаѓач. Плус и поубав е Силва, миљон реклами ќе им сними и миљон женски навијачици ќе им донесе. И ќе реши едно дерби со хет-трик. И Милан со тие пари го затвора Кореа за кој се запнале ко пијан за политика и се затвора кругот.

И одиме во нов круг после тоа здравје.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.942
Поени од реакции
25.212

А ќе пробаат да го доведат Вернер за помалку пари бидејќи му истекува договорот следното лето. Нема заинтересирани за играчот, чудна работа, а не е толку лош и достапен е за околу 40 мил.
Автоматски споено мислење:

Абидал отпатува во Париз денес со две понуди. Едната е Кутињо плус кеш, а втората е позајмица со задолжителен откуп следната. Ако испадне втората варијанта тогаш Кутињо во Баерн е многу веројатна опција.

Тухел ќе го сака Дембеле по мое мислење бидејќи имаат работено заедно во Дортмунд
Автоматски споено мислење:

Факинг Родриго во Атлетико за факинг 60 милиони евра. Што не ќе видиш во овие луди времиња.

Јас да сум Мендеш сеа и онака сум ортак со тој Лим, газдата од Валенсија, со 25 милиони евра за Милан им го носам Андре Силва во Валенсија и онака бараат напаѓач. Плус и поубав е Силва, миљон реклами ќе им сними и миљон женски навијачици ќе им донесе. И ќе реши едно дерби со хет-трик. И Милан со тие пари го затвора Кореа за кој се запнале ко пијан за политика и се затвора кругот.

И одиме во нов круг после тоа здравје.
Играчот е подобар и од Мората и од Кореа така да ок си е сумата чим и за Кореа се бара 55 мил. Туку мене општо ме буни што ќе им е на Атлетико и Родриго при Мората и Диего Коста.


Lyon are on the verge of acquiring 21-year-old French youth international attacking midfielder Jeff Reine-Adélaïde from Angers for €25m + €2.5m in bonuses
Дете на Арсенал :D
 
Последно уредено:
Член од
29 април 2015
Мислења
4.037
Поени од реакции
3.805
Тухел е многу голем фан на Дембеле. Среќа не го прашуваат него.
При едно интервју кога го прашуваат дали Мбапе е најдобриот играч кој го тренирал, он вика па незнам, имам соработувано и со Дембеле.

Не знам од кај ги вадиме парите, ама секоја чест ако у еден преоден рок ги донесат и Гризман и Нејмар.

Старциве со високи плати треба да ги избркаат, тоа се многу пари за плати, плус да се даде шанса на децата од Ла Масија.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.568
Поени од реакции
17.968
Мислам дека PSG сака да им го ували Neymar на Real само за да го сочуваат Mbappe од нив.
Нејмар самиот сака во Барса, плус кој ќе земат од Реал, Бејл и Хамес? Кутињо и Дембеле им се подобра опција. Со самото тоа што Реал се интересира за Нејмар покажува дека клубов трансферите ги менаџира на аматерски начин. А имаа време од пролетта и пак ништо не напраија. Која е поентата да носиш нови играчи кои ќе ти дремат на клупа а тие што ја усраа прошла сезона да бидат неприкосновени првотимци. Не дека е Нејмар лош играч, на страна што не го сакам, ама доаѓањето на Нејмар во Реал нема да ги реши очигледните проблеми кои ги има Реал и на средината и во одбраната. Ја се сомевам дека Зидан ќе истурка повеќе од полусезона, би сакал да грешам, али после ваква игра и проблеми со позиционирање и покривање во играта, нема простор за оптимизам па колку сакаат нека се вадат на тоа дека е само претсезона.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.620
Поени од реакции
14.357
Не е само дека Барса го нуди Кутињо во пакет како да им е роб, мора да сака и он да прејде во ПСЖ.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.886
Поени од реакции
16.200
Каде бе со овие чаршиски муабети за трансферите, како старите чупи на чешма ко ќе седат :) какви филмој се направија тука, секој режисер би позавидил.
Агенти, швалерки, трудни сопруги, дај организирајте некоја емисија како Арсенал тв, оваа ќе се вика кајгана експертиза, рекорд на гледаност ќе има гарантирам
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.620
Поени од реакции
14.357
Подобро на чешма отколку на Твитер и како тебе после да глумам тука дека ги гледам Стоук, Бетис и Бордо во исто време, додека во позадина вртат Сурдулица и АЕК Ларнака.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.886
Поени од реакции
16.200
РодриЛол Морено за 60 мил. во Атлетико е скоро готов трансфер, се чека после на медицински прегледи.
На толку арно досега со трансферите се знаеше дека ќе напрат некоја глупост на крајот, неизбежно беше :)
Не знам овој не го поврзуваа со Реал лани цело време ? Од секогаш ми бил преценет играч, ништо посебно.
Во Валенсија владее хаос изгледа уште најдобриот играч им фалеше да замини, Мина си замина исто а освен голман и Макси ништо не донесоа, пред некоја недела имаа состанок Лим со спортскиот директор, поради нарушени односи овој сакаше да си замини, па се зборуваше дека тој лично го убедил Марселино да дојди и сега можно е и тој во пакет да му ја летнат, засега нема ништо ама кој знае до крајот шо ќе се деси.
Автоматски споено мислење:

Логични се муабетиве погоре, не знам зошто муабет за на чешма :)
Некои да ама некои ... Да не ја прочита некој темата ќе се збуни :)
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.148
Поени од реакции
21.196

А ќе пробаат да го доведат Вернер за помалку пари бидејќи му истекува договорот следното лето. Нема заинтересирани за играчот, чудна работа, а не е толку лош и достапен е за околу 40 мил.
Автоматски споено мислење:




Тухел ќе го сака Дембеле по мое мислење бидејќи имаат работено заедно во Дортмунд
Автоматски споено мислење:



Играчот е подобар и од Мората и од Кореа така да ок си е сумата чим и за Кореа се бара 55 мил. Туку мене општо ме буни што ќе им е на Атлетико и Родриго при Мората и Диего Коста.




Дете на Арсенал :D
Ima interesnti. Baern. Go baraat za mufte nesto 15-20m EUR nudele ako ne vgodina za bez pari ke go zemele.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.886
Поени од реакции
16.200
И мене не ми е јасен потегот со Родриго, изгледа доаѓа како замена за Кореа, ако веќе не можат да го донесат Хамес можеа со парите да купат лев бек оти ако се повреди Лоди Саул ќе треба пак да игра таму :)
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.279
Поени од реакции
12.631
И мене не ми е јасен потегот со Родриго, изгледа доаѓа како замена за Кореа, ако веќе не можат да го донесат Хамес можеа со парите да купат лев бек оти ако се повреди Лоди Саул ќе треба пак да игра таму :)
доаѓа ко замена за Коста, многу често е повреден, неконстантна форма, веќе не му се игра фудбал и кариерата му е во слободен пад.

Челзи ве ограби со Коста, а мислам дека и со Мората.:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom