Фудбалски/трансфер дискусии

Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.588
Поени од реакции
21.710
Го има ли некој следено подетално Бруно Фернандеш?Ама следено а не твитови и whoscored статистики со pro et contra атрибути. Ме интересира што играч е, од клипови само можам да видам дека е добар реализатор ама и дека троши многу топки.
Од времето во Сампдорија го имам гледано неколку пати, вообичаено во натпреварите против Интер, Милан, Наполи, Јуве а и еднаш против Палермо заради нашиве двајца.
Мене ме импресионираше многу пред да отиде во Спортинг и баш ме зачуди тој негов потег. Како што кажав претходно претпоставувам се работи за носталгија, друга реална причина не гледам.
Има добар шут од далеку, изведуваше прекини и таму повеќе играше ЦМ. Ги има оние долгине топки во празно. Тоа му е во главно стилот на игра, асистенција и шут од далеку.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.256
Поени од реакции
108.209
Леле ако ги земат Мегваер и Фернандеш според сумиве што се шпекулираат, какво бричење ќе им се деси ау ау ау ауууууууу.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Леле ако ги земат Мегваер и Фернандеш според сумиве што се шпекулираат, какво бричење ќе им се деси ау ау ау ауууууууу.
Aбе ако сакаат двајцата по 200 милиони нека бидат, не ги давам од џеб парите. Прашувам само дали има некој квалитет Фернандеш а Мегваер е квалитетен играч, само некој што го нема гледано може да го негира ова. Дали вределе или не вределе за тие пари не е мој домен на знаење.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.256
Поени од реакции
108.209
Aбе ако сакаат двајцата по 200 милиони нека бидат, не ги давам од џеб парите. Прашувам само дали има некој квалитет Фернандеш а Мегваер е квалитетен играч, само некој што го нема гледано може да го негира ова. Дали вределе или не вределе за тие пари не е мој домен на знаење.
Не зборам за тебе бе Фросе, нормално е дека ти ко фан ќе се надеваш дека ќе се погодат, збориме за фактичката ситуација, односно моментално дека ќе ве одерат и тоа прописно. Пошо свесна си дека ако фејлне Фернандеш следна продажба ќе биде во Гимараеш за 12м и тоа ќе си повлече други проблеми во иднина во однос на ФФП и слично.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Не зборам за тебе бе Фросе, нормално е дека ти ко фан ќе се надеваш дека ќе се погодат, збориме за фактичката ситуација, односно моментално дека ќе ве одерат и тоа прописно. Пошо свесна си дека ако фејлне Фернандеш следна продажба ќе биде во Гимараеш за 12м и тоа ќе си повлече други проблеми во иднина во однос на ФФП и слично.
Стеф, Јунајтед 5 години со ред троши по 200 милиони, каков ФФП со обрт до небеса, нели гледаш едни Рохо и Дармијан дека ги држат, не ги продаваат зш не им е дојдено до тоа. ФФП го измислија за да се заштитат големите клубови и да го изеде некој како Хал преклани. Ќе видиш и Интер за 3-4 години колку ќе се замара со ФФП.

Дај боже да се погодат, мене тоа ми е.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.873
Поени од реакции
24.385
Не зборам за тебе бе Фросе, нормално е дека ти ко фан ќе се надеваш дека ќе се погодат, збориме за фактичката ситуација, односно моментално дека ќе ве одерат и тоа прописно. Пошо свесна си дека ако фејлне Фернандеш следна продажба ќе биде во Гимараеш за 12м и тоа ќе си повлече други проблеми во иднина во однос на ФФП и слично.
Како бе брат Јунајтед да си има проблеми со ФФП, види им ги приходите што ги остваруваат секоја година без разлика дали играле ЛШ или не. :D
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.474
Поени од реакции
42.795
Не зборам за тебе бе Фросе, нормално е дека ти ко фан ќе се надеваш дека ќе се погодат, збориме за фактичката ситуација, односно моментално дека ќе ве одерат и тоа прописно. Пошо свесна си дека ако фејлне Фернандеш следна продажба ќе биде во Гимараеш за 12м и тоа ќе си повлече други проблеми во иднина во однос на ФФП и слично.
Па според моменталнава ситуација поарно да го земат и да флејне, отколку да не земат никој. Плус еве друг што се поврзува со Јунајтед е СМС за повеќе до 100 милиони. Кој гарантира дека тој нема да фејлне?
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.256
Поени од реакции
108.209
Стеф, Јунајтед 5 години со ред троши по 200 милиони, каков ФФП со обрт до небеса, нели гледаш едни Рохо и Дармијан дека ги држат, не ги продаваат зш не им е дојдено до тоа. ФФП го измислија за да се заштитат големите клубови и да го изеде некој како Хал преклани. Ќе видиш и Интер за 3-4 години колку ќе се замара со ФФП.

Дај боже да се погодат, мене тоа ми е.
Живи били па видели, ете нека фејлнат па ќе правиме муабет. Не велам дека Јунајтед не е богат клуб или дека нема приходи, ама во последно време имаат многу повеќе фејл отколку погодени трансфери. Не се чудете зошто завршувате 5-то место и има натегања за играчи како Мегваер, играчи кои во минатото би биле купени додека трепнеме.
Автоматски споено мислење:

Па според моменталнава ситуација поарно да го земат и да флејне, отколку да не земат никој. Плус еве друг што се поврзува со Јунајтед е СМС за повеќе до 100 милиони. Кој гарантира дека тој нема да фејлне?
Глеј сеа ама си вол ебате, нигде нема гаранција за ниту еден играч, правиме муабет дека МОМЕНТАЛНО преплаќате двајца играчи, и тоа дебело ги преплаќате. Ете пример Ливерпул го преплати Ван Дајк во дадениот момент, ама откако го купија до сега х5 ја исплати сумата и комотно може сега да прекине фудбал да игра сите ќе го окарактеризираат како најпогоден трансфер во поновата историја на тимот.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Живи били па видели, ете нека фејлнат па ќе правиме муабет. Не велам дека Јунајтед не е богат клуб или дека нема приходи, ама во последно време имаат многу повеќе фејл отколку погодени трансфери. Не се чудете зошто завршувате 5-то место и има натегања за играчи како Мегваер, играчи кои во минатото би биле купени додека трепнеме.
Ако не земаат никого, ќе се коментира дека не земале никого. Ако ги земат, прескапи биле и можеле да фејлнат. :) Подобро нека ги трошат парите и нека купуваат играчи отколку да ми купуваат ранчови како ропакон од Арсенал.

Тоа што рекрутментот е фејл не е само кривица и на управата. На сите менаџери освен на Мојс како што пишав вчера им беа донесени сите што ги сакаа па не успеаа во целите ама тоа е сосема друг правец на дискусија и проблематика.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.256
Поени од реакции
108.209
На сите менаџери освен на Мојс како што пишав вчера им беа донесени сите што ги сакаа па не успеаа во целите ама тоа е сосема друг правец на дискусија и проблематика.
Ова не е точно ама ајде.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Ова не е точно ама ајде.
Кој не му беше донесен на Ван Гал? :) А ако ми го спомнеш Перишиќ на Мурињо а пред тоа потрошени 400 милиони и 1% прогрес само ќе признаеш дека уште повеќе требало да се троши :)
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.256
Поени од реакции
108.209
Кој не му беше донесен на Ван Гал? :) А ако ми го спомнеш Перишиќ на Мурињо а пред тоа потрошени 400 милиони и 1% прогрес само ќе признаеш дека уште повеќе требало да се троши :)
Првата сезона ок, ама потсети ме лани што му донесоа на Мурињо а што побара он?
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.474
Поени од реакции
42.795
Кој не му беше донесен на Ван Гал? :) А ако ми го спомнеш Перишиќ на Мурињо а пред тоа потрошени 400 милиони и 1% прогрес само ќе признаеш дека уште повеќе требало да се троши :)
На Мурињо лани Алдервејрелд што не му го земаа и кој и да е друг стопер за кој имал интерес. Затоа после се налути плачково и цела сезона отиде у курац уште пред да почне.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.658
Поени од реакции
9.241
Астон Вила со Чемпионшип ќе троши повеќе од половина од износот на Јунајтед ако ги реализира Мегваер и Фернандес. Лани Фулам истото. ПЛ тимовите имаат финансиски можности и никој не е загрозен од ФФП. Еве и Лукаку го даваме колку што го зедовме што не сме во загуба. И со Погба ќе биде и профит да имаме ако бега. Ди Марија за незначителна сума бевме во загуба. Плус сигурно трансфериве ќе бидат со неколкугодишни исплати.

Sent from my SM-A750FN using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom