Фудбалски/трансфер дискусии

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Кин, Ричарлисон и изгледа и Заха, интересни ќе бидат Евертон за гледање :D
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.656
Поени од реакции
14.512
Сега го читам муабетот за факинг ПЕПЕ. :pos: :pos: :pos:

Ајде, белки со него нема да гутаат по 10 комада, туку 5-6 рецимо.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Јувентус не ставиле бај бек за Кин, ваљда ќе го потпишат на фри за 5-6 години :D
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.602
Поени од реакции
21.763
Fekir vo betis, cutrone vo wolves, kean vo everton, malcom vo zenit.. koj kurac transferive..
Малком прав пациент испадна.
Потроши една сезона само за да биде дел од Барса.
Се тепаа во Италија за него ама пусто циганче сака покрај Меси да е.
Сега нека игра против Урал и Сочи.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Го има ли некој следено подетално Бруно Фернандеш?Ама следено а не твитови и whoscored статистики со pro et contra атрибути. Ме интересира што играч е, од клипови само можам да видам дека е добар реализатор ама и дека троши многу топки.
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.896
Поени од реакции
1.211
Го има ли некој следено подетално Бруно Фернандеш?Ама следено а не твитови и whoscored статистики со pro et contra атрибути. Ме интересира што играч е, од клипови само можам да видам дека е добар реализатор ама и дека троши многу топки.
Од она што го имам гледано во Сампдорија и Удинезе не ми оставил баш некој впечаток. Во Спортинг чат пат имам нешто гледано ама Португалија не е некое мерило. Гледам го поврзуваат со Јунајтед цело лето дури и некој вртоглави суми спомнуваат а за тие пари може да се земе каде каде подобар играч. Мене лично ко играч воопшто не ми се допаѓа, пре млитав некако, како без душа игра секогаш кога го имам гледано.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom