Фотографии од храна и пијалоци (FoodPorn)

L

Löwe

Гостин
Ја уште не разбирам како луѓе се палат на поховани ствари, но добро.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
3.371
Поени од реакции
2.171
za kotek si, daj kazi koe sto da probame da napravime i nie nekoja kombimacija hahaha

vtorata slika oktopodot so sto tocno e?

prvata e seared tuna ili druga riba? so maslinki i capers lici interesna kombinacija
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
3.790
Поени од реакции
5.520
za kotek si, daj kazi koe sto da probame da napravime i nie nekoja kombimacija hahaha

vtorata slika oktopodot so sto tocno e?

prvata e seared tuna ili druga riba? so maslinki i capers lici interesna kombinacija
ПрвТа да, тука со мслинки и капери :) октоподот е со крема од наут и пиперки и песто
Да прашам ќе пишам и рецепт
 
На врв Bottom