Фотографии од храна и пијалоци (FoodPorn)

Acid

Администратор
Член од
22 јануари 2005
Мислења
34.302
Поени од реакции
28.953
Гурмани фотографи, но и сите вие што сакате да споделите по некоја фотографија од своето омилено кафе, џиновска пица, штипска или велешка пастрмајлија, чоколадна торта или едноставно сакате да го документирате процесот на готвење - ова е темата наменета за тоа.

Ставајте исклучиво ваши фотографии (не преземени од интернет) и потрудете се фотографиите да изгледаат неодоливо. Или со друго зборови, тука споделете го вашето гурманско порно :)

За почеток, кифлите од вчера:


Macedonian rolls with sesame by MLazarevski, on Flickr

Слободно продолжете.
 
Член од
28 јануари 2012
Мислења
4.502
Поени од реакции
8.713
Го цитирам постот на acid : Ставајте исклучиво ваши фотографии (не преземени од интернет) и потрудете се фотографиите да изгледаат неодоливо. Или со друго зборови, тука споделете го вашето гурманско порно
 
Член од
5 август 2012
Мислења
57
Поени од реакции
6
Намалите со мрсното не е на арно многу :vozbud:
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.595
денешно мени
ТОРТЕЛИНИ
IMAG0187.jpg IMAG0188.jpg
а за десерт HOME MADE COOKIES
IMAG0183.jpg IMAG0184.jpg IMAG0185.jpg

Со овие јадења препорачуваме ДОМАШНО ЦРНО ВИНО од ’дома’!!!!!!
(y)
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.595
250px-Tuffy_mouse.jpg
после добро јадење иде добра цигара. после тоа, добро јеб..е, па пак добра цигара и на крај сиеста (попладневна дремка) :cool:
си ја некст тајм
 
A

AnFem

Гостин
Ајмо домаќинлук на дело. :)

Идемо:

Солени торти

SAM_0824.JPG SAM_0914.JPGПита со спанаќ и сирење

SAM_0978.JPGТагиатели со морски плодови

SAM_1075.JPGОриз со коприва и сирење

SAM_0738.JPG


Полнети тиквиња

SAM_0739.JPG
Суши и мисо супа (ми излезе мисо чорба :D)

Компири со печурки и моцарела

SAM_0743.JPGТорта

SAM_0959.JPG
 
На врв Bottom