Формула 1 - сезона 2021

Кој ќе биде шампион во Формула 1 за 2021 ?


  • Вкупно гласачи
    89

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
2.979
Поени од реакции
2.456
На Скај Спортс се закон, каков црн Табак. Всушност благодарен сум им на А1 што укинаа СК, да не укинеа никогаш немаше да дознаам како звучи професионален коментар на Ф1 во текот на цела трка. Веќе никогаш нема да гледам со наши или со српски/хрватски коментатори, тапа се.
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.367
Поени од реакции
9.552
Дечки има некој добар стрим да пушти линк ?
Претходната трка на овој гледав, идеше без проблем.

 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
9.482
Поени од реакции
5.476
Како можеше таков идиот да испадне? Зошто инат и по вода да претекнува?
Ретко виден потег од негова страна.

И одма му се дешава нешто „добро“, се плеска некој друг и му излага СЦ.
Ботас и Расел??? Вториов......Дали првиов му затвори агол ептен, или претера Расел?


На толку штета, тоа ќе е. СТОП!
 
Член од
1 март 2021
Мислења
32
Поени од реакции
52
Еј ова ми беше доста смешно со Хамилтон типот сам се тресна у зид иако го застана болидот.

Ова беше чисто на Расел вина ја закачи тревата и не знам како планира таму да преминува од надворешна страна.
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
2.979
Поени од реакции
2.456
Мислам дека Ботас отиде во десно малце и овој нагази на трева и толку беше
 
Член од
1 март 2021
Мислења
32
Поени од реакции
52
Мислам дека Ботас отиде во десно малце и овој нагази на трева и толку беше
Сега пак кога го гледам неможам да проценам кој е крив може да се смета за рејсинг инцидент.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
13.523
Поени од реакции
17.696
Ботас отиде десно малце и го исфрли Расел у травата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom