Формула 1 - сезона 2021

Кој ќе биде шампион во Формула 1 за 2021 ?


  • Вкупно гласачи
    113
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 јуни 2020
Мислења
96
Поени од реакции
139
Во ова видео дискутираме за одлуката на ФИА, Тимовите во Ф1 и Либерти Медија да оваа сезона на 3 трки наместо квалификации да имаме спринт трка која ќе го одлучи стартниот поредок за гран при трката. Што мислите,ќе ја биде ли работава или не?

 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.761
Поени од реакции
14.019
Најверојатно ќе има трка во Мајами следна сезона. После толку години добија зелено светло од советот за изградба на Ф1 патека во Јужна Флорида.

Уште едно градско срање, и тоа на паркинг ќе се гради патеката :pov:
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.814
Поени од реакции
10.948
Што имаме заедничко јас и Алонсо? И јас имам таква маска :D
Убаво видео, треба повеќе вакви да прават со битни трки на моменталниве шофери. И на пензионираните де, али пред се на моменталните.

 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.576
Поени од реакции
38.708
добри квалификации, штета за Норис. Рикиардо, Сајнц, Алонсо, Мазепин, дефинитивно не се знаоѓаат у новите болиди
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.761
Поени од реакции
14.019
Она јајцеглавоно размазено руско копиле пак се прави мандрак на патеката. Му го уништи летечкиот круг на Џовинаци уште на прва крвина :tapp: Плус ќе имаше добра шанса Антонијо да го бутне Алонсо надвор од топ 15, ама ете...олигарски син се прави курназ пошо му се може.

Али ај да не се фокусираме на негативните работи пошто мадафака беа квалификацииве. Конечно имаме сезона со два еднакви болиди во борба за титула, и уште 2-3 други тимови што како мрши чекаат мала грешка на Мерцедес/РБ за да зграбат добар пласман.

Утре повеќе ќе ме изненади БОТас ако заврши во, него надвор од топ4 со оглед на тоа што е тесна патека со една ДРС зона, а него и не го бива баш за претекнување :D
 

Kanye.brt

Пропо
Член од
29 ноември 2019
Мислења
745
Поени од реакции
1.026
исто ке си биде секоја трка Редбул имаат проблем некој, џабе што се побрзи, вчера му откажа нешто на верстапен, мерцедесиве немора ни да ги оптеретуваат болидите 100% пак ке бидат побрзи...
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Добро можно ли е професионален коментатор на ТВ толку да навива против некој спортист во било кој индивидуален спорт, па ја да бев на негово место во времето на Шумахер немаше толку апла да го хејтам, како не му е срам незнсм. Не е поентата што се работи за Хамилтон, професионалноста е во прашање за кого сака нека се работи.
Што се однесува до самите квалификации Перез искина заедно со Норис на кој според мене неоправдано му беше пониптен последниот круг.
Утре ќе биде масакр од прв круг, само да нема инциденти одма на старт.

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Колку беше антиклимактично кога му го поништија времето на Норис, сите почнавме да викаме "Оу Норис, НОРИС, овие во гаража аплаудираат и одеднаш трт не важи :toe:
 
Член од
29 септември 2013
Мислења
789
Поени од реакции
1.580
Добро можно ли е професионален коментатор на ТВ толку да навива против некој спортист во било кој индивидуален спорт, па ја да бев на негово место во времето на Шумахер немаше толку апла да го хејтам, како не му е срам незнсм. Не е поентата што се работи за Хамилтон, професионалноста е во прашање за кого сака нека се работи.
Што се однесува до самите квалификации Перез искина заедно со Норис на кој според мене неоправдано му беше пониптен последниот круг.
Утре ќе биде масакр од прв круг, само да нема инциденти одма на старт.

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
за на тв прајш муабет или за стрим од скај спортс?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom